Премини към съдържание

Рейка или..?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

От няколко месеца забелязах, че колата ми дърпа при движение наляво, а в същото време волана стои надясно. Ходих на реглаж - всичко показа Ок. Отидох втори път и видяхме, че на прав равен път понякога върви направо, но при най-малката неравност "задържа" и тръгва стремглаво наляво. Решихме, че е рейка, но тъй лато не беше 100% сигурно, взех от колега от форума неговата и вчера я монтираха. Резултата беше абсолютно същия, дори по-зле, но там вече от самата рейка се получаваше някакво задържане, когато се върти волана на място.

 

Започвам да си мисля, че причината не е в рейката, а някъде другаде - нещо криво, някой задържащ спирачен апарат или знам ли и аз какво. Именно това ме спира да рециклирам моята, тъй като не съм убеден в резултата. Голямо съвпадение би било 2 рейки да са с абсолютно един и същ проблем. Също така игнорирам гумите като причина, тъй като и с комплекта зимни, и с летните положението е същото. Напомпени са както трябва, няма криво, балони и др. В крайна сметка бих тествал и с друг комплект, но и това би ми се струвало голямо съвпадение.

 

Ще съм благодарен и на форумните майстори ако се включат.

Редактирано от StanislavB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като изтъкнат НЕфорумен майстор ще налазя темата ти с калните обувки.

 

1)Проверете шарнирите на правите носачи. Разкачете шарнира (откъм колелото, не откъм селеновите втулки) и го размърдайте с пръсти. Много е важно да си сигурен в изправността им, за да намериш причината за проблема.

2)След това проверете ходовата част отзад за луфтове и по-специално тампоните на задния мост.

 

Щом изобщо са правили реглаж на автомобила ти, значи няма луфтове по кормилните щанги и носачите и ги изключвам като причина. Луфт в правите носачи надали са ти намерили, защото ако го има, щяха да са пред откъсване.

 

Само за да сравним, винаги съм ходил на стенд ... е винаги ... 3 пъти с моята кола, са почвали от задния мост и по него правят предницата. И двата пъти различни майстори ми обясниха, че на коли с регулируем заден мост се почва от него. Това без да съм питал що почват отзад-напред. Затова няма да питам гледали ли са ъглите на задните колела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо-на какъв стенд ходи,трябва да е електронен,иначе си е ала-бала реглажа. Ако имаш дори и малко по-голям наклон на някое колело,ще дърпа на задни предни,няма значение. След това идва баланса на гумите и джантите. Минава се през нещо криво по окачването - биалетки,носачи,главини,полуоски . И чак след това се гледа вече рейката. Но пак казвам,дърпането идва от наклоните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Срещу Метро, бившите Булавто сега Аутоленд. Човека правещ реглажа си е същия от преди и много хора са доволни от него включително и аз. За съжа;ение не си спомням как се казва. Провери с реглажа там.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там съм ходил доста пъти, знам го. Но реших, че може некачествен реглаж да е причината и затова отидох в Примекс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там съм ходил доста пъти, знам го. Но реших, че може некачествен реглаж да е причината и затова отидох в Примекс.

Някакви разпечатки дават ли ти като ходиш по тези стендове ? ..

Не може всичко да е ОК и колата да си ходи където си иска, ако имаш разпечатка снимай я и качи снимка ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега препоръчвам ти сервиз Фаворит. Намира се на околовръстното преди кръстовището с ул.Мир като идваш от военна болница (пада се в ляво). Стенда и майстора който борави с него са добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо-на какъв стенд ходи,трябва да е електронен,иначе си е ала-бала реглажа. Ако имаш дори и малко по-голям наклон на някое колело,ще дърпа на задни предни,няма значение. След това идва баланса на гумите и джантите. Минава се през нещо криво по окачването - биалетки,носачи,главини,полуоски . И чак след това се гледа вече рейката. Но пак казвам,дърпането идва от наклоните.

 

Подкрепям колегата.Но този проблем и аз го имах доста време,скъса ми нервите.Много хора си слагат вътрешен баланс на гумите тоест джантите,реших и аз да пробвам но уви.След доста време смених двете предни гуми + баланс.Както знаете маха се стария баланс и се прави нов и какво се получава,задни гуми вътрешен баланс,предни външен.Колата започна да дърпа във дясно,един път по-леко един път силно,изглежда че има влияние и самата скорост и настилка,така аз си го обяснявам.Всичко приключи когато си сложих зимните гуми,тоест железни джанти нови на един сезон и гуми 205-60-15 Фалкен на един сезон.Проблема се оправи веднага,сега сложих летните гуми със нов външен баланс получи се перфектно.С над 240 на магистралата седи си на място Самурая ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но да не забравяме също и наклона на пътя навън,в нашия случай(БГ) - надясно,за да не се задържа водата на платното. Някъде ще забележите,че наклона е много малък и колата си върви направо,а на места-към канавката .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само че при него тегли наляво :) .

Трябва и аз да карам моята на баланс че не съм стъпвал от сума време. Има вибрации при 120-30, които утихват след 150 км/ч. Не мога да пробвам с комплекта 17, защото с тези пружини гледката ще е като гледан отстрани скейборд - голямо шаси с малки и широки нископрофилни колелца...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се включвам, защото съм на 600км, а майстора се обади и каза, че вече е Ок. Ще видя утре колата и ако все още има проблем, ще кача графиките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

В Примекс ходих на реглаж... Електронен изглеждаше :)

И аз имах подобен проблем (носеше на ляво) и аз ходих в Примекс, само че в Бургас. Превъртяха болта на задния тампон и ми вика "като си намериш нов тампон, ела да го сменим.. " Дали не са е***ти майсторите?! А дали отидох повече там?! От там в Ратола при Росен... и вече не носи.

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...