Премини към съдържание

ИЗПОВЕДТА НА ГЕРОЙ ОТ „БЕРКУТ“


Препоръчано мнение

Много ми е тъжно за тея момчета, които всеки ден ги изкарват с някакви келяви щитове без разрешение за ответен удар... това в държава като Щатите, до сега да са ги изравнили със земята тия "протестиращи"

 

ИЗПОВЕДТА НА ГЕРОЙ ОТ „БЕРКУТ“

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление - това работят. Братовчед ми беше във втория контингент в Кербала, бяха блокирани 3 денонощия и откъснати от света, базата си, няма смяна, нищо. И там не са им давали да стрелят и да се защитят, така че това не е новина.

 

Риск на занаята.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой от нас не знае цялата истина, на нас само ни се предоставя различна информация от двете гледни точки и това е , някой вярват на едните други на другите и така. А къде точно е истината може би ще се разбере след време .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам позната от Украйна, Харкив. Точно снощи си говорихме и нейното становище съвпада с това на разказвача от поста на Рангел. Т.е. агресорите трябва да бъдат неутрализирани и че те са започнали първи. Даже имало украински канал (май по тв-то), по който протестиращите се организирали и имало уговорка кога да се носи огнестрелно оръжие... Информацията по нашите и световните медии е доста по-различно поднесена, но аз избирам да вярвам на моята позната.

А всичко започнало, защото Виктор Янукович бил кандидат за президент от Източна Украйна, а народът в Западна Украйна (в частност Киев) не го одобрявал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За първи път да одобрявам побоя нанесен от органите на реда, аз даже ако съм, щях да съм докарал армията и да съм приключил тая идиотщина!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам позната от Украйна, Харкив. Точно снощи си говорихме и нейното становище съвпада с това на разказвача от поста на Рангел. Т.е. агресорите трябва да бъдат неутрализирани и че те са започнали първи. Даже имало украински канал (май по тв-то), по който протестиращите се организирали и имало уговорка кога да се носи огнестрелно оръжие... Информацията по нашите и световните медии е доста по-различно поднесена, но аз избирам да вярвам на моята позната.

А всичко започнало, защото Виктор Янукович бил кандидат за президент от Източна Украйна, а народът в Западна Украйна (в частност Киев) не го одобрявал...

Аз имам приятелка от Украйна, която е на друго мнение, точно на обратното на вашето с Рангел, айде сега аз на кого да вярвам .....Казвам го не да споря, само да потвърдя думите си от горния пост , а и да се замислите, дали истината не е някъде по средата....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно страната им е наистина разцепена на две, по-точно украинския народ. И доколкото разбрах, народът се дели на русофили и русофоби/западняци/демократи. Затова и е целия този масов побой. По мое мнение, Украйна трябва да си остане руско-ориентирана. Ние, като сме в Евросъюза и сме демократи, какъв кяр видяхме? Имам предвид обикновения човек. Пак ни управлява БКП, но с друго име :). Айде, ние сме доста по-далеч от Русия и на границата между Арабия и Запада. Но Украйна... Така че подкрепям източната им половина (тя е май русофилската). Разбира се, изказването ми е в ролята на страничен наблюдател, да се има предвид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах толкова много клипове, от различни места. Различни журналисти и няма как да бъдат монтирани, защото просто са на бойното поле, такава злоба към безжизнени хора ( полицай ), такова газене и малтретиране, изобщо не ме грее на чия страна са! Бойни патрони и приключва тая сбирка за 2 дни! Каква вина имат тея хора, че са на работа и това им е заповядано бе и по никакъв начин не им отвръщат на ударите, просто гледат да се предпазят, дадат ли им свобода на органите на реда, край с тоя протест!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично, президента на Украйна трябва да бъде публично РАЗЧЕКНАТ! Полиция и граждани, братя...синове и бащи се ибиват по-между си... На всички ни е ясно, че там вече има война, и всичко заради едната власт! Затова което се случва, трябва хора на много високи нива да заплатят със живота си! Относно полицията, поне от някой видеа които изгледах, смятам, че е крайно толерантна към агресорите. Дано всичко това приключи по-бързо, за да няма повече жертви :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм съгласен с теб за президента, но той е избран след избори и някакви хора са с него, не малка част, за да бъде избран, защо трябва тях да ги предаде, за да правят кеф на ЩАТИТЕ, сега ще стане така, я изберат друг, я не, обаче Русия ще им резне кранчето и ще умрат от глад, само гледайте...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква вина имат тея хора, че са на работа и това им е заповядано бе и по никакъв начин не им отвръщат на ударите, просто гледат да се предпазят, дадат ли им свобода на органите на реда, край с тоя протест!

Пак няма да се съглася с теб. Човече, те това работят. Съгласили са се да изпълняват заповеди. Каквото им кажат - това ще е. Да не би да съм аз започнал работа като военен/полицай/жандармерист? На мен някой крив ли ми е, когато клиент не подпише договор с мен, макар и да съм убеден, че му предлагам по-добра услуга?

 

Да ходят да копаят, да орат, да сеят, да работят в завод, да станат инжинери, юристи, лекари, да си правят каквото друго искат, като се чувстват жертви! От какъв зор?

 

Всички военни изпълняват заповеди, независимо дали се съгласяват с тях, или не. Да не би в Америка, която ти цитира - не казвам, че я долюбвам, напротив - военните и полицията да не изпълняват заповеди?

 

Архитекте, "И доколкото разбрах, народът се дели на русофили и русофоби/западняци/демократи. Затова и е целия този масов побой." - това няма нищо общо с истината. Украйна е по-скоро територия, западна Украйна няма нищо общо с източна и южна, по никакъв начин. И не е много сигурно кои са украинци.

 

Съгласен съм с Емо, тоя трябва да го разчекнат на площада за назидание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм съгласен с теб за президента, но той е избран след избори и някакви хора са с него, не малка част, за да бъде избран, защо трябва тях да ги предаде, за да правят кеф на ЩАТИТЕ, сега ще стане така, я изберат друг, я не, обаче Русия ще им резне кранчето и ще умрат от глад, само гледайте...

То и сегашното управление в Бг е избрано така. Ама взе, че предложи Пеевски. Трябва ли да съм съгласен с това?

 

Според мен Украйна ще се раздели. Само преди 10 години пак беше същото, ако не помните - и тогава имаше революция. И според мен така е по-добре.

 

Що се отнася до кефа на щатите, където полицията и войската не изпълняват заповеди - ми какво пък, може едната част на Украйна да иска да е така и при тях? Защо не, те си искат каквото те си искат. Тяхна си работа, защо трябва и от каква позиция някой трябва да казва на едни хора какво да искат?! Успокойте се, и в щатите изпълняват заповеди, и там има политика, и там се съобразяват....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не виждам някое от тея момчета да не си изпълнява дълга. Седят и ги спукват от бой, а те просто нищо не правят. Изпълняват заповедите. Аз съм тоя дето недоумявам как е възможно това, някой да издаде такава малоумна заповед, да ги прати там по едни каски...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега, аз съм живял в Украйна четири месеца 2003г и искам да ви кажа от първа ръка, че нещата там бяха както при нас 93 година, глад мизерия и подкупи на всички нива. Като казвам на всички имам предвид наистина на всички, дори чистачката взимаше подкуп да ни чисти стаята в която живеехме с един приятел. Живеех в центара на най про-европейския настроения град Лвов. Искам да ви кажа, че там отказваха дори да говорят на руски, въпреки, че много добре го знаят, за справка в Киев се говори основно на руски. Не съм аз съдник и не мога да преценя дали протестиращите са прави. Може би им е писнало да бъде такава ситуацията- мутри, подкупи, крадене. Така както преди време на нас ни беше писнало и 97г. бяха барикадите и щурма на парламента. Разберете, като човек живял там мога да кажа, че мизерията е голяма, може би хората имат право да търсят промяна.... Не че нещо съществено ще се случи, като влязат в ЕС, но кво да ги правиш нека вярват, така както ние вярвахме навремето...

И последно власт с мирен протест не се взима.... особено, когато отзад стой бащицата. Да сте чули щатите да кажат нещо по въпроса? Това ако беше в близкия изток, където е петрола досега Хамериканците да са нахлули сто пъти, тези бранители на свободата и демокрацията :icon_thumbup: . Ама сега, като чичко Путин е изотзадзе и мълчина в марака, ЕС порицали случващото се е бати таша*а............. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не виждам някое от тея момчета да не си изпълнява дълга. Седят и ги спукват от бой, а те просто нищо не правят. Изпълняват заповедите. Аз съм тоя дето недоумявам как е възможно това, някой да издаде такава малоумна заповед, да ги прати там по едни каски...

Ми възможно е. Те това работят - казах го още в първия си пост, прочети го. Мога да ти разкажа и какво ми е разказвал братовчеда, но няма никакъв смисъл. Те работят това - изпълняват заповеди. "Убий брат си" - "Остави брат ти да те убие" - това им е работата на хората. Поели са този риск да си изпълняват дълга, който е да се подчиняват на заповеди, ако трябва и да им бъркат в ушите.

 

Пак казвам - това работят, за това им се плаща. А аз платен герой - не съм видял все още.

 

Кой е прав и кой е крив - ние не можем да кажем. Ние за нашата си държава не можем да го кажем, пък какво остава за друга.

 

Wonderwolker, "Не че нещо съществено ще се случи, като влязат в ЕС, но кво да ги правиш нека вярват, така както ние вярвахме навремето..."

Да не би на нас ЕС да ни е виновен? Сигурно е виновен и на Полша, и на Словения, на Чехия, Словакия? На тях какво им направи ЕС? Да не би да са на нашето дередже? Дори Хърватска, която не беше член - на тях кой какво им направи? Дори след война и без ЕС са далеч по-добре от нас....

 

Момци, нека нас си да гледаме. Не ЕС, не УСА, не СССР, ами и Дядо Господ да слезе - зависи от хората. И зависи от нас. Не от филанкишията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми възможно е. Те това работят - казах го още в първия си пост, прочети го. Мога да ти разкажа и какво ми е разказвал братовчеда, но няма никакъв смисъл. Те работят това - изпълняват заповеди. "Убий брат си" - "Остави брат ти да те убие" - това им е работата на хората. Поели са този риск да си изпълняват дълга, който е да се подчиняват на заповеди, ако трябва и да им бъркат в ушите.

 

Пак казвам - това работят, за това им се плаща. А аз платен герой - не съм видял все още.

 

Кой е прав и кой е крив - ние не можем да кажем. Ние за нашата си държава не можем да го кажем, пък какво остава за друга.

 

Wonderwolker, "Не че нещо съществено ще се случи, като влязат в ЕС, но кво да ги правиш нека вярват, така както ние вярвахме навремето..."

Да не би на нас ЕС да ни е виновен? Сигурно е виновен и на Полша, и на Словения, на Чехия, Словакия? На тях какво им направи ЕС? Да не би да са на нашето дередже? Дори Хърватска, която не беше член - на тях кой какво им направи? Дори след война и без ЕС са далеч по-добре от нас....

 

Момци, нека нас си да гледаме. Не ЕС, не УСА, не СССР, ами и Дядо Господ да слезе - зависи от хората. И зависи от нас. Не от филанкишията.

Не си ме разбрал, аз не обвинявам никой, ние сме си виновни за това което се случва в момента и състоянието на държавата.

На времето бате Бойко каза единствената му умна мисъл за която после много го ебаваха– Нема материал и си е прав... :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На времето бате Бойко каза единствената му умна мисъл за която после много го ебаваха– Нема материал и си е прав... :icon_clap:

Каза, че мат'риялът е слаб. Единствената му умна мисъл. Доколкото една мутра може да има умна мисъл, де :-) За тази му мисъл винаги съм се съгласявал с него. Що за мат'риял, който гласува мутра да го управлява :-)

Слааааааааааааб :-)

 

П.П. Извинявам се за спама, ама така и не разбрах как се вади онази икона :-(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ви се чудя и аз!! Тия виновни, ония виновни...... каквото и да става там хората правят нещо, а тука само ще си гледаме и ще си цъкаме с език. Толкова сме прости че даже не знаеме какво искаме, кой искаме, защо го искаме... протести било това тука, не съм вярващ обаче след всяка една година все по често казвам Боже господи!! парадокс някакъв.... Братя, бащи, майки ,жертви....поне нещо се случва....... дори не ми се пише, няма смисъл, супер ограничен, и страхлив народ сме... жалко е ама... Дано до 20-30г да се оправиме

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...