Премини към съдържание

Огромен минус за Галанта тази зима


rado7318

Препоръчано мнение

За трета зима имам Галант, за първи път не мога да я карам. Причината е проста - толкова е ниска , че не мога да изляза от вътрешната улица с паркинга. Просто е престъпно ниска. Двама колеги - единият с КИА КЛАРУС( също автоматик), другия със СИТРОЕН КСАНТИЯ си правят каквото си искат, защото са високи почти колкото джипове.

 

Та пускам темата не да плюя по любимата марка, а да попитам някой успял ли е да повдигне предницата ефективно и как?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сменяш си спортните пружини със "сток" и ще караш зимата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За трета зима имам Галант, за първи път не мога да я карам. Причината е проста - толкова е ниска , че не мога да изляза от вътрешната улица с паркинга. Просто е престъпно ниска. Двама колеги - единият с КИА КЛАРУС( също автоматик), другия със СИТРОЕН КСАНТИЯ си правят каквото си искат, защото са високи почти колкото джипове.

 

Та пускам темата не да плюя по любимата марка, а да попитам някой успял ли е да повдигне предницата ефективно и как?

Ниска, ниска, колко да е ниска :icon_thumbup: Никакви проблеми нямам с галанта вече 4 зими :) Естествено не е автомобил с висока проходимост, а съвсем нормален :)

Още повече, че в Русе само си мислите, че има сняг :yes3:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега каква е тая вътрешна улица бре :) чак пък да неможе да излезеш... може би имаш проблем с окачването (омекнали предни пружини?) При мен окачването си е стандартно (не спортно), но определено не мога да кажа, че има проблем с височината на колата и проходимост. Когато има коловози в средата на пътя много рядко нещо да застърже отдоло на колата (случвало ми се е само в дълбок сняг на балкански път). Виж примерно на Bmw Е36 дори със стандартно окачване си стърже отдоло редовно... ама при галанта такива грижи няма... на някои "легнали" полицай дори не намалям :)

И така по навик си карам без да се замислям за височината на колата.. даже като карам чужда кола така съм свикнал че много ми се карат защо не захождам по диагонал на неравностите, че да не застърже отдоло :)

 

Ако си се заиграл със снижаването на колата да знаеш че "престъпно ниска" е станала само твойта :) Определено не мога да потвъря този "Огромен минус за Галанта" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че в Габрово беше разкопано цяло лято, само един път престърга и то докато беше с 14ките. Сега със 16ки нямам такива грижи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам грижи с височината(даже си мисля че ми е малко висока предницата) ,карам го с 15" и зиме и лете и не мога да се съглася че е нисък .Пусни някаква снимка тук и кажи горе долу колко см ти е височината от земята

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах този проблем докато не смених гумите. И аз съм със спортно предимно заради визията със 17-ките лятото, зимата преди бях с 15/60/195 и се побърквах навсякъде дереше, един бордюр не можех да кача. Сега от както сложих 15/65/195 виждам огромна разлика !!! Това че разликата между 60 и 65 е мижава са митове и дълго време се лъгах докато накрая не ми писна и директно не направих смяната. Ако си с малки и ниски гуми, бързо търси оптимален вариант за най-високи гуми :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За трета зима имам Галант, за първи път не мога да я карам. Причината е проста - толкова е ниска , че не мога да изляза от вътрешната улица с паркинга. Просто е престъпно ниска. Двама колеги - единият с КИА КЛАРУС( също автоматик), другия със СИТРОЕН КСАНТИЯ си правят каквото си искат, защото са високи почти колкото джипове.

 

Та пускам темата не да плюя по любимата марка, а да попитам някой успял ли е да повдигне предницата ефективно и как?

Как така за трета зима я имаш, пък за първа зима не я караш? Онази тежка зима с многото сняг преди 2 години (?) кара ли я? Ако да, значи нещо ѝ е станало и се е снишила. За Галант не знам, но мога да разкажа за Колта, който е идея по-нисък от Галант по принцип :). Действително е ниска. Затъвал съм в пясък (на плаж), не заради височината, а заради гумите. Удрял съм я отдолу в бордюри и разни стърчащи тръби и железа (това е заради височината). Всяка зима се случва да заседна някъде, но не заради височината. Тази зима (вчера) я изринах успешно от снега, разринах тротоара до плочки. Излезнах (т.е. слезнах успешно от тротоара на шосето), като ѝ осурнах цялото дъно в снега, навръщане обаче, при опит да я кача на тротоара, видях зор. Първо назад пробвах - греда, после напред - хептен греда, пак назад - засилих я отдалеч и успях, като разбира се пак ѝ осурнах дъното във високата преспа, натрупала се до бордюра. Но я качих :). Така че начини се намират, ако не си могъл да я изкараш от "вътрешната" улица, защото те е страх, да не я сурнеш по корем, не се притеснявай, а пробвай :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека подпира, важното е да не отчупи нещо. Моя подпираше на излизане от нас лятото със 17-ките, а сега с по-големите 15-ки минава даже с 3-ма човека вътре.

Като чистят улиците греблата избутват сняг настрани и образуват снежни възвишения. Като не са замръзнали няма проблем и спойлерът отпред е като снегорин. До фаровете набира снега и върви. Като замръзне и бучките станат на кокал, вече трябва да се кара внимателно.

Берлинго мина пред мен на път за работа и аз се наврях в неговите дири. То е се пада на кръстовище и 90 градуса завой надясно. Дирите ги улучих, но си престърга стабилно отдолу някъде по предницата.

Задницата е висока, даже много висока на фона на предницата. Отпред си има ниски точки и те си престъргват и без сняг. Зависи откъде и как се минава. Във всички случаи говоря за път в града, не черни пътища някакви бордюри или естакади към гаражи и т.н.

Отделно това е автомобил с голям надвес и трябва малко да се мисли преди да се навираш някъде. Да беше мини купър - там 4-те колела са в четирите краища на купето и такива драми няма.

Стандартни пружини, високи гуми и подсилени задни пружини (по-точно от комби). Това е при мен.

Веднъж обикалях едни поляни да се кача на главен път. Еее нема откъде да се изкатеря, ще ожуля бронята. Обикалях, обикалях 10-15 мин. и по едно време ми светна ламБата - ще мина назад :icon_bye: И така се качих - на заден ход, под ъгъл и не в коловозите а по високото.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах това притеснение, защото съм със спортно окачване, но засега всичко е наред. Може би ако навали двойно повече сняг има някакъв минимален шанс да не потегля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега единственото решение май е да си купиш СИТРОЕН и да забравиш за проблемите и зимата . :icon_thumbup:

Хем ниска,хем безпроблемна много трудна работа не,че моята не е на 3 пръста от земята ,но никога несъм се оплаквал. :icon_thumbup:

Само СИТРОЕН-а ще ти реши проблема на тебе.

Редактирано от Radko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега единственото решение май е да си купиш СИТРОЕН и да забравиш за проблемите и зимата . :icon_thumbup:

Хем ниска,хем безпроблемна много трудна работа не,че моята не е на 3 пръста от земята ,но никога несъм се оплаквал. :icon_thumbup:

Само СИТРОЕН-а ще ти реши проблема на тебе.

 

Няма такъв предателски съвет просто! :D :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е явно по му харесват Ситроените :Д пък по неговите думи с него ще прави каквото си иска,след като Галанта неумее да го изкара от паркинга :Д

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега аз си решех въпроса миналата зима като имаше мнооого сняг ! Та тогава си взех гуми 175 70 14 и всичко мигновено свърши ! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си решех въпроса миналата зима като имаше мнооого сняг ! Та тогава си взех гуми 175 70 14 и всичко мигновено свърши ! :icon_thumbup:

Решил си го, ама за (Ш)офия, :P я иди в Русенските преспи зимата и ще видиш колко си го решил ..:D

Габровците не ги слушай, те само се хвалят че имат много сняг, ама до сега за откъснати цели райони при тях не са съобщавали по новините, а за Русе и Силистра почти всяка зима само това гледаме ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега говорим за проходимост на кола не за прелитане на хеликоптер. Така по същата логика върви да видиш на Хималаите колко сняг има. имам показателни снимки за проходимост на колата с тези гуми ! При постоянна покривка 60 см по целия път който е 1 километър . :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...