Премини към съдържание

Galant 97-ма, за какво е този LED?


Sitio

Препоръчано мнение

1601560_10201890880048014_904817239_n.jpg

Ето я крушката за аварийните. За жалост нямам снимки как се разглобява бутона. Той е на щипки, но се внимава да не експлоатира, заради двете пружинки вътре. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей ви го копчето ,ама ненайси ламБа там .:)

uuk1.jpg

4h2h.jpg

dldl.jpg5zrq.jpg

 

Колата е 2.0 ТД Елеганс.

2000 година по вин

d8nd.jpg

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Снимай бутона отгоре, ако може.

Там има два процепа за влизане на крушката, която е с гумена основа, за да влязат крачетата.

Някой я е махнал. Самата крушка на бутона на аварийните няма шапчица. Тя осветява целия бутон.

Виж това мнение:

 

http://www.mitsubish...ndpost&p=105499

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето го бутона отгоре :

ye6p.jpg

 

Май видях къде ми липсва крушка, трябва да стой там дето е оградено :

kwpc.jpg

 

И веднага следва въпроса от къде да бъде закупена крушката(нея май по лесно ще я намеря ) и гумената основа :icon_hmm:

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ето го бутона отгоре :

Май видях къде ми липсва крушка, трябва да стой там дето е оградено :

kwpc.jpg

 

И веднага следва въпроса от къде да бъде закупена крушката(нея май по лесно ще я намеря ) и гумената основа :icon_hmm:

 

Ето точно за това става въпрос.

Купуваш крушка от тук:

http://led.omega-lig...toled.html#b85d

T3 1x1210 - W

И въпроса се приключва. :)

Има обаче една специфичност. Тъй като оригиналната гумена основа е правоъгълна, а тази на която ти дадох линк е кръгла, леко се "запилва" с пиличка в двата края, за да влезне в бутона.

Иначе пречи да се щрака надолу-нагоре. Другия вариант е да извадиш самата крушка, но внимавай, защото края на крачетата е много твърда тел и ще си усложниш нещата.

Не ти предлагам да си купиш сулфидни крушки, защото са китайски ментета и горят за отрицателно време.

Освен това са морално остарели.

Не че светодиодите не са китайски, но са в пъти по надеждни и светят идеално точно на този бутон за аварийните.

Аз така направих с единия ми Галант. Ако на другия изгори крушката, ще го подменя пак със светодиод.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Въпрос на лаик, горд нов собственик на Галант 97-ма.

Та... този диод не ме притесняваше докато не светеше. Мислех че е остатък от аларма или имобилайзер, но уви... тази вечер взе че светна!

Обстоятелствата са следните:

1. Ниски температури -4 градуса.

2. Заледен път - колата не поднася много.

3. ABS-a си работи нормално при заледен път.

4. Имам печка Webasto ползвах я 30-ина минути преди да забележа диода да свети, сигурен съм че я изключих преди да тръгна.

5. Подкарах отново колата след час, диода не светна до 20-ина минути, после светна докато чаках 10-ина минути на паркинг със запален двигател, не съм включвал печката преди да запаля този път.

6. Конзолката на диода личи да е фабрична, не е пробивана допълнително за да се сложи диода.

От задната страна си има държач с пластмасови уши които държи диода.

 

Ако някой има идеи, моля споделете. Надявам се да избегна подигравки със следното допълнение... имам колата от 2 седмици. :)

Благодаря предварително!post-17599-048921400 1391015413_thumb.jpg

 

Привет Колега , и аз имам такова диодче , като пускам мигачите и то свети с тях и при мен не личи да е дупчено фабрично си е .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, как най-бързо и безопасно да се подходи с изваждането копчето за аварийните светлини без опасност да се потроши нещо, че и аз трябва да сменям крушката там. Ако има някъде и снимков материал ще е супер :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, как най-бързо и безопасно да се подходи с изваждането копчето за аварийните светлини без опасност да се потроши нещо, че и аз трябва да сменям крушката там. Ако има някъде и снимков материал ще е супер :rulez:

Много лесно ,с малка отвертка (може да я увиеш с парцалче да не надереш нещо),пъхаш я по средата на копчето от ляво и дясно и вадиш на вън.От там разкачаш от буксата и си готов.Може да поставиш нещо(отвертка)между буксата с кабелите да не влезе на вътре.

Като видиш копчето ще разбереш как да го разглобиш ,само внимавай с пружинките (виждат се от снимките по горе)

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се държи на щракалка отдолу,но и от там се чупи,има една тънка пластмаска,която се чупи през средата. И да се счупи няма страшно,не се чупи копчето,а задържащата "конструкция",ако стане така,слага се една капчица секундно лепило в долната част на копчето и воала,всичко е наред :yes3:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Привет Колега , и аз имам такова диодче , като пускам мигачите и то свети с тях и при мен не личи да е дупчено фабрично си е .

 

Не е фабрично и никога не е било...:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е фабрично и никога не е било...:icon_bye:

Подкрепям, в Галант няма фабрично поставени светодиоди.:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи съм се заблудил , ами за какво ги слагат ? :)

 

Най-вероятно колата е имала теглич. Когато се монтира теглич, в Европа слагат по-сложна инсталация, която включва и едно реле. Споменатия светодиод служи да информира водача за изгоряла (или несветеща) крушка на ремаркето.Така мисля аз.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда имам си го теглича и сега , дърпам си редовно бмв-та , ситроени това онова :) . Едно бмв 525 дърпах накрая човека каза : Това Мицубиши ме тегли все едно съм перце хаххахаха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...