Премини към съдържание

Проблем със скоростна кутия (ръчна) Галант 2.5. V6


Emil Boikov

Препоръчано мнение

Колеги, моля за малко помощ и съвети, преди известно време реших да си взема галант 2.5 v6 и хоп не щеш ли ми изникна един за скромна сумичка. Не след дълго взеха да излизат и проблемите със скоростната кутия (ръчна), първо почна да вие, а не след дълго взе да изплюва задна скорост в последстъвие спря и да я вкарва. И хоп дойде време да се отвори да се разбере какъв е проблема. Оказа се, че почти всичко е за смяна и първата работа да проверя колко струват частите нови, ама те колкото още един Галант и след това взех да се ровя из форума за втора ръка читава кутия или поне на части. Така вече 2 месеца. В сервиза ми обясняват, че други кутии не пасват. И така дойде време за въпроса, от други галанти пасва ли кутията или задължително трябва да е от 2.5 V6.

Благодаря ви предварително

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за малко помощ и съвети, преди известно време реших да си взема галант 2.5 v6 и хоп не щеш ли ми изникна един за скромна сумичка. Не след дълго взеха да излизат и проблемите със скоростната кутия (ръчна), първо почна да вие, а не след дълго взе да изплюва задна скорост в последстъвие спря и да я вкарва. И хоп дойде време да се отвори да се разбере какъв е проблема. Оказа се, че почти всичко е за смяна и първата работа да проверя колко струват частите нови, ама те колкото още един Галант и след това взех да се ровя из форума за втора ръка читава кутия или поне на части. Така вече 2 месеца. В сервиза ми обясняват, че други кутии не пасват. И така дойде време за въпроса, от други галанти пасва ли кутията или задължително трябва да е от 2.5 V6.

Благодаря ви предварително

..........1. смени си сервиза.......

.......2. еФтиното винаги излиза скъпо.........

....не уточни Галанта какъв е? Седан или Комби.......?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега естествено че трябва да е от 2.5 ,нямах идея че има значение дали е седан или комби :) иначе повече инфо ще ти даде DJ-я евентуално и ще ти я оправи ако имаш желание :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Оказа се, че почти всичко е за смяна и първата работа да проверя колко струват частите нови, ама те колкото още един Галант...

Само информативно питам ... колко пари ти казаха за ремонт? Цената на галанта ти близо ли е до 600-1000лв?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само информативно питам ... колко пари ти казаха за ремонт? Цената на галанта ти близо ли е до 600-1000лв?

 

 

Не е никак близо до тази сума, направо в сервиз на Митсубуши званаха за части, от кадето казаха от сорта между 2500-3200 за абсолютно всичко :)

Редактирано от Emil Boikov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За оригинални части във Варна се свържи с Люцкан.

Вземи от сервиза списък с нещата, които мислят че са за смяна и направи запитване.

Имаш и още един градски, който може да ти помогне за части на по-добри цени: цък.

 

Кутията ти може ли да "пътува", т.е. да си я вземеш и занесеш/изпратиш за ремонт в друг сервиз ?

 

Успех.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За оригинални части във Варна се свържи с Люцкан.

Вземи от сервиза списък с нещата, които мислят че са за смяна и направи запитване.

Имаш и още един градски, който може да ти помогне за части на по-добри цени: цък.

 

Кутията ти може ли да "пътува", т.е. да си я вземеш и занесеш/изпратиш за ремонт в друг сервиз ?

 

Успех.

 

 

На Люцкан съм музванял преди нова година, тогава нямале никакви части за, кутията. Ще пробвам пак да звънна да видим сега какво ще каже. Иначе кутията е свалена от, колата и е разглобена

Редактирано от Emil Boikov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами той няма нищо налично. Както и на повечето места - ще се чака доставка към 2 седмици.

 

Извади си номерата от тук: http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat и пробвай да ги търсиш по номера при търговците. Предполагам че или не са сигурни и не смеят за да не сбъркат, или не им се занимава да търсят точно части за скоростите по каталозите и програмите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скорости стават от 2.4 GDI и от 2.0 ,но там имат разлики в диаметрите на вътр. карета, едните са 28мм, а другите са 26 мм.....за това в краен случай се сменят и каретата с полуоските .......най добре е да се търси ск. кутия от 2.4 GDI.....или естествено от 2.5 като вашия.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скорости стават от 2.4 GDI и от 2.0 ,но там имат разлики в диаметрите на вътр. карета, едните са 28мм, а другите са 26 мм.....за това в краен случай се сменят и каретата с полуоските .......най добре е да се търси ск. кутия от 2.4 GDI.....или естествено от 2.5 като вашия.........

 

 

Благодаря ти за инфотоо. При мене вече май е краен случей 2 месеца вече немог да намеря за 2.5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толкова Галанти има на части,как не си намерил до сега кутия ??? Ако искаш пиши и на Сашо (alex2511),може направо да му я изпратиш и да ти я сглоби и изпрати работеща.Иначе според мен,не се занимавай с търсене на нови части,ако не искаш :icon_n_giljotiini: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толкова Галанти има на части,как не си намерил до сега кутия ??? Ако

 

искаш пиши и на Сашо (alex2511),може направо да му я изпратиш и да ти я сглоби и изпрати работеща.Иначе според мен,не се занимавай с търсене на нови части,ако не искаш :icon_n_giljotiini: .

 

Да има доста обяви, ама всички които са с ръчни скоростни, са тазпридадении, а вече съм приказвал с Сашо, ня а в наличност цяла, и всичките парколяци дето ми трябват, впрочем благодаря за предложението ти, с него се свързах първо преди да пусна каквато и да е тема из форума

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, що си чакал до последно тая кутия бре, като издава шумове е повече от ясно, че нетрябва да се кара така...чакате ги да се ошари тотално а после ревете, ц,ц,ц

Успех, дано скоро решиш проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скорости стават от 2.4 GDI и от 2.0 ,но там имат разлики в диаметрите на вътр. карета, едните са 28мм, а другите са 26 мм.....за това в краен случай се сменят и каретата с полуоските .......най добре е да се търси ск. кутия от 2.4 GDI.....или естествено от 2.5 като вашия.........

Ти пробвал ли си го това, или само предполагаш в старанието си да помогнеш на колегата ? ..:icon_hmm:

На мен не ми се е случвало да имам едновременно свалени кутии от 2,5 и 2,4 гди или от 2,5 и 2,0 за да сравнявам, но по спомени все ми се струва, че стартера на редовите мотори стои по високо и ако се сложи такава кутия на шестака, там където е отвора за стартера ще се пада единия ред цилиндри ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От каризма 1.8гди става ли да се вземе карантията?

Аз изпуснах една кутия преди 3 години за 70 лева от вървяща безпроблемно кола. Щях да я купя без да знам става ли за части, но бях дал пари на заем и не ми ги върнаха и кутията замина. F5M42 и другите символи не ги помня какви бяха. На вид много приличаше на моята кутия, но сравнявах по памет, понеже моята я сваляхме 6-7 месеца по-рано.

Моята си издава характерния шум и вътре е здрава здравеничка. Приглушено так-так-так, което ту затихва, ту се връща без промяна в натоварването на двигателя. Най-хубаво се чува на първа и втора с фиксирана газ на 2000 оборота и то при незагрял добре двигател, на равнище. Монтьори са ми казвали че не е от кутията, а от двигателя. Последният щеше да се е счупил отдавна ако беше от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти пробвал ли си го това, или само предполагаш в старанието си да помогнеш на колегата ? ..:icon_hmm:

На мен не ми се е случвало да имам едновременно свалени кутии от 2,5 и 2,4 гди или от 2,5 и 2,0 за да сравнявам, но по спомени все ми се струва, че стартера на редовите мотори стои по високо и ако се сложи такава кутия на шестака, там където е отвора за стартера ще се пада единия ред цилиндри ..

..........вчера правихме една трнсплантация на кутии ........от 2.4 на 2.0 , но според мен и колегата ще стане и на 2.5.......това е според нас по спомени,но докато не се види, нищо сигурно няма.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..........вчера правихме една трнсплантация на кутии ........от 2.4 на 2.0 ,

То при тези редовите ясно, но все ми се струва, че при шестака стартера е доста по ниско долу ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е никак близо до тази сума, направо в сервиз на Митсубуши званаха за части, от кадето казаха от сорта между 2500-3200 за абсолютно всичко :)

 

Малее,кви са тез цени,аз за толкоз взех Галанта

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малее,кви са тез цени,аз за толкоз взех Галанта

 

Това,ако ти се струва доста,попитай за рейка-само 5000 лева е !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...