Премини към съдържание

Палец (контролер) за ел. стъкло?


Препоръчано мнение

  • преди 4 седмици ...

Здравейте :good: . Нямам отговор на въпроса къде може да се намери въпросният палец (контролер), но за да не отварям нова тема реших да се възползвам от тази и да постна тук един сходен въпрос.

С Каризма 1.8 1996г. съм и ел.пакета ми се контролира само от шофьорската врата - не съм ходил още на електричар, но ако някой знае нещо мога да си го спестя. Свалих палчетата и на другите три врати и видях че са си вързани (поне стигат жичките дотях). Бутона за заключване който е на шофьорската врата мисля че си работи също - мислех да не би да е вързан така че да е винаги в положение заключено, но като го погледнах си е наред. Откачвах и акумулатора (и аз не знам защо) ама и това не помага. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен :) Аз съм ,мого доволен от моята Каризма (96-та година), но уви и аз имам такива дребни, но също така важни и дразнещи проблемчета :(

Едното проблемче е с жилото на шофьорския прозорец, но както прочетох в темите... отидох при жиларя в Княжево и се разбрахме във вторник да ми оправи проблема срещу 60-70лв. (като го оправи ще ви кажа колко точно ми струва).

Другия проблем, който имам е с копчетата за стъклата :( това на шофьорската врата си е наред, ама другите... :( някой ако може да ми каже къде от къде мога да си ги намеря, защото търсих по Симеон и по разни морги, ама без резултат :(

Третия проблем е свързан с централното заключване :( Още като купих колата не работеше централното на багажника и трябва с ключа да го отключвам и заключвам. Странното е, че заключвайки багажника мога да заключа и другите врати (както и при отключването) На това също си викам "както и да е", ама същото се случи и с централното на предната дясна врата :(

Много ще съм благодарен, ако някой може да каже нещо по тези проблемчета, така че да ги оправя най-накрая :)

Предварително Благодаря :)

Лек и спокоен ден !!! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните на всички врати за Каризма с изключение на шофьорската ги държим на склад. Ако на някой му е необходим просто да даде рама защото са няколко вида.

 

Кажи ориентировъчна цена и къде се намирате. Аз ще видя номера на рамата и ще дойда да взема поне два бутона :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, :)

стана въпрос за подобни проблеми в една друга тема.

90 % съм сигурен, че причината не е в бутоните, а в

прекъсване на проводници в снопа кабели който во

ди до електропакета на шофьорската врата, точно в

мястото между вратата и купето, където при отваряне

и затваряне на вратата снопа се "кълчи". Точно вътре

в гофрирания гумен ръкав. Оправя се с хубав поялник

/ако не се смени целия сноп кабели/ и сваляне на цяла

та врата от купето, за да се достигне до мястото на пре

късването.

Успех !!! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е просто счупено пластмасовото бутонче

 

И при мен е така!!! Един здрав бутон ми е останал и с него пробвах всички стъкла. Работят си без проблем :) само дето пустите пластмаси се чупят лесно :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

И при мен е същото, всички "палци" са със счупени накрайници - едни тънки пластмасови крачета, които влизат надолу в машинката...

Такъв палец има себестойност стотинки... но идея си нямам откъде може да се вземат такива.

Моля някой ако знае - да сподели, една шепа ще взема :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. По нагоре писах какъв проблем имах. Миналият ден отново свалях машинките на другите врати и накрая се оказа че над платката на машинка има гумички които са между платката и пластмасовото палче. Гумичките се бяха зацапали със зелено като окислена мед от самата платка и не дават добър контакт, иначе пластмасовите палчета при мен са си здрави (не знам дали при различните модели са еднакви и дали говорим за едно и също) Поизчистих ги и сега вече си работи целият пакет и могат да си се свалят и вдигат стъклата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за бутон на предната лява врата (макар че доколкото виждам са еднакви). Е, все пак къде ги държите на склад тези бутони, за да дойда с номера на рамата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

Здравейте колеги. По нагоре писах какъв проблем имах. Миналият ден отново свалях машинките на другите врати и накрая се оказа че над платката на машинка има гумички които са между платката и пластмасовото палче. Гумичките се бяха зацапали със зелено като окислена мед от самата платка и не дават добър контакт, иначе пластмасовите палчета при мен са си здрави (не знам дали при различните модели са еднакви и дали говорим за едно и също) Поизчистих ги и сега вече си работи целият пакет и могат да си се свалят и вдигат стъклата :)

 

Аз си изпрах тапицериите на вратите и съклата ми пощуряха, вдигаха се и се смъкваха когато си искат с или без контакт :) яко а.

 

И за това си свалих ключетата от вратите. Както колегата Станислав е описал и аз имах патина на някой от бутоните, други просто си бяха мокри. Подсуших ги и почистих патината..... стана дори с гъбичка за чистене на чиниии, (внимание : не телена), всико си тръгна и работеше нормално.

 

Нямаше да пиша ново мнение но искам да Ви споделя как си оправих палец на шофьорската врата.

От 4 копчета на шофьорската врата точно на шофьорското стъкло палчето се беше счупило. Много неприятно постоянно го нагласях зада работи.

 

==========

1. Внимателно разглобете модула за ел. пакета на шофьорската врата.

 

- свалете електрониката.

- под нея има един винт който, заедно с най-крайните 2 винта ( общо 3) позволяват разглобяването на бутоните до най-малки детайли.

 

2. Обърнете внимание, че на бутончетата има малки дупки които са горе долу централни на бутончето и перпендикулярни на дължината на бутона - тази информация е важна.

 

3. в Бутона има вградена пласмаса с пружина, която държи бутончето изправено и обикновенно когато страничните пласмасови щипки се счупят, тази пружина е приичина бутончетата да излизат. - не я махайте в никакъв случай.

 

4. Как става отремонтиорането и задържането на бутона на мястото му.

 

- след като сте махнали всички пласмаси и платки имате видимост.

- точно до отворите от т.2 пробихте с малко свредло отвори съвсем близо до бутона.

- вземете най-тънаката свинска опашка която може да съществува.

- имайте предвид, че главата на св. опашка не трябва да минава през отвора. (моя отвор беше с свредло 2 мм), опашката не мога да се сетя колко е голяма но не превишава по дължина 7см.

- отдолу през панела, през оригиналните отвори от т.3, пред пружината от т.3, през отвора от т.2 , отново през отбора в другият край на бутона който сте пробили имате една свинска опашка която при стягане прибира бутона надолу.

 

5. Имайте предвид че главата на св. опашка трябва да е в единият край плътно до пласмасата за да не пречи на работата на бутона, а стягащият край минава централно под бутона точно между пластмасите които подпират гумичките.

 

6. Малко играчка е с нагласянето на св. опашка, но после радоста от добре свършената работа е голяма.

 

==========

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

Безавариен ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

леле една вечер бях излязъл по центъра, паркирах си колата и като се върнах...предния ми десен прозорец беше отворен...и до ден днешен се чудех как е станало. Сега може да се каже,че тази мистерия се разкри. Трябва да направя същото за всеки случай. МЕРСИ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Проблем и при мен с палеца за шофьорското стакло. Изкочи на горе с 5-6мм, явно проблем с пластмасата. Аз съм с 4 ел.стъкла и ако трябва да сменям целия панел - това е лудост. Става въпрос за Carisma 2003г. Ако ида в БалканСтар сигурно ще ми одрежат главата. Ако ми кажете ориентир за цена или сервиз където може да се отстрани проблема ще Ви бъда много благодарен. Иначе колата е super, никакви забележки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези бутончета за ел. стъклата маи са слабо място на Каризмите. Най вече за централното на шофьорската врата. И при мен се е получило нещо подобно явно /не съм го отварял/, но като чета тук. Сигурно има строшени пластмасови накраиници на едното копче, това от централното на шофьорската врата - което е за преден десен прозорец.

 

Имам предложение - да си поръчаме цялото /нали така се предлага/ и после няколко човека всеки ще си вземе това което му е счупено и от всеки по малко пари и така. Те за всички Каризми не са ли еднакви.

 

Мирослав би ли казал колко струва целия панел с всичките бутони и за колко време идва поръчката. Ето и VIN-а ако ти трябва. XMCLNDA4AWF002119

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 6 месеца ...

Колеги, след като сте имали проблеми с палчетата на ел. стъклата, ще съм благодарен да разясните как ги решихте?

Тъй като и аз имам подобен в момента.... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , къде в Пловдив мога да намеря копчета за ел. стъкла на каризма 99г.
днес вкарах една каризма за части и имам тези копчета 0887706580
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес вкарах една каризма за части и имам тези копчета 0887706580

Аз вече забравих , че не са ми работили копчетата. Оправих ги преди 5 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Някой ще напище ли ориентировъчна цена на тези бутони?Мен лично ме интересува за Спейс стар ,но не вярвам цената за Каризма да се различава много от тази за Спейс .Дайте някаква цена :20,30,50 или 100 лв ,за да могат хората да преценят дали си струва да се мъчат да ги ремонтират или да си купят нови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тези,които не знаят ,бутона за стъклото на предна дясна врата е 180лв в дарс ауто,а панела за лявата врата е 280лв.Аз се оправих и минах с 6 лв (китайски "универсален" ключ за прозорец на кола).Стана като фабрично:)

Много поздрави на балкан стар и дарс ауто от мен!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...