Премини към съдържание

Скорости


Garderobo

Препоръчано мнение

Здравейте на всички, нов съм във форума и искам да попитам за 1 кола.Когато тръгнеш да вкарваш 2ра не ти дава просто не може единствения начин е с междинна газ. иначе колата е доста добра. говоря за 90 коня дизел 98 края. ДА Я ВЗЕМАМ ЛИ???

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, проблем със синхронизатора на 2-ра скорост.. често срещан проблем е. Потърси из форума за проблем със синхронизаторите и ще се запознаеш с проблема по-добре.

И моята я взех така вече 80 000 я карам така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, проблем със синхронизатора на 2-ра скорост.. често срещан проблем е. Потърси из форума за проблем със синхронизаторите и ще се запознаеш с проблема по-добре.

И моята я взех така вече 80 000 я карам така.

Човека каза че е правил скорости щото там нещо си се било пр....о има и др като е запалена на място леко като че ли вибрира лоста каза че било от няква втулка която била милиметър по-тясна... и още нещо колко пари ще ми трябват за задни вежди???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека каза че е правил скорости щото там нещо си се било пр....о има и др като е запалена на място леко като че ли вибрира лоста каза че било от няква втулка която била милиметър по-тясна... и още нещо колко пари ще ми трябват за задни вежди???

..значи или не е правил скорости, или не ги е направил както трябва.......това с вибрирането на лоста не е хубаво....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека каза че е правил скорости щото там нещо си се било пр....о има и др като е запалена на място леко като че ли вибрира лоста каза че било от няква втулка която била милиметър по-тясна... и още нещо колко пари ще ми трябват за задни вежди???

 

Синхронизатова за 2-ра е на цена към 200-220лв, за момента не съм чувал за преправяне.

Иначе за веждите има вежди за Галант на цени около 100-120лв, но стават с преправяне и от други коли, като Лада Нива. Най-евтиния вариант е да ти ги огънат от ламарина, на мен във Враца ми взеха 20лв за вежда. И вече цената за работа и боядисване си зависи от майстора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си карам с междинна , проблем е ако друг трябва да я кара и затова си я карам само аз :) . Иначе двигателя ми е часовник някой който незнае , че е дизел и се качи пита бензин ли е? Няма повдигачи няма трак мрак ... :) . А това карета и полуоски незнам какво е даже хахахха.

п.с все пак моя двигател си е японски , защото си е стара бангийката.

Редактирано от badcookie666
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си карам с междинна , проблем е ако друг трябва да я кара и затова си я карам само аз :) . Иначе двигателя ми е часовник някой който незнае , че е дизел и се качи пита бензин ли е? Няма повдигачи няма трак мрак ... :) . А това карета и полуоски незнам какво е даже хахахха.

п.с все пак моя двигател си е японски , защото си е стара бангийката. Странично от темата :icon_blush: , Викторе какво масло слагаш на кутията смисъл знам , че е 75в90 марката се чудя , че са ми се разхрупали .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата се харесва и това й е кусурът, си заслужава. По всяка стара кола има нещо да се човърка и/или ремонтира. Ако 220 е синхронизаторът и 150 лева е отваряне/затваряне на кутия плюс сваляне и поставяне така, че да седнеш, врътнеш ключа и да си тръгнеш доволен, това прави 420 лева. Слагаме и смяна на маслото към 50 лв ... към 500 лв.

----------------------------------------------------------------------------------

И малко off. По моя опит с кутиите, мисля че ще разбера какво са карета и Марио май ще излезе прав (както обикновено). Вероятно имам два проблема - лагер първичен вал (това за шума понякога на празен ход) и каре (поклопването в движение, потегляне и ускорение, но независещо от посоката на волана). Каквото и да е оказва се, че е доста добре направено и здраво щом устиска толкова време и колата след 5 години каране се държи като в деня когато за първи път я подкарах.

Даже шумът на празен ход се изчисти при топъл двигател и кутия и остана само при студен старт. Мен пък ме питат "това в момента работи ли" по повод пушечето от ауспуха и нечуващия се автомобил на празен ход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата се харесва и това й е кусурът, си заслужава. По всяка стара кола има нещо да се човърка и/или ремонтира. Ако 220 е синхронизаторът и 150 лева е отваряне/затваряне на кутия плюс сваляне и поставяне така, че да седнеш, врътнеш ключа и да си тръгнеш доволен, това прави 420 лева. Слагаме и смяна на маслото към 50 лв ... към 500 лв.

----------------------------------------------------------------------------------

И малко off. По моя опит с кутиите, мисля че ще разбера какво са карета и Марио май ще излезе прав (както обикновено). Вероятно имам два проблема - лагер първичен вал (това за шума понякога на празен ход) и каре (поклопването в движение, потегляне и ускорение, но независещо от посоката на волана). Каквото и да е оказва се, че е доста добре направено и здраво щом устиска толкова време и колата след 5 години каране се държи като в деня когато за първи път я подкарах.

Даже шумът на празен ход се изчисти при топъл двигател и кутия и остана само при студен старт. Мен пък ме питат "това в момента работи ли" по повод пушечето от ауспуха и нечуващия се автомобил на празен ход.

мдаааа като се замисля той каза че имало някаф шум на празен ход понякога,когато загрее се оправяло... та момчета мн ви моля нов съм кой е майстора тука има ли някой от сф ще си платя колкото каже за да я погледне тая кола и да каже има ли смисал да се взема щото си и иска пари! МН ВИ МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си карам с междинна , проблем е ако друг трябва да я кара и затова си я карам само аз :) . Иначе двигателя ми е часовник някой който незнае , че е дизел и се качи пита бензин ли е? Няма повдигачи няма трак мрак ... :) . А това карета и полуоски незнам какво е даже хахахха.

п.с все пак моя двигател си е японски , защото си е стара бангийката. Странично от темата :icon_blush: , Викторе какво масло слагаш на кутията смисъл знам , че е 75в90 марката се чудя , че са ми се разхрупали .

 

Странично.. ама нямам идея вече 80к ударих, но не съм сменявал още масло на кутията. Мисля до месец-два да сменя, за маслото ще се доверя изцяло на Марин(mario64)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странично.. ама нямам идея вече 80к ударих, но не съм сменявал още масло на кутията. Мисля до месец-два да сменя, за маслото ще се доверя изцяло на Марин(mario64)

 

Той е печен :) МАрин пазарувам си от него , като има зор .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той е печен :) МАрин пазарувам си от него , като има зор .

Съгласен съм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здр.колеги,мой приятел с Галант 2.5 от Девин е с 'разбити' вътрешни карета,маншоните са се скьсали....и не знае даже колко време е карал така.Майстора днес му е казал че може да мине само с трипод от карето,пита ме дали се продава само тя и кьде може да се купи нова ?

 

http://www.amavto.com/object.php?id=3532

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колеги,мой приятел с Галант 2.5 от Девин е с 'разбити' вътрешни карета,маншоните са се скьсали....и не знае даже колко време е карал така.Майстора днес му е казал че може да мине само с трипод от карето,пита ме дали се продава само тя и кьде може да се купи нова ?

 

http://www.amavto.com/object.php?id=3532

........ и да смените трипода( освен в случаите, когато е разбит и иглените му съчми са разджасали и има ръжда по тях), пак ще ви тресе, защото обикновенно се износва "камбаната" на карето ,там ,къде ляга трипода.......по скоро завъртете каретата и готово.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дам едно уточнение за цената на синхроните на 2 - ра скорост, преди по-малко от месец си ги поръчах на цена 138 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...