Премини към съдържание

Мitsubishi colt 1999, 1.3 12v


vancho

Препоръчано мнение

Градско - 8.5/9

Късо градско - 9.5/10.5

Извън - 6 до ....... зависи от напъването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 3 седмици ...

Колега,този разход 6 по инерция ли е или за 80км. :D

Редактирано от excalibur
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разход 6 на 100 извънградско, без ограничения на ръчкането, със скорост до 110 -120 и до 4 500 оборота постигам на газ.

На бензин без келешлъци, разхода отива към 5....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тези много не им вярвай, като гледам за моя модел колко несъответствия има....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя колт е с 4Г92 мотора. С четири човека, с 90-100 км/ч каране Варна - В. Търново, засечен пълно-пълно даде 4.2/100 разход. Иначе обикновено с скорост до 140 км/ч дава около 6-7 според зависи... Във Варна градско под 10 не падам иначе.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Екскалибур, в линка са писали че Колта е 1,4....

Не че нещо, ама...

Къде го пише това? 1.3 си пише в линка.

 

Разход с 5 извънграда с Колт е възможен без да се дава зор и зависи от трафика и пътя дали има изкачвания, завои камиони и др. Няй много до 5 съм свалял на моя Колт, 10-ка в града си я знаех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам все аз ли си купувам такива коли които горят повече,но все си мисля,че 6/100 на газ с обикновена газова е повече от невъзможно.Щом вашите горят по толкова,живи и здрави :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10 лв газ минавам 100 км извънградско и 80 градско. Не знам колко литра са на цена 1.30 ... смятайте си го.

Оказва се ,че колт 1.3 не е супер икономичен автомобил, има по големи коли с по големи двигатели с аналогичен разход на газ .....

Иначе като цяло съм доволен от колата. Като беше нов ГИ като ,че ли гореше една идея по малко ....

 

п.п да се има в предвид, че не го карам кротко, просто не мога, винаги тръгвам по бързо от другите коли на кръстовище ... пищят гуми понякога :) .. извън града не карам с 90, нямам нерви ... по скоро 120

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак повтарям - разход 7.60 лв/100км извънградско.

На газ.

За проверка и демонстрация - 0886263813.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак повтарям - разход 7.60 лв/100км извънградско.

На газ.

За проверка и демонстрация - 0886263813.

 

С 90 ли караш ? :icon_crying: ... на мен от както ми "префлашнаха" комп-а на ловатото и почна да гори повече .... трябва да отида да си погледнат горивните карти :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Valboss,темата е за обикновенна газова уредба.Чети внимателно и тогава коментирай.Там двигателя било1.4 после ГИ, след първата думичка има още в заглавията и темите :icon_thumbup:

Редактирано от excalibur
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В поредната тема за газ не бих могъл да не драсна два-три реда, да не се разсърди някой, не за друго :)

Аз съм с обикновена газова, изпарител втора употреба Ловато. В началото, когато ми я сложиха, ми даваше добър разход - по спомени, около 7-8 литра извънградско, това с галене на педала. После обаче започнаха магариите - светещи лампи, обороти, гасне и др. Открих проблема, оправих го... да, ама разхода започна да се вдига - последно, когато я карах на газ, засякох 11/100 извънградско. Карах, карах, и след поредното "гаснене" на газ, ѝ разкачих буксите и сега съм на бензин. Държа да отбележа, че това всичко се случва със стари свещи и кабели... Но на бензин ми дава разход около 5-5.5/100 извънградско при галене на педала. Така че всичко зависи от настройки, изправна запалителна система, хубава газова (в смисъл нова и хубава марка). Наскоро един пич със същия Колт като моя (наскоро го взе) му сложи веднага газова обикновена, и ми се хвалеше, че платил 13лв за 200км, колко излиза това и как го е засякал, не знам, и дали е вярно не знам...

След зимата ще инвестирам сериозно в газовата и всичко по колата, докато я оправя да върви добре на газ. И ако разхода ѝ падне на 6-7л/100км газ, ще се радвам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Нещо тези дни заеелязвам,че разхода са качи доста.С 10лв. минава най-много 50-60км градско.Колата си работи добре,няма прекъсвания гърмежи.Знам,че времето се застуди,но този разход е голям.То и карането на щерката не е от най-икономичното нооо :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...