Премини към съдържание

Да си платим дължимото


Препоръчано мнение

  • Отговори 310
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

В сутрешния блок по Канал 1 гост беше Тома Белев и бе засегнат проблема. Това което чух между другото, е че никой няма право да строи в земите, които влизат в Натура 2000. Не знам вече каква част от земите на Странджа влизат в тази натурата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сутрешния блок по Канал 1 гост беше Тома Белев и бе засегнат проблема. Това което чух между другото, е че никой няма право да строи в земите, които влизат в Натура 2000. Не знам вече каква част от земите на Странджа влизат в тази натурата.

Аз пък гледах едно интервю с Петко Арнаудов (огън да го гори в Ада :icon_censored:) - кмета, който се е сдушил с мутрите и прави проблема. Той съвсем нагло заяви, че каквото и да се прави няма да се спре строителството там. Явно парите сериозно бият съдиите през пръстите и това му дава самочувствие. В случая изцяло и единствено ВАС е виновен, а не министерството. Никога нищо няма да стане от България, докато съда обслужва само и явно интересите на групировките. Ако има протест той трябва да е пред ВАС и съдиите да се линчуват. Всъщност у нас съда не се опитва да съди; единственото, което прави е да измисля смешни параграфчета, въз основа на които да взима абсурдни решения.

 

Ето абсурдното решение за Странджа

 

Съдебният състав констатира, че са допуснати и съществени процесуални нарушения при издаването на обжалваната заповед - липсват доказателства за съгласуването й с компетентните ведомства и организации, изброени в чл. 25, ал. 1 от ППЗЗП (отм.).
:icon_censored:

 

А и тия доктори дето само пишат бележки на обвиняемите, като че ли са ученици. Както казвам в подписа си...... :icon_censored:

 

 

А ето и нещо, което все още ми е трудно да повярвам.

 

Адреса на хотел Менабрия -

 

Несебър,

до провлака за

Стария Несебър,

/бивша "Вятърна Мелница"/

 

 

Всички сме виждали картички с тази мелница. Вече ще я гледаме така

post-781-1183446579.jpg post-781-1183446453.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък гледах едно интервю с Петко Арнаудов (огън да го гори змияра :icon_censored:) - кмета, който се е сдушил с мутрите и прави проблема. Той съвсем нагло заяви, че каквото и да се прави няма да се спре строителството там. Явно парите сериозно бият съдиите през пръстите. В случаяизцяло и единствено ВАС е виновен, а не министерството.....

 

Не напразно призивът от 29.06 съдържаше изречението "МОГАТ ЛИ ДВАМА СЪДИИ + ЕДИН ИНВЕСТИТОР И ЕДИН КМЕТ ДА убият НАЙ - старата планина на ЕВРОПА?" Това е жестоката действителност - шепа хора си играят със съдби. Има и една друга действителност, че от този дървен материал могат да се правят и ...ковчези. Не им мисля лошото, но им пожелавам по един ковчег от вековно странджанско дърво.

Мен повече ме притеснява, че местното население с охота ще приеме подобно поведение, защото в този случай земите им ще се търгуват по 40-50 евро за кв.м. (ако не и повече). Така лесно със "земите от дядо" лесно ще се изкарат пари за "едно апартаментче-ново строителство, нов GSM с камера и Голф ІV-нов внос".

Пълно е с тъпи парчета :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме притеснява, че местното население с охота ще приеме подобно поведение, защото в този случай земите им ще се търгуват по 40-50 евро за кв.м. (ако не и повече). Така лесно със "земите от дядо" лесно ще се изкарат пари за "едно апартаментче-ново строителство, нов GSM с камера и Голф ІV-нов внос".

Пълно е с тъпи парчета :icon_doh:

На това вече му се вика "синдром Банскалия" :mega_shok:

 

А ето и хронология на протеста. Интересното е, че от такситата нямаше нито 1 арестуван.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.zazemiata.org/youthadventure/index.php?lang=bg

 

а за това какво мислите? можем да направим едно :mitsu-smiley: - посещение. Ще е интересно и за децата според мен. Вижте програмата на фестивала, звучи ми забавно.

 

Събитието не е за Странджа, но е възможно да се повдигне тази тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.zazemiata.org/youthadventure/index.php?lang=bg

 

а за това какво мислите? можем да направим едно :mitsu-smiley: - посещение. Ще е интересно и за децата според мен. Вижте програмата на фестивала, звучи ми забавно.

 

Събитието не е за Странджа, но е възможно да се повдигне тази тема.

 

:offtopic: Някой навит ли е да участва? 2 ч и 30 мин ходене, катерене 180 м и 6 км велосипед по пътеки и 10 км асфалт. Звучи невероятно лесно? Ако има желаещи аз съм за, но само ако не вали!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"МОГАТ ЛИ ДВАМА СЪДИИ + ЕДИН ИНВЕСТИТОР И ЕДИН КМЕТ ДА убият НАЙ - старата планина на ЕВРОПА?" Това е жестоката действителност - шепа хора си играят със съдби.

Оказва се, че юридически нормално е присъдата да е следната - дава се препоръка да се премахнат процедурните нарушения, а се отсъжда по същество и статута на територията не се променя. но изглежда съдиите не ги съдят. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Имало полза от протести. :clapping2: Само тогава може да се зароди истинско гражданско общество и да има нов обществен договор. Още веднъж се доказва, че хубавите и стойностните неща трябва да се "извоюват" от колкото да чакаме държавата да ни решава проблемите.

Дано в 5-членния съсътав на съда, който ще разглежда обжалването да има разумни и мислещи хора. :clapping2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да кажа, че от 22 април до сега (близо 3 месеца) след делото ни, още ме срещат познати и първото нещо което казват е "Ние те гледахме по телевизията как садите дръвчета и това което направихте е много хубаво..."

Колеги мисля си, че с нашето общо дело което направихме тогава сме оставили отпечатък в съзнанието на поне шепа хора, които биха ни последвали и трябва да продължим да го правим!

Благодаря на fido за идеята и за темата, която отвори! :icon_clap: :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eми дайте най-сетне да отидем и да видим какво е станало, пък и да полеем. Доста колеги изразиха съжаление, че не могат да дойдат и обещаха друг път да се включат. Сега май е момент да бъдат активни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ИЗЧЕТОХ ТЕМАТА ОТ-ДО! На моменти имам чувството, че съм в сайта на Грийнпийс! това се нарича сериозно отношение! БРАВО! А дървета се садят и наесен, така че ще участвам с удоволствие и ще помагам с каквото мога!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Дайте да спретнем една мини срещичка до мястото ни............да видим горичката дали я има още...... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 3 месеца ...

Днес си направихме една разходка до Ярлово, за да направим ревизия на :mitsu-smiley: горичката.

Рекапитулацията е следната:

Налични дръвчета: 19

Липсващи, или счупени: 5

Липсваха някои колчета. Явно са били нужни на някой :(

 

Снимки

 

Както се вижда имаше сняг още, но се виждаше, че доста от дръвчетата са се хванали, което е добре.

 

Предлагам като стане по-топло времето да си направим едно :mitsu-smiley: барбекю, комбинирано с поливане на дръвчетата.

 

Мммм???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа Тишо, малко със свито сърце отворих темата като видях, че си писал, защото знаех, че си там и ще дадеш информация от първа ръка...

Като прочетох това което си написал ми стана по-леко... :)

Браво, че от всичките дръвчета, 19 са се хванали... :) Това според мен е един добър процент успеваемост! :) Кзкто знаем колко фактора има за унищожение и само един за стопанисване (а именно природата и най-много ние, като прородата е и от другата страна - унищожението) направо е супер! :) Много се радвам! Приемам с радост идеята да си направим едно BBQ на нашата :mitsu-smiley: -горичка, след няколко седмици! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че всичките налични 19 са се хванали... само са налични. Дано наистина да са се хванали :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...