Премини към съдържание

Ново аудио за Галантец


Препоръчано мнение

  • преди 4 седмици ...

За моя голяма радост модела kdc-bt52u нямаше никъде, затова се заимах с този звер:

kdc-bt92sd

 

 

Страшно много съм възхитен от възможностите които предлага грамофона :)

http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/all/KDC-BT92SD/

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз закупих Galant-а с Alpine CDE-133BT. Все още съм скептично настроен към него. Не знам в колоните ли е проблема, в player-а ли, или в мен, но качеството на музиката не ми харесва особено.

 

 

Какво е мнението ви за този player?

Колега и аз съм се насочил към този модел на Алпин дай малко по подробно ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм се насочил към този модел на Алпин дай малко по подробно ?

 

Като цяло player-а е добър откъм дизайн, функции, светлини. Нещото което ме притеснява е липсата на обемен звук и ясна чуваемост на различните тонове. Сравнено с оригинални радио и колони на Пежо 406, текущата музика в Галанта е отвратителна. Разбирам, че фактор е и обезшумяването на купето, тъй като при 406-цата е доста по-тихо. Но пък и четох, че оригиналните колони на Галанта били хубави и продуцирали добър звук. Колко е вярно последното, е доста субективно и относително, а и не съм слушал на друг екземпляр дали е така. Искам да подчертая, че текущите колони не пръщят и не изглежда да са заминали, а по-скоро да са по-високо честотни и да не са способни да продуцират обемен звук и особено бас. Но пък проблемът може да е и в player-а. Доколкото прочетох някои player-и изкарват по твърд звук, а други не :icon_hmm: ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предните говорители могат да произведат бас, който не просто да се чуе, а дори да се усети. Това го можеше и старата ми нова пръчка за 45 евро. Е, може и говорителите да са сменявани, но съдейки по задния десен, който се беше ... с извинение ... разпърдял, това едва ли е факт.

С новия ми стар плеър (щото е на старо, а евтиния - купен нов) на лоуднес +4 (от 5), на супер бас и off на хай пас филтрите, говорителите произвеждат подобен на субуфер звук. Проблемът е, че прави предимно ниски и реално не може да се слуша на повече от 1/5 от силата на звука, а и акцентът е на ниските. Затова включвам хай пас на малка степен, това притъпява ниските до съвсем прилични и вече и има от всичко - и ниски, и среди, и високи.

Принципно погледнато лоуднес, еквилайзер на супер бас и други ръчни ориентирани към ниски честоти настройки са за посредствени говорители. Истинските си го могат, но не могат да заместят субуфера. Всичко свири за каквото е проектирано.

На мен ми липсват по-качествени "пищялки".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло player-а е добър откъм дизайн, функции, светлини. Нещото което ме притеснява е липсата на обемен звук и ясна чуваемост на различните тонове. Сравнено с оригинални радио и колони на Пежо 406, текущата музика в Галанта е отвратителна. Разбирам, че фактор е и обезшумяването на купето, тъй като при 406-цата е доста по-тихо. Но пък и четох, че оригиналните колони на Галанта били хубави и продуцирали добър звук. Колко е вярно последното, е доста субективно и относително, а и не съм слушал на друг екземпляр дали е така. Искам да подчертая, че текущите колони не пръщят и не изглежда да са заминали, а по-скоро да са по-високо честотни и да не са способни да продуцират обемен звук и особено бас. Но пък проблемът може да е и в player-а. Доколкото прочетох някои player-и изкарват по твърд звук, а други не :icon_hmm: ...

Ми колега ти си наполовина градски :) свирни някой ден като си в Смолян да го чуя туй ЖИВОТНО.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно Alpine-133BT, аз също го бях харесал , но единствено като цена. Всичко друго беше в предимство на друга марка която ми допада.

Недостатъците за мен на този модел са: 3 бандов еквалайзер - което е малко като настройка, липсва на DAC - дигитално аналоговия конвертор, което орязва динамичните качества на всяко едно парче и т.н. , като цяло старата ми МР3 на Pioneer, която е на 13 години и е една от първите на пазара с МР3 има всичко останало освен USB и Блутут + изменение на фазата за субуфера...

 

 

Относно мнението на Анди. Да абсолютно по същия начин седят нивата на ниски и при мене, и ми липсват добри високи. И аз като тебе орязвам баса, защото той е на първа линия когато направя основните настройки. Ако си намеря пищялки като на Галантите след 2000г. , се надявам че ще подобря звука значително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Купих си този плеър преди няколко месеца. На втората седмица предпазната кутийка се счупи на пантите. Подмениха ми я гаранционно.

Освен това трябва да закупя допълнително устройство за свързване с телефона, чрез Bluetooth, който е 180 лева в промоция, иначе нямам връзка.

 

http://electron.bg/images/CDE_9880R.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че с кво да се различават пищялките?!

 

Просто моя няма пищялки.. :) made by Mitsubishi 1997...

Само на говорители, трудно ще изкарам ниски, високи и средни честоти, трябва да са разделени за да се подобрят http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

 

П.П.: Светльо това е доста неприятно, модела който коментираме по-горе има Блутут, но не комуникира с Нокиа телефоните, ако някой си го вземе трябва също да си сложи модул за комуникация. Това беше също една от причините да предпочета Kenwood.

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто моя няма пищялки.. :) made by Mitsubishi 1997...

Само на говорители, трудно ще изкарам ниски, високи и средни честоти, трябва да са разделени за да се подобрят http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

 

П.П.: Светльо това е доста неприятно, модела който коментираме по-горе има Блутут, но не комуникира с Нокиа телефоните, ако някой си го вземе трябва също да си сложи модул за комуникация. Това беше също една от причините да предпочета Kenwood.

 

 

Що направо не вземеш една двукомпонетна система, хед юнита ти определено ще извади приличен звук. Сток пищялките на галанта нямат почти нищо общо с истината, както на повечето ОЕМ пищялки. Удобното е, че имат нелоши места и ориентация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз имам такава идея, но ми се иска да ползвам капачетата на оригиналните пищялки, все пак заразата http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif е доста голяма! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто моя няма пищялки.. :) made by Mitsubishi 1997...

 

Има Галанти от 97ма година с пищялки, разлика в оборудването, с което е излезнала колата от завода.

А другото е, че на Галант без пищялки, предните му говорители са по-малки като размер, сравнени с тези, които имат заводски високочестотни говорители.

Независимо от плеъра, предната линия силно се нуждае от високи честоти. Избягвайте пиезокристалните пищялки, защото много пищят и трудно вадят точните честоти от музиката. В това отношение, оригиналните са приемливо добър вариант, имат си и вградено кондерзаторче, което да изрязва нисочестотните сигнали и така на практика са вечни. Но и Росен е прав затова, че има по-добри от тях, които лесно да се монтират на оригиналните капачета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Като цяло player-а е добър откъм дизайн, функции, светлини. Нещото което ме притеснява е липсата на обемен звук и ясна чуваемост на различните тонове. Сравнено с оригинални радио и колони на Пежо 406, текущата музика в Галанта е отвратителна. Разбирам, че фактор е и обезшумяването на купето, тъй като при 406-цата е доста по-тихо. Но пък и четох, че оригиналните колони на Галанта били хубави и продуцирали добър звук. Колко е вярно последното, е доста субективно и относително, а и не съм слушал на друг екземпляр дали е така. Искам да подчертая, че текущите колони не пръщят и не изглежда да са заминали, а по-скоро да са по-високо честотни и да не са способни да продуцират обемен звук и особено бас. Но пък проблемът може да е и в player-а. Доколкото прочетох някои player-и изкарват по твърд звук, а други не :icon_hmm: ...

 

След доста време пиша, но да update-на грешните си впечатления от Alpine CDE-133bt:

 

Виновниците за лошите ми впечатления от музиката (оригинални колони + Alpine-чето) се оказаха тон колоните и аз, разбира се :icon_blush: След изолиране на повредилите се колони и след подходящо настройване на player-а (след като прочетох за детайлни EQ настройки на Alpine-a), нещата се промениха драстично - вече се чува бас (въпреки, че от оригиналните midbass speakers не е кой знае какъв де), но вече друго пее :) Дори останах доста впечатлен от CD-то :icon_rock:, засега от настройките, които поддържа, а в бъдеще предполагам и от звука, след като подменя тон колоните с по-качествени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...