Премини към съдържание

И аз си взех Колт да се похваля


Препоръчано мнение

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/98a94a0ddb0eea37484c6e792e9f211c/2013-02-16-272/

http://195.149.248.189:8080/2013-04-04/98a94a0ddb0eea37484c6e792e9f211c_120x90.jpg

http://pics.data.bg/shareview/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/da07a41d32c4f7d2aa16a2c56ccf3a55/2013-02-16-271/

http://195.149.248.189:8080/2013-04-04/da07a41d32c4f7d2aa16a2c56ccf3a55_120x90.jpg

Здравейте колеги :)

Смятам да сложа лети джанти тоя месец,

някой може ли да ми каже какво ми е междуболтовото разстояние и какви Гуми е добре да взема за лятото ?

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито ! Със здраве да си го караш и много безаварийни километри :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Мисля, че новопридобивката ще те радва, стига и ти да и обръщаш внимание. Съветвам те да ползваш търсачката, когато ти е необходима някаква информация, защото има доста налична и да не се дублират темите http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif Може да научиш доста полезна информация от темите тук. Има не малко отзивчиви колеги. Междуболтовото разстояние ти е 4x100 с централен отвор 56мм и офсет 35.

Ето тези теми може да са ти полезни при подбора на джанти ТУК и ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Искам да попитам собствениците на колт като моя с двигател 1.6 90кс ,какъв разход имат .. най-вече в градски условия

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около десетака :)

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мхм .. благодаря ти за отговора както и да ги смятам с 10лв карам 35 километра

и немога да преценя кога колко гориво ми остава датчика ми е много странен. Като светне лампата и намаля рязко скороста угася .. като дам газ пак светва

идва един момент в който вече свети непрестанно и немога да разбера още колко мога да карам .. ама ше я засека тия дни като си приготвя малко резерва ;]

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мхм .. благодаря ти за отговора както и да ги смятам с 10лв карам 35 километра

и немога да преценя кога колко гориво ми остава датчика ми е много странен. Като светне лампата и намаля рязко скороста угася .. като дам газ пак светва

идва един момент в който вече свети непрестанно и немога да разбера още колко мога да карам .. ама ше я засека тия дни като си приготвя малко резерва ;]

 

Да колега, не само на Колта прави така лампата :) Така, че това не трябва да те притеснява, аз съм на принципа присветне ли, значи е време за зареждане :yes3:

Иначе, за да я засечеш е хубаво да ползваш добрия стар метод капачка - капачка. Пълниш до горе, минаваш 100км и пак до горе ;)

 

Честито за колата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така...за да си я засечеш реално, трябва да е пълно-пълно. И за да е по обективно е желателно да е на повече от 100 км. Или ако е точно на 100, да го направиш няколко пъти :) Ако караш разумно, не си я натоварил с големи джанти и широки гуми и бензина не е много зле може и да ти дава 8-9/100. Все пак предполагам, че в Добрич няма такива задръствания и и такова висене по светофари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лятото ше имам едно дълго пътуване евентуално тогава ше успея да засека ,но просто се притеснявам постоянно за разхода шото още като си го взех преди месец ми даваше МНОГО голям разход .. 20лв 50км градско

закарах я при едни кожодери тука и ми взеха 100лв ЗА: Диагностика-30 Мека връзка ДО ламбда сонда -30 (така и не разбрах ква е тая връзка) Труд-40

че заради тази глупост постоянно се чудя дали тия са направили нещо или съм им фърлил 100 кинта да се почерпят ..

в добрич задръствания няма ,ама караме като истървани :D

 

ето я с джантите ,тоя месец ги взех остана да си ги боядисам само ,14ки със широчина на гумите 185 усеща се разликата от 13ките на 175 определено..

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/34fac96019499b58515b31e63e304a7c/901620_586913304652078_2060954866_o/

http://195.149.248.189:8080/2013-04-15/34fac96019499b58515b31e63e304a7c_120x90.jpg

Редактирано от zeromc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия цифри 20 кинта на 50 километра .... тоест 16 и кусур литра на 100км ... нещо МНОГО не е в ред. Или оборотомера не излиза от червеното, или ти е пробит резервоара. Въобще не се бъзикам.

 

П.П. Диагностика се прави и с мостче на ОБД буксата. Описанието го има в Аутодатата, единствено е сбъркан кода за "всичко ОК". Поне на нашия, ако реши, че всичко му е наред, лампата на чека започва да мига на побъркване и това е. Иначе другите съобщения си отговарят.

Редактирано от tef4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Задавам въпроса без да съм гледал дали има такава тема и може да сбъркам ,Но ..

чух от познати че с тези метални колектори е възможно да си поставя Обикновено газово ,някой минавал ли е по този път ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То с колекторите проблем няма, но 4G92 (1.6L) мотора, за разлика от 4G13 (1.3L) мотора има дебитомер. Ако обикновената газова издумка в колектора, вероятността да почине дебитомера е много голяма, а колко струва той по-добре не питай :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновената газова трябва да е адски некадърно сложена, за да издумка чак толкова, че на дебитомера да му стане нещо. Карам с такава, вече второ Мицу, проблеми никакви (до тук общо на двете минава 120 000км). По последни данни, разхода ми е около 8.6 на магистрала с двама души и скорост 140-150 и 9-11 градско, според зависи от градското и каква музика върви по радиото :)

Колата се кара като чужда, с повечко газ и спирачки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновената газова трябва да е адски некадърно сложена, за да издумка чак толкова, че на дебитомера да му стане нещо. Карам с такава, вече второ Мицу, проблеми никакви (до тук общо на двете минава 120 000км). По последни данни, разхода ми е около 8.6 на магистрала с двама души и скорост 140-150 и 9-11 градско, според зависи от градското и каква музика върви по радиото :)

Колата се кара като чужда, с повечко газ и спирачки.

 

Eстествено първо питам, после действам.. Разправяха ми тука, че се взимало така нареченото "Кихало" и нали да изпуска това, което евентуално ще гърми.

Ама младежи, аз съм меко казано прецакан.. С всичкия си акъл чак днеска реших да си пусна климатика, не бях карал седмица поне в жегата.

И какво да видя идеално духа си топло, никаква реакция от автомобила.. все едно не съм го пускал. Нито клапи се чуват, нито оборотите мърдат.., само ми светва копчето зелено и до там..

Та въпроса ми е.. сега аджеба тоя фреон къде е изтекъл и ще ми стигнат ли 100 лв :D

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти дам малко собсвен опит за колт и газово. От няколко години съм на газ на предната генерация 1.3 двигател с АГУ(обикновенно газово). Преди да го сложа обиколих десетки газаджий във Варна и поне за едно нещо бяха на едно мнение - ако си сменяш свещите и кабелите навреме колата НЕ ГЪРМИ! Та мойта до сега НИКОГА не е гърмяла следвайки тези правила. Не знам как ще е при твоя двигател, а просто споделям моят опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

е благодаря за отзивите ,в крайна сметка ми се свиди да го мъча.. Ше си сложа инжекциона следващия месец ,като знам че на третата минута колата ми си вдига 90 градуса просто уникално ше си заспи ..

А да задам въпрос относно резервни части ,ще си купувам шарнири и накрайници ,от първия магазин ли да си ги взема или да търся нещо по-специално ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човече, ако става въпрос има в Евро07 китайски миндили на ITN например които са евтини, но със сигурност не си заслужават.. По-добре дай някой лев отгоре и си вземи нещо добро.Ратола например имаха всичко за моя Колт, шарнири и накрайници на Туинс , на 555 също се намират добри неща , не се бутай при първия търговец.. Аз поне обикалям по 3 дена магазините докато избера нещо :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Пак ми спира тока тая кола от бензин .. сега си ги смятах 20 кинта 60 километра из градът разхода е 13

извън градът пак клони към 7,5/8 не може да е нормално това на мотор 1.6 ,къде да я закарам ...

от Добрич съм, може да ми препоръчате сервиз и от Варна.

Редактирано от Светльо Ангелов
Пиши грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако разхода както го смяташ е 13 и според мен е много, моят ми даваше 10-11 с хайдушко каране в града и 6-7 хайдушката извън града. За варна мога да те насоча към сервиз Йоан, има уред за диагностика и ако има някакви грешки ще ги отчете, на моя колт ми изкара всичко. Ето това е темата http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=13881. Отчети и факта от къде зареждаш, че и на мен ми е давало разход от 15 на сто, а преди месец ми заредиха 63 литра в резервоара на Каризмата, а тя събира 60 и имах бензин около 10 литра, даже и лампа не ми беше светнала. Възможно е, разхода да идва от кофти бензин или кофти изгаряне, свещи, кабели, нагар по смукатели и изпускатели.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

1.3 - 75 коня с газов инжекцион .... 20 лв газ - 190 км чисто градско ... да се похваля не за друго ;) всеки месец зареждам по около 20 лв безнин, да има ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Малко нереален разход за този двигател. Аз съм с 4G92, с суми 195/45/15 на 7J/ЕТ 0 и лек реглаж на клапаните разход над 10 не съм имал на бензин. При нирмално каране 7-8л/100 градско. Сега зимата понеже доста я чакам да загрее може да е с 1л отгоре. На жена ми е 4g13 и над 8 никога не е давала разход няма значение дали е в града или извън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ще ползвам темата на колегата,за да няма дублиране.

Вчера поръчах един Колт и ще ми го доставят на 31-ви предиобяд.Генерацията доколкото разбрах е 6-та.Колата е производство 2010г и като я тествах видях,че си беше доста постна от към екстри.Всъщност всичко на всичко имаше само едни ел.стъкла.Трябва ми малко инфо за този автомобил.Разбрах,че е с трицилиндров мотор,1.1 74к.с.Води се CZ1.Това което искам да попитам е,с верига ли е двигателя или е с ангренажен ремък?

Досега автомобил от тази марка не е влизала у дома и ми е напълно непозната.Иначе имаше няколко модела на Рено,две Пежа и три Хонди(в момента),едното Пежо(106) ще освободи място за Колт-а.Колата реално ще я кара жена ми де,не аз,но искам поне да се покажа пред нея като маалко запознат. :icon_angel:

Иначе я получавам с 6м пълна гаранция и безплатен годишен преглед докато е собственост на член от семейството ми.Взимам я от дилър на Seat.

Прикачвам снимка на придобивката,не съм я снимал аз,но е същата кола.

post-18916-097897200 1419808294_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...