Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на летни гуми...


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, понеже наближава смяната на зимните гуми с летни а моите след 4 сезона са галоши се чудя какви да взема. Досега карах с 195/65/15, Lassa Impetus Revo, вярно турски но мога да кажа добри неща само за тях. Единственото което не ми хареса е че на мокра трева не държат въобще, просто са типични асфалтови гуми, то и харката им такава, асиметрична с канали.

Някой има ли впечатление от гуми които освен на асфалта да държат малко и в кал/трева. За скорост нямам претенции, повече от 140 не вдигам, държа обаче да са тихи на асфалта.

А и да не са един милион лева ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оглеждам се за нещо около стотачка че ще ми трябват 4 бр. и плюс акумулатор и данък малко почват да ми натежават тези плащания :(

Някой има ли впечатления за тези Continental ContiEcoContact 5 - http://www.diana-ltd.com/tire/BC38759A13C34066880CB3AA4ECBDC44 ?

Тази зима си взех от тази марка и долу-горе биват, не можах да ги пробвам както се полага поради малкото време със сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оглеждам се за нещо около стотачка че ще ми трябват 4 бр. и плюс акумулатор и данък малко почват да ми натежават тези плащания :(

Някой има ли впечатления за тези Continental ContiEcoContact 5 - http://www.diana-ltd.com/tire/BC38759A13C34066880CB3AA4ECBDC44 ?

Тази зима си взех от тази марка и долу-горе биват, не можах да ги пробвам както се полага поради малкото време със сняг.

 

Мога да кажа за серията FULDA ECO CONTACT че са доста дървени, твърда гума, ниско сцепление, возията е по-твърда. На мокро е направо зле. Е затова пък имат дълъг живот и по-нисък разход на гориво. Минал съм с Мицубишито около 15 х.км. и надписа Fulda върху протектора още се забелязва. Направо са ЕКО. :icon_blush:

 

За летни гуми най-доволен съм от Maloya Futura Primato . Мек Каучук, добро сцепление на сухо, мокро и на лигав асфалт (леко мокър асфалт). Возията е добра, не е най-безшумната гума , но си заслужава парите. На Ситроена минал съм повече от 40 х.км. и имат 4-5 мм грайфер още. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за гуми Syron? Предлагат ми ги на добра цена а и плащаш 3, получаваш 4.

Почти се спрях на Continental-a, само се чудя кой модел - Premium Contact или EcoContact...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за гуми Syron? Предлагат ми ги на добра цена а и плащаш 3, получаваш 4.

Почти се спрях на Continental-a, само се чудя кой модел - Premium Contact или EcoContact...

 

 

Миленски , 3 зими изкарах с Континентал , а в Белгия колко са ги карали незная . Личното ми мнение е , че това са много добри гуми за класа си . Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с Nokian I3. Бях доволен. Но на трева не съм ги пробвал... И са май малко над бюджета ти. Ако тръгнеш към тази марка, пък и към други, внимавай да не вземеш усилени (XL) май им беше маркитовката. С усилени бордове са но возят доста по-твърдо. Моите бяха 185/70R14.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно такива си търся, с подсилен борд че много дупки в наша околия и ми трябват здрави гуми. По-твърдото возене ще го преживея. Важното е да спират и да не ги е страх от дупките. За това малко се замислих за Continetal-a казват че са малко меки...други пък казват че са с корав борд, трети че са супер, 4-ти че не стават за нищо. Това за PremiumContact-a.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да стават и за извън пътя... защо не се поогледаш за всесезонки. Лятна смеска на каучука, зимна шарка. Трета година (25к км и нагоре вече) търкалям едни Nexen SB802 175/80/r14, за 70лв. бройката.

На сухо много добре и бързо спират (пробвано с пълна кола, качи палатките върху пасажерите на задната седалка). А зимата като забуксува някой в коловоза, аз го заобикалям през градинките. Веднъж само се изхлузих странично от пътя, заради твърд сняг с вода отгоре му, но пък след това си потеглих най-безгрижно.

Общо взето са далеч от "върха на сладоледа", но пък за тия пари... толкова. А за лятно ползване са си направо чудесни.

Между другото снимката от аватара е правена с тях.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с Nokian I3. Бях доволен. Но на трева не съм ги пробвал... И са май малко над бюджета ти. Ако тръгнеш към тази марка, пък и към други, внимавай да не вземеш усилени (XL) май им беше маркитовката. С усилени бордове са но возят доста по-твърдо. Моите бяха 185/70R14.

Иво не съм много съгласен с това за Нокиана /знаеш сега аз карам с твоите гуми :)/, на мокро са зле поне според мен. Вчера ги вадя от чувалите и ги гледам и двете са на 6 милиметра по цифрите на гумите за износване, но има откъснати парченца каучук от ламелите, не съм карал някакъв ''ОФ роуд'' тук таме по чакълест път. Явно каучука е крехък. Аз миналата седмица взех от VREDESTEIN SPORTRAC 5205/55 HR16 91 H за новата ми кола. Пробвани няколко издевателства с тях на кола със задно и се представят добре. Ако нямате отстъпки към някоя фирма за гуми , автогуми.бг са с най-добри цени. Да не се счита за реклама, просто като форумен съвет. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иво не съм много съгласен с това за Нокиана /знаеш сега аз карам с твоите гуми :)/, на мокро са зле поне според мен. Вчера ги вадя от чувалите и ги гледам и двете са на 6 милиметра по цифрите на гумите за износване, но има откъснати парченца каучук от ламелите, не съм карал някакъв ''ОФ роуд'' тук таме по чакълест път. Явно каучука е крехък. Аз миналата седмица взех от VREDESTEIN SPORTRAC 5205/55 HR16 91 H за новата ми кола. Пробвани няколко издевателства с тях на кола със задно и се представят добре. Ако нямате отстъпки към някоя фирма за гуми , автогуми.бг са с най-добри цени. Да не се счита за реклама, просто като форумен съвет. Поздрави!

Нокиана по принцип са с мек каучук и със слаби бордове.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вземам утре едни Continental PremiumContact и каквито такива. Явно трябва да се пробват защото в нета един казва супер, друг за нищо не стават и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема - отново си взех Lassa Impetus Revo. За мен се доказа като здрава и сигурна гума, изкараха 4г. и 70 000км. без каквото и да е балансиране, износиха се равномерно, всекидневното блъскане в дупки и черни пътища не ги повреди. Харесва ми и подсиления борд.

Continental-a ме загубиха днес като клиент най-вече поради идиотската политика на една от официалните фирми вносителки ако отида да си взема гумите на място при тях (минавах покрай централния им офис, магазин, склад) цената да е с 10% по-висока от тази която им е на сайта онлайн :( Отсвирих ги веднага, баси, белите фирми и хора ти правят допълнителни отстъпки на място само и само да останеш доволен и техен клиент.

Lassa-та я взех на 100лв. с безплатен баланс и монтаж, платих само по 1лв. допълнително за тежестите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...