Премини към съдържание

Данък Space Star 1.3


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

В Пловдив се заговори и сигурно е влезнало вече в сила на новите данъци като цяло (до към 40 %). На сайта на Община Пловдив по ЕГН пловдивчани могат да си проверят общата сума задължения. След регистрация и последващо посещение на място в Общината, тя ще даде парола за достъп, чрез която през Интернет вече по разбивка могат да се видят кой данък колко е. Проблема е, че сега на гишетата е огромна опашка да се чака за една парола. На мое име се води Мицку и част от апартамент (64 кв.м.). За миналата година данъка на колата бе към 28 лв, а жилището към 50-60 лв. Притеснителното в случая е, че сега от сайта на Общината ми се звери сумата от 236 лв. Някой колега плащал ли си е вече данък МПС в Общината?

Благодаря

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

В Пловдив се заговори и сигурно е влезнало вече в сила на новите данъци като цяло (до към 40 %). На сайта на Община Пловдив по ЕГН пловдивчани могат да си проверят общата сума задължения. След регистрация и последващо посещение на място в Общината, тя ще даде парола за достъп, чрез която през Интернет вече по разбивка могат да се видят кой данък колко е. Проблема е, че сега на гишетата е огромна опашка да се чака за една парола. На мое име се води Мицку и част от апартамент (64 кв.м.). За миналата година данъка на колата бе към 28 лв, а жилището към 50-60 лв. Притеснителното в случая е, че сега от сайта на Общината ми се звери сумата от 236 лв. Някой колега плащал ли си е вече данък МПС в Общината?

Благодаря

Аз си платих данъка миналия петък 45лв.Миналата година и аз платих 25 лв.но беше от май месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. И аз на око го изчислявах към 40 лв някъде. Скоро минах на червен светофар, в кръстовище където имаше камери. Кой знае, дано в тази сума да не е включена и някаква честитка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За завиждане сте в Пловдив относно данъците на колите на моя Спейс (102к.)тук в Хасково е 182лв.

Колега ,просто колата ти попада в големия данък ,нашите коли попадат в малкия до 100 кс ,затова се получава разликата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За завиждане сте в Пловдив относно данъците на колите на моя Спейс (102к.)тук в Хасково е 182лв.

Ти пък си направо за съжаление, :) всичкия този данък го плащаш само заради 1 конска сила, поне да си беше взел по мощна кола ..:D

Иначе точно на тези колеги дето са писали в темата, няма за какво да им завиждаш, техните данъци са такива, защото колите им като видят баир и силно се задъхват ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че за тези 2 коня влизам в другата графа, но пак е повече от колкото е в Пловдив за тези коне.

 

За всяка община е различен данъка. Но по принцип в България те стимулират да караш стар автомобил. Защото данъка на кола над 14г. е най- малък "х1" , а за автомобили от 0-5год. е "х2.5" .

А за Хасково верно Ви е висок данъка, да не би да има някоя глобичка прикрепена към него. Например неправилно паркиране, или преминаване на жълт светофар (клонящ към червен).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,просто колата ти попада в големия данък ,нашите коли попадат в малкия до 100 кс ,затова се получава разликата.

аз съм с 1,6 ,98 к.с и е 108 лева в хасково...та не е заради глоби...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 1,6 ,98 к.с и е 108 лева в хасково...та не е заради глоби...

Ми що не си писал, че е с катализатор, да ти е 54 лв. данъка ? ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Стара Загора за моята 90к.с., дизел, 2001 г - данъка е 40,10 лв ,а на старата кола 1994 г ,115 к.с. данъкът миналата година беше 145лв и това с намалението за това че колата влиза в границата над 14 г . :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Хасково това, че колата ти е регистрирана с катализатор не те спасява. При нас глоба с фиш за неправилно паркиране ако не се плати в срок всеки месец се удвоява докато стигне до 500лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley:

аз съм с 1,6 ,98 к.с и е 108 лева в хасково...та не е заради глоби...

същият двигател в софия 38лв :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Хасково това, че колата ти е регистрирана с катализатор не те спасява. При нас глоба с фиш за неправилно паркиране ако не се плати в срок всеки месец се удвоява докато стигне до 500лв.

Това по кой закон е така ,лично на мен не ми се вярва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми що не си писал, че е с катализатор, да ти е 54 лв. данъка ? ..:)

ми щото трябвало да се ходи в софия на комисия....не става тай аз да си го пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти бележка от представителя на марката на автомобила, че е произведен с катализатор, след което в пункта за технически преглед трябва да удостоверят, че не е махнат и функционира. Мисля че не са необходими никакви комисии и ходене в София.

 

Точно тази тема зачекнахме с приятелите на кафе. Не знаехме и спекулирахме с предположения. Ако спестяването след приспадане на данъка е 20 лв/година и възнамерявам още 5-6г да е моя колата, това са 100 лв. Колко струва издаването на тази бележка за да си направи човек сметка заслужава ли си акробатиката от разкарването по веригата представител-пункт за ГТП, данъчно?

Благодаря

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко е в Балканстар, не съм проверявал, но предполагам около 20лв.

Символично е, благодаря за инфото.

Поздрави ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма Законово основание за това глобата да ти стане 500 лв. ако не я платиш в срок, просто е приета някаква разпоредба от Общинския съвет за това и в момента ще връщат пари на хората (това не е ясно как ще стане но както и да е). Тази разпоредба беше в сила поне две години и много хора изгоряха. Имам познат, който не можа да сключи граждански брах за това, че не си е платил тези 500лв. My link

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма Законово основание за това глобата да ти стане 500 лв. ако не я платиш в срок, просто е приета някаква разпоредба от Общинския съвет за това и в момента ще връщат пари на хората (това не е ясно как ще стане но както и да е). Тази разпоредба беше в сила поне две години и много хора изгоряха. Имам познат, който не можа да сключи граждански брах за това, че не си е платил тези 500лв. My link

Точно това имах в предвид колега,няма закон по който да ти начисляват така пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,.аз на мицко платих 15,60 данък във Велинград

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти бележка от представителя на марката на автомобила, че е произведен с катализатор, след което в пункта за технически преглед трябва да удостоверят, че не е махнат и функционира. Мисля че не са необходими никакви комисии и ходене в София.

в хасково незнам за такъв представител ,ако някой от града знае да каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тука се чудя ако се замери мощността на колата и ти издадат някакъв документ че е под 100к.с. дали има шанс да ти променят в данъчното ставката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, тъй като е свързан с автомобил с мощност 140 к.с. Как Ви се вижда данък от 249 лв за гр. Бургас? Нормално ли е? Колата е с катализатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...