Премини към съдържание

Маншон - кормилен накрайник


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

 

Скоро минах ГТП и човека там забеляза, че външният маншон на левият кормилен накрайник е скъсан. Прилагам снимка от интернет, за да се знае за коя част говоря точно (оградената в червено): Снимка

Лесно е за подмяна. Отидох в най-близкият магазин за авточасти и закупих въпросният маншон. Оказа се обаче, че диаметърът на по-широкия отвор е по-голям от този, който е на моят накрайник. Върнах го в магазина и ми казаха, че нямат такъв с моите размери (32мм х 15мм). Обиколих и други магазини и там получих същият отговор. А трябва да бъде точно с такива размери, защото в големия отвор, който има метален пръстен, се набива накрайника.

Има ли някой идея откъде да закупя маншона с моите размери?

 

Благодаря предварително!

Редактирано от mitsubishi_user
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Скоро минах ГТП и човека там забеляза, че външният маншон на левият кормилен накрайник е скъсан. Прилагам снимка от интернет, за да се знае за коя част говоря точно (оградената в червено): Снимка

Лесно е за подмяна. Отидох в най-близкият магазин за авточасти и закупих въпросният маншон. Оказа се обаче, че диаметърът на по-широкия отвор е по-голям от този, който е на моят накрайник. Върнах го в магазина и ми казаха, че нямат такъв с моите размери (32мм х 15мм). Обиколих и други магазини и там получих същият отговор. А трябва да бъде точно с такива размери, защото в големия отвор, който има метален пръстен, се набива накрайника.

Има ли някой идея откъде да закупя маншона с моите размери?

 

Благодаря предварително!

Колега, просто си смени накрайника и си в джаза........оригиналния при мен е в момента на 40 лв. но това важи до изчерпване на количествата.......такива маншони няма да намериш......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, просто си смени накрайника и си в джаза........оригиналния при мен е в момента на 40 лв. но това важи до изчерпване на количествата.......такива маншони няма да намериш......

 

Вариант е и това, колега, но.. 2лв. за един маншон срещу 40лв за цял накрайник..като се има предвид, че моят си е напълно здрав. По-добре, ако има някой колега, който е сменявал цял накрайник и маншона му е здрав, да го закупя от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е и това, колега, но.. 2лв. за един маншон срещу 40лв за цял накрайник..като се има предвид, че моят си е напълно здрав. По-добре, ако има някой колега, който е сменявал цял накрайник и маншона му е здрав, да го закупя от него.

Ела да ти дам някой стар ,който се търкаля по сервиза........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ела да ти дам някой стар ,който се търкаля по сервиза........

 

или където рециклират шарнири и накрайници,там имат и маншони:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса с маншончето е основателен. Моите на шарнира на носача са напукани и аз очаквам да се износи шарнира някой ден. Възможна ли е подмяната на маншончето защото цената на носача май не е малка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса с маншончето е основателен. Моите на шарнира на носача са напукани и аз очаквам да се износи шарнира някой ден. Възможна ли е подмяната на маншончето защото цената на носача май не е малка.

 

Здравей колега! Може да се подмени само маншона на шарнира без проблем, както може да се подмени и само шарнира, без да е нужно да сменяш цял носач. Най-добре е да се поглеждат тези гумени маншони и да се подменят. Че колите вече не са първа младост. (да не кажа че са старички)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се сменят само шарнирите на носачите, но в случай, че носачите не са много изгнили :) Оригиналните се избиват, и се слагат нови със зегерка ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се сменят само шарнирите на носачите, но в случай, че носачите не са много изгнили :) Оригиналните се избиват, и се слагат нови със зегерка ;)

...........а може и със заварка......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера като сменях гумите видях, че и мойте са доста напукани. :(

Ще трябва и аз да ги сменям. Само искам да попитам смяната може ли да стане в домашни условия или трябва да ходя до сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво имаш в предвид под домашни. Освен ключове най-големия ти проблем е освобождаването на шарнирния болт, особенно ако е оригиналния и е клеясал яко. Ще ти трябва или специален инструмент за вадене или големичък чук :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звездата е вече на 14 години и не беше нищо клеясало. Извади се без проблем болта, пък и не е под напрежение. Така че няма смисъл от сервиз. В домашни условия става за не повече от 30мин. работа. :)

Да допълня, че трябва да имаш и малко силикон за уплътняване, защото гледам между широката част на маншона и шарнира е било намазано с малко силикон или нещо подобно.

Редактирано от mitsubishi_user
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви малко сайтче за каквито си искате маншони . А пък,който е фен и на тампоните, ето и за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги :hi:

Карам Спейс стар 1.8 GDI 98г. един ден забелязах,че маншоните на външните накрайници са скъсани :icon_hmm: извадих единия накрайник с цел да сменя маншона но.... уви :o Маншона е заработен в самия накрайник от вътрешната страна и не се набива (нахлузва) примерно като на шарнирния болт.

Отскочих до близкия магазин за авточасти за Японски автомобили да попитам за някакъв вариант за монтиране на нови маншони... оказа се,че маншони по каталог се предлагат около 30лв. :icon_doh: бройката,но монтажа май е невъзможен (според мен няма начин да се вкара маншона) попитах за цена на накрайник и се оказа,че два накрайника ми ги дават за 50лв.(с отстъпката) марката мисля,че беше три петици 555 made in Japan колко са японски... е друг въпрос,но ги взех,а след това минах и си купих два лададжийски силиконови маншона за накрайници защото моите накрайници бяха абсолютно здрави напълних маншоните с грес до горе набих ги на накрайниците и при стягане излишната грес си излезе и ги оставих така с надеждата да изкарат зимата,но вече изкараха втора зима и до сега не са мръднали поне не се чуват да лопат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

До колкото виждам маншончето по каталожен номер е MB61602 с размери височина 26 , горен вътрешен диаметър 13,5 , долен вътр. диаметър 31,5.

ето и един примерен начин на подмяна, стига да разполагате с необходимия инструмент - САЙТ , ако се наложи - десен клавиш и "Превод на български " ;-)

Друг е въпроса как ще успеете да намерите точния размер маншон, както каза и DJ Tymbi http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...