Премини към съдържание

Газта "убива" ли двигателя?


Vincent

Препоръчано мнение

Здравейте на всички!

Решил сам да си закупя Mitsubishi Carisma. Възнамерявам да го карам само на бензин и Ви питам:

Ако колата е карана преди това на газ това дали се е отразило лошо на двигателя?

Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да са каже че не сам много компонентен по тас теме и секи мисли различно за гаста спорет това което сам чел в Форума ето тук http://www.mitsubishibg.com/do.php?page=4&...&id_rec=144 преполагам че не би трябвало да го повреди по кафто и да е начин (Разбирасе ако е бил експлоатиран по правилен начин ). Ас се още не сам собственик на carsim но си тарся тарсенето ще ми е по опорити като се затопли времете мако че в тес студове малко ма е страх да трагна из градовете :rolleyes:

 

 

 

 

 

ПП: карал сам някоко години руска машина на гас и не сам имал никви проблеми (имаики предвит само на газ паля, на газ гася :icon_confused: А двигателя се така си марка като деня в които сам я купил !!!

 

Е се пак това не е руска ма де знам би трябвало да е същото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Стига да е поддържан както трябва, не би трябвало да те притеснява, че е каран на газ. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Решил сам да си закупя Mitsubishi Carisma. Възнамерявам да го карам само на бензин и Ви питам:

Ако колата е карана преди това на газ това дали се е отразило лошо на двигателя?

Благодаря ви предварително!

 

Да...лично за мене лошо се отразява на двигателя...Писано е много по тази тема,но аз съм противник на газта.От нея всичко вътре в двигателя се одървя....А на колегата с руската машина да не забравя че между карбуратор и инжекцион има разлика и ако на неговата кола се е отразило добре то на :mitsu-smiley: не му се отразява добре газта :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами и на моя Галант му се отразява добре газта. Не виждам проблеми. Спред мен е въпрос на предпочитания и възможности. И аз ако имах възможност бих карал само на бензин, но нямам. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да са каже че не сам много компонентен по тас теме и секи мисли различно за гаста спорет това което сам чел в Форума ето тук http://www.mitsubishibg.com/do.php?page=4&...&id_rec=144 преполагам че не би трябвало да го повреди по кафто и да е начин (Разбирасе ако е бил експлоатиран по правилен начин ). Ас се още не сам собственик на carsim но си тарся тарсенето ще ми е по опорити като се затопли времете мако че в тес студове малко ма е страх да трагна из градовете :rolleyes:

ПП: карал сам някоко години руска машина на гас и не сам имал никви проблеми (имаики предвит само на газ паля, на газ гася :icon_confused: А двигателя се така си марка като деня в които сам я купил !!!

 

Е се пак това не е руска ма де знам би трябвало да е същото :)

 

Поствам нещо като речник, който ще ви е абсолютно необходим, за да можете да прочетете и разберете мнението на EL_DIABLO:

 

сам = съм

компонентен = компетентен (не че няма такава дума, но вероятно компетентен е имал предвид)

тес = тез

теме = тема

секи = всеки

гаста = газта

спорет = според

преполагам = предполагам

кафто = какъвто

разбирасе = разбира се

ас = аз

тарся = търся

тарсенето = търсенето

опорити = упорито (вероятно, не съм сигурен че преводът е точен в този случай)

времете = времето

мако = малко

ма = ме

някоко = няколко

никви = никакви

имаики = имайки

предвит = предвид

марка = мърка (вероятно)

които = който

се = все

 

:icon_doh: :icon_doh: ...... сигурно и още има, но това по всяка вероятност е достатъчно.

 

Колега, настоятелно те моля да уважаваш всички нас, които пишем в този клуб и при следващия пост обърни сериозно мнение на правописа!

То всичко е било, ама такова чудо за първи път виждам! :icon_doh:

Поли, дето е от Кипър човека, е на светлинни години от теб с правописа и допуска грешки в изключително редки случаи! :(

Засрами се и умната следващия път!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

EL_DIABLO, следващото ти мнение написано на арабски език ще ти го изтрия автоматично, ако напишеш второ такова напускаш форума!

Относно газта много е писано. Нито един двигател досега не е пострадал от газ - напротив.

Така че пишете от личен опит, а не кой какво чул и си въобразил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано само не срещнем мнението на EL DIABLO в някой друг форум, в тема като "бисери от авто форумите" и да пише че е от нас, че срам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Решил сам да си закупя Mitsubishi Carisma. Възнамерявам да го карам само на бензин и Ви питам:

Ако колата е карана преди това на газ това дали се е отразило лошо на двигателя?

Благодаря ви предварително!

По- добре си купи кола, карана на бензин. Не си купувай проблемите, от които някой се отървава. Газта е гориво за котлони и разни отоплителни съоръжения. Щом си решил да караш на бензин, няма какво да купуваш надупчена кола за разни бутилки, копчета и т.н. После се почват проблемчетата, дето ще ти късат нервите ежедневно и ще има да споделяш тук във форума, но пък ще има кой да ти помогне, попаднал си сред отзивчиви хора. Успех :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се занимавам с LPG и CNG,и според мен качествената и точно монтирана у-ба не вреди на колата а дори може да я подобрил

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм любител на газта, но ако е монтирана като хората не можеш да усетиш разлика!

 

Карал съм разни Опели и Пежа на газ, но честно казано си вървяха, като на бензин 200 ги държаха и в двата случая! На :mitsu-smiley: -та ми не съм слагал въпреки разходите им! Исках на Галанта да сложа газов инжекцион, но се отказах, а причината е че не мога да се доверя на никого да я сложи- само като видят двигателя и почват да усукват! Имам Toyota карана на газ, вече е само на бензин! Докато мога да си сипвам бензин ще е така :D ! Ако караш много обаче не е лошо да си на газ, все пак разликата в цената не е никак малка! Друг е въпроса, че газта мирише и е по-опасна :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да не убива двигателя,но със сигурност убива тръпката!

Не газта, дизела убива тръпката :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не газта, дизела убива тръпката :icon_bye:

 

Ха-ха,почна се, и надявам се шегуваш! :no2: За жалост с риск да заприлича на пост от рацерски форум,ще трябва следващата среща или да ти дам да покараш или да се разходим до магистралата.Много хора обаче за съжаление мислят така останали с впечатления от коли модел 85г.,но мощноста и икономията на дизела при съвремените двигатели ,а и липсата на каквито и да било проблеми никога не би могло да се сравни с карането на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не газта, дизела убива тръпката :icon_bye:

 

Това пък какво беше ?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха,почна се, и надявам се шегуваш! :no2: За жалост с риск да заприлича на пост от рацерски форум,ще трябва следващата среща или да ти дам да покараш или да се разходим до магистралата.

Дадено, ще се разходим :D Ако имаш път може да минеш през мен и ще идем - работя точно над "Текста", където беше срещата.

 

Това пък какво беше ?!?

Ами отговор на мнение на дизелджии относно газ. Аз на газ карам от 10 години... и щом те имат за газта, защо аз да нямам за дизел въпреки че не съм карал :icon_angel: Обикновените дизели са слаби и сравнително безпроблемни, новите са добри, но проблемни :icon_bye: Работата е че не знаете за разработки на газови инжекциони с турбо как се прави 200 кВ на газ :icon_thumbup: /ама и те са проблемни :icon_blush:/

 

До никъде няма да стигнем с този спор, но все пак ще ми е интересно да ги сравним с Тодор, защото по тегло и мощност мисля че са подобни :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дадено, ще се разходим :D Ако имаш път може да минеш през мен и ще идем - работя точно над "Текста", където беше срещата.

 

До никъде няма да стигнем с този спор, но все пак ще ми е интересно да ги сравним с Тодор, защото по тегло и мощност мисля че са подобни :good:

 

Няма проблем, ще се уточним допълнително.Повярвай ми ,последната ми кола беше на газ 2.0 i 16V DOHC,136h.p.,газова уредба Ловато монтирана в Италия.Е, откакто имам дизел постигнах рахата,(ако така мога да се изразя). :good: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е интересна. Аз самият във връзка с въпроса си, дали има смисъл да си вкарам колата Галант 2.0 16V (2006 г. производство) поместен в линка Галант, имах и това предвид. При харча, който ми дава колата от 8 до 9 лтр. (А95), си мисля, че трябва да се дам самия в жертва накрая на хищника. Само че чух, че ако колата била с пластмасови колектори нямало как да стане толкова лесно. При всички случаи ми се иска да си я държа на бензин, но нефтените компании не са ми приятели. Така или иначе съм решил при завръщането си в България да намеря златната среда - казват за малко повече пари човек се сдобивал с качествена газова уредба. Вярно ли е и ако е така кои са сервизите в София? На мой приятел му сложиха уредба на Астрата и като я караше при всяка смяна на предвките над някакви обороти се чуваше жесток пукот, пти който самата кола гаснеше. В движение (?!?!).

Вие какво мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мой приятел му сложиха уредба на Астрата и като я караше при всяка смяна на предвките над някакви обороти се чуваше жесток пукот, пти който самата кола гаснеше. В движение (?!?!).

Вие какво мислите?

Е те това е много лошо.............. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

lubenti, имал ли си автомобил на газ?

 

 

 

 

 

 

Да и все още имам :good: Но считано от днес 20.02.2007 вече няма да имам.Паджерото ми беше на газ,но след последния ремонт които днес даи боже да приключи повече нямам намерения да има тази кола газ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и все още имам :good: Но считано от днес 20.02.2007 вече няма да имам.Паджерото ми беше на газ,но след последния ремонт които днес даи боже да приключи повече нямам намерения да има тази кола газ :D

Съжалявам за джипа ти... не каза какви са ти проблемите, но при първоначален професионален подход към газифицирането, няма проблем ;)

 

Няма проблем, ще се уточним допълнително.Повярвай ми ,последната ми кола беше на газ 2.0 i 16V DOHC,136h.p.,газова уредба Ловато монтирана в Италия.Е, откакто имам дизел постигнах рахата,(ако така мога да се изразя). :good: :D

 

Аз все пак не разбрах какво е твърдението ти - че много върви 90те коня дизел - повече от предния ти 2.0, 136 коня на газ? Повече от моя 1.8, 126 коня на газ? В кой диапазон 0-100? 30 - 160? Максимална скорост?

Кажи каква точно е тезата ти и отиваме да проверим :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...