Премини към съдържание

Биалетки?


san4o pansa

Препоръчано мнение

Предстой ми смяна на предните биалетки и тампони на стаб. щанга.Ходих до два магазина днес и..

Искам да чуя отзиви: английски-19лв,немски-25лв,японски-25лв.

Сменял ли е някой и кои са по надеждни?Логично е да са японките..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали не вярваш, че всичко Японско или пък всичко Немско е на едно и също ниво ..:)

Така без марки, няма как някой да ти каже, кое е по добро .. Особено пък ако единия от магазините е Еврото, там и "Японските" не стават ..

Освен това, каризмата има 2 вида биелети и едните са доста по евтини от другите ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Powerdrive,Febi,Twins

Дай ми съвет сега като знаеш марките и цените..

Японските са от магазин само за японски авточасти,не са от Еврото..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Powerdrive,Febi,Twins

Дай ми съвет сега като знаеш марките и цените..

Японските са от магазин само за японски авточасти,не са от Еврото..

Тъй като има вероятност магазина за Японски части да ги е взел от Еврото, заложи на Немските или Английските ..:icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като има вероятност магазина за Японски части да ги е взел от Еврото, заложи на Немските или Английските ..:icon_thumbup:

 

Означават ли думите ти да не си купуваме японски биалети,защото може да се доставят от въпросния магазин?

Колеги,някой от вас има ли опит с тези марки?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои същата операция...биелети и тампони (XMCLNDA2ATF027510) - 1,8MPI/96г., дали от скъпите или от евтините, моля посветените,препоръчайте нещо! Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заложих на немските-febi bilstein,26лв бр.Даже я смених днес.

Тампоните по 8 лв бр.,обаче не ги смених понеже са на много,ама много кофти място и трябва да се сваля целия преден мост-50лв!Болта се вижда каде излиза,точно до носача,ама е вкаран отгоре!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Колеги,пазете си касовите бележки!

Тампоните за стаб. щанга,които купих по номер на двг.,година и т.н не станаха!

Влязох в бокса,свалиха моста,но уви тампоните не влизат както трябва.Щангата е 17мм.Видима разлика,с 5 мм и нагоре!

Момчето поръча други и всичко си дойде на мястото!Най-вече тропането изчезна!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Биелетки от Еврото. Бяха корейски и съм доволен. Взимал съм от тях и накрайници (немски). При тях е добре че знаеш какво взимаш. Казват си какво ти предлагат и на каква цена. Лично аз взимам средниа ценови диапазон (ако има такъв). Сега си взех лагер за съединителя и беше Валео за 32 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 3 седмици ...

Благодаря на автора,и на всички останали за изчепателните мнения,отивам на пазар!...

 

Колега, в крайна сметка от къде купи биалетките и каква марка, че и на мен ми предстои подобна операция?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ооох, колега, едва днес майтора ми разчисти навалицата около сервиза и намери време за мен...Взехме размерите на биелетите и стабил. щанга и започваме да търсим...Може би трябва да пишат повече колеги, правили ремонта преди 2-3 години, за да се разбере какво е качеството при различните марки, макар че за това време и да е било добро вече може да не е същото!...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, най-после и аз съм с нови биелетки, сложихме на Феби от Техко за 27лв. Намерихме и на ТРВ, но цената е почти двойна а незнам дали ще издържи двойно повече време. Що се отнася до тампоните, майстора реши, че все още не са за смяна!...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Извинявам се ако е не на място питането..от скоро имал каризма .1.8 гди 2000г. ..накраиници на стабилизиращата щанга ...свързат стабилизиращата щанга с носачите...не успях да ги намеря като част..по сайтове за части ...как се водят тези елементи като част

Редактирано от r.punto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако е не на място питането..от скоро имал каризма .1.8 гди 2000г. ..накраиници на стабилизиращата щанга ...свързат стабилизиращата щанга с носачите...не успях да ги намеря като част..по сайтове за части ...как се водят тези елементи като част

 

Няма как да ги намериш,защото такава част няма.Стаб. щанга минава през цялата предница,има два тампона на кофти място,и в на двата й края се хващат биалетките към ухо на амортисьора.Кормилен накрайник търсиш май...Стаб. щанга е цял 'прът',няма заменящи се части...Успех колега

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ги намериш,защото такава част няма.Стаб. щанга минава през цялата предница,има два тампона на кофти място,и в на двата й края се хващат биалетките към ухо на амортисьора.Кормилен накрайник търсиш май...Стаб. щанга е цял 'прът',няма заменящи се части...Успех колега

 

Мерси за отговора...точно двата елемента в краищата на стабилизиращата щанга не съответстват на биалетките които излизат в раздел биалетки за каризма хечбек 1,8 гди 2000 г....различават се от така наречените биалетки които са за смяна на моята кола...и затова не съм сигурен какво да купя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Някой може ли да ме просветли това -> http://namaleniavtochasti.com/1320-large_default/j65035ymt-yamato.jpg ,предна или задна биалетка е ( за Carisma 2003 година )? Защото на всякъде пише ,че е задна, а при мен са сложени отпред...и се чудя каква трябва да купя....И ако това не е стандартна предна, пуснете една снимка колеги да видя каква трябва да се купи... :please:

Редактирано от meshenaskara
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ме просветли това -> http://namaleniavtochasti.com/1320-large_default/j65035ymt-yamato.jpg ,предна или задна биалетка е ( за Carisma 2003 година )? Защото на всякъде пише ,че е задна, а при мен са сложени отпред...и се чудя каква трябва да купя....И ако това не е стандартна предна, пуснете една снимка колеги да видя каква трябва да се купи... :please:

 

Аз лично такава биалетка не съм виждал,колега...Даже мисля че въобще не е биалетка... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ме просветли това -> http://namaleniavtochasti.com/1320-large_default/j65035ymt-yamato.jpg ,предна или задна биалетка е ( за Carisma 2003 година )? Защото на всякъде пише ,че е задна, а при мен са сложени отпред...и се чудя каква трябва да купя....И ако това не е стандартна предна, пуснете една снимка колеги да видя каква трябва да се купи... :please:

Предна е тази, задните са с ябълковиден болт от едната страна ..

Ето така изглеждат ..

 

http://websrv.tech-co.net/tecdocpublic/img/201/SLS-5536.JPG

 

 

Аз лично такава биалетка не съм виждал,колега...Даже мисля че въобще не е биалетка... :icon_hmm:

Поне да беше казал какво мислиш, че е щом не е биелета, та да се посмеем малко ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предна е тази, задните са с ябълковиден болт от едната страна ..

Ето така изглеждат ..

 

http://websrv.tech-co.net/tecdocpublic/img/201/SLS-5536.JPG

 

 

Поне да беше казал какво мислиш, че е щом не е биелета, та да се посмеем малко ..:)

 

Не бях виждал биалетка без ябълковидни болтове... :icon_hmm: Заради това се учудих :rolleyes:

Научих нещо ново... :icon_doh:

Евала Марио,винаги точен и изчерпателен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бях виждал биалетка без ябълковидни болтове... :icon_hmm: Заради това се учудих :rolleyes:

 

Значи не си виждал достатъчно биелетки ..:) Те до преди двайсетина години повечето коли бяха с такива биелети, после навлязоха на мода тези с ябълковидните болтове, та да може вместо едни тампончета да сменяш цялата биелета ..:)

Иначе има и други модели които сигурно не си виждал, пак без ябълковиден болт, 2 тампона и едно Джелязо ..

http://websrv.tech-co.net/tecdocpublic/img/035/00352155502.BMP

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...