Премини към съдържание

Акт за каране без включени фарове


Препоръчано мнение

На един мой човек му написаха акт за движение през деня без включени фарове. Попитах полицая защо акт, когато това е маловажно нарушение и глобата би трябвало да е с фиш, а той отговори, че нямал фишове в момента. Нормално ли е да се пише акт за такова маловажно нарушение? Проблема е в това, че фиша не се записва в досието на водача, докато актовете се вписват в досието му. Възможно ли е да се обжалва този акт и има ли смисъл?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На един мой човек му написаха акт за движение през деня без включени фарове. Попитах полицая защо акт, когато това е маловажно нарушение и глобата би трябвало да е с фиш, а той отговори, че нямал фишове в момента. Нормално ли е да се пише акт за такова маловажно нарушение? Проблема е в това, че фиша не се записва в досието на водача, докато актовете се вписват в досието му. Възможно ли е да се обжалва този акт и има ли смисъл?

 

За акта не мога да ти кажа, но фишовете се завеждат след плащането им. Онзи ден отидох за златен талон, тъй като имам повече от 6 години без актове(само 2 фиша).

Но след проверка, ми казаха, че имам 2 нарушения и визираха 2-та фиша. Ако твоя човек иска да избегне акта, за такова нещо.. няма да има голямо значение дали е акт или фиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се обжалва този акт и има ли смисъл?

По принцип акт за непуснати фарове е 50лв, а те не се обжалват. Обаче четох че вече може и те да се обжалват - ЛИНК и ЛИНК. При положение че явно сте били 2ма (има свидетел) може и да намерите начин за обжалване :) ... зависи каква е била ситуацията какво сте твърдели и с какво сте се съгласили :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама кое точно ще обжалвате? Че е написал акт вместо фиш? Звучи ли ви сериозно :)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да го обжалваш. Виж, когато излезе постановлението, обикновено в него са записани куп глупости и там вече, ако държиш толкова, можеш да обжалваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли в отбора..... 4 1/2 месеца си чаках акта за същата глупост преди години.... Нищо не можеш да обжалваш..... Чакаш си, заверяваш го на всеки 30 дни и това е. (Тук следва дълга поредица от нецензурни изрази)

 

За 30 лв си купих автоматично включване на фаровете, монтирах си го сам, защото ги бях забравил включени и си допрецаках акумулатора (И тук следва дълга поредица от нецензурни изрази)

 

И така....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как ще обжалваш нещо, за което си виновен? Аз в закона не знам дали има член, който задължава полицаите да пишат фишове за малки суми, а не актове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нарушил си правилата - плащаш си глобата.И на мен ми беше неприятно да си платя фиша за превишена скорост, ама няма как.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е точно така, защото фиша най-често е 20 лева, а акта почва от 50...

И фиш да е пак трябва да е 50лв поне така пише в нета че от 2012г. глобата е 50лв ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не знам каква е разликата между фиш и акт. (Знам де - едното е лека глоба, другото отнема точки и по-голяма глоба и т.н.).

НО:

На мен ми звучи несериозно полицаи да излезнат на пътя да спират коли, а да нямат фишове?!! Ми ако спрат някой, дето примерно... не му работи лампичката на номера (като мен) или някакво друго много дребно нарушение - какво, акт ли ще му праснат? Това е голяма изг.зица и поредното недоразумение. Иначе, правилото си е правило - писано ли е от ръка с пагони, не се обжалва :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се оспорва нито нарушението, нито глобата. Въпроса беше дали полицая има право за това нарушение да пише акт, а не фиш. Не може да няма някаква наредба, която да указва в кои случаи се пише акт и в кои фиш. Щото така полицаите за всяко нарушение ще пишат акт и после ще се хвалят, че имат написани еди-колко си наказателни постановления...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Архитекте, веднъж карах чужда кола и фуражката ми я спря от движение точно заради несветеща лампичка на номера, така чееее...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Архитекте, веднъж карах чужда кола и фуражката ми я спря от движение точно заради несветеща лампичка на номера, така чееее...

Трябва да има в колата резервни крушки или да изтичаш до най-близката бензиностация, че и мен така за изгоряла крушка на номера искаха да ме спират от движение.Добре, че имах резервна и си я смених на място.Търсят си причини за почерпка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Добре де, може би не посочих много добър пример, но вие ме разбрахте какво искам да кажа - не може патрулка да ме спира, а да няма фишове. За какво ме спира тогава - за почерпка ли или да лафим??
А относно мен и моята лампичка :) - бива да си сложа крушки (и единия ми габарит не свети, но аз никога не съм ползвал габарити). Но доста рядко карам в тъмно извън града. А то всъщност и трите фиша, които имам и не съм плащал, са ми ги писали в града. Смешка голяма! И колегата Илиев е прав - търсят си причина. Веднъж правеха акция, спряха ме. Имах залепени точно четири ГО стикера и ... разни други :D. Единствено за това се заядоха, но ме пуснаха, щото този зад мен, бил карал без светлини...
Та ако решат, и колата от движение ще спрат, такива са... :D
Добре, че пътувам с намаление с БДЖ :D
Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми писали актове за изгоряла лампа на номера, за мръсна кола и за какви ли не други глупости за които един фиш е напълно достатъчен. Просто органа на реда иска да се гаври с теб и да те разхожда по пет пъти до КАТ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Номера на колата трябва да е осветен и чист, това е по закон, не виждам що да не те разкара до КАТ, след като ти не искаш да си направиш труда за 10мин да си смениш крушката или за 2мин на бензиностанцията да си измиеш номера... Изобщо не ги защитавам, но на видни нарушения се чудите що ви пишат актове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Номера на колата трябва да е осветен и чист, това е по закон, не виждам що да не те разкара до КАТ, след като ти не искаш да си направиш труда за 10мин да си смениш крушката или за 2мин на бензиностанцията да си измиеш номера... Изобщо не ги защитавам, но на видни нарушения се чудите що ви пишат актове.

Къде прочете да оспорвам нарушението? Просто е глупост да се пишат актове за такива неща. Според закона е достатъчно глоба с фиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според закона, до колкото аз съм запознат /може и да не съм прав/, просто глобата може да е с ФИШ, но не пише че не ТРЯБВА да е акт. И мен са ми писали АКТ, защото нямаха ФИШ, еми като изпреварвам в детелина... така ще е ;).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига свободни съчинения. :)

 

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Чл.186, ал.1:

При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на

извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в

размер до 50 лв.

 

Това "може" няма задължителен характер. Как да ви санкционира си решава контролният орган.

..........................................................

 

По-добре да се научим да спазваме правилата, отколкото да се чудим как да скатаем глобата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те това се опитвах да обясня :), демек обжалвания на тези АКТОВЕ, са безсмислени, при ясна изразена вина разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те това се опитвах да обясня :), демек обжалвания на тези АКТОВЕ, са безсмислени, при ясна изразена вина разбира се.

Колега само да вметна "ясно изразена вина "се изполва в закона само с техническо средство преминало заверка и по закон със стикер всичко друго не влиза под тази формулировка :mitsu-smiley:а катаджиите нямат стикер :icon_angel: така че всичко което се обжалва пада в съда ,просто пробвайте не е скъпо.. :icon_thumbup:

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност, тези ти приказки бих приел за истина, но съм човек, който няма проблем с обжалването и то не на един или два акта :), знам кога падат и кога не, не съм адвокат, но за щастие във фамилията има много силни :)))... понякога минава номера, понякога не. Но когато е дребно нарушение и си виновен, не виждам смисъл от това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да вметна "ясно изразена вина "се изполва в закона само с техническо средство преминало заверка и по закон със стикер всичко друго не влиза под тази формулировка :mitsu-smiley:а катаджиите нямат стикер :icon_angel: така че всичко което се обжалва пада в съда ,просто пробвайте не е скъпо.. :icon_thumbup:

 

Колега, горещо ви препоръчвам да ограничавате подобни спорни и лишени от каквато и да е полза твърдения. Да не коментираме, че въпросът за вината не се измерва с нейния "ясен израз", а техническите средства за които говорите нямат нищо общо с вината като цяло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, горещо ви препоръчвам да ограничавате подобни спорни и лишени от каквато и да е полза твърдения. Да не коментираме, че въпросът за вината не се измерва с нейния "ясен израз", а техническите средства за които говорите нямат нищо общо с вината като цяло.

Колега далеч съм от идеята че трябва да се нарушава закона и да се обжалва!Всеки обаче си има право по закон да обжалва и ако пропуска е "в служителите от КАТ и неправилно тълкуване"което е често явление да падне акта.Все пак живеем в демократична държава и когато някой бъде обвиняван неправилно е нормално да се защити.

Не визирам конкретния случай (на очевидно нарушение)но колега не са лишени от полза тези твърдения а определено доста хора които прибягват до тях са на различно мнение от това.

Това си е работа на адвокатите които напълно законно да оборят било акт или друг вид протокол.

Ако не е така бих се съгласил с всички мнения .Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...