Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Space star 1.3 86 hp


Препоръчано мнение

Въпроса ми е следния: Смятам да си купя space star с двигател 1.3 и искам съвет каква газова уредба да сложа дали ГИ или АГУ понеже сега съм с ГИ на полото пак преди това карах рено с АГУ и бях много по-доволен !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

аз съм ЗА ГИ. На предната ми кола бях с обикновена и в чудо се видях. Сега нещата са компютърно изпипани и автоматизирани. Разликата от спестените 400-500 лв лично за мен не си струва. Газова се слага веднъж.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега багажника на space star не ми се вижда кой знае колко по-голям от на поло хечбек това така ли е ? Този ГИ мога да го сваля преди продаване на колата но като си сложа 20 Л бутилка в багажника пак няма да имам място да сложа детската количка :) сподели размери на багажника ако знаеш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Върти ми се в главата да продам колата с ГИ понеже и без тва трябва да сменя инжекторите плюс тва искам бутилката да е на мястото на резервната гума :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега багажника на space star не ми се вижда кой знае колко по-голям от на поло хечбек това така ли е ? Този ГИ мога да го сваля преди продаване на колата но като си сложа 20 Л бутилка в багажника пак няма да имам място да сложа детската количка :) сподели размери на багажника ако знаеш :)

 

Здравей колега. Багажника наистина не е от най-големите. Огледай на място, занеси количката, пробвай и прецени.

Относно газовата бутилка... В такива филми се вкарах с първото поставяне тип резервна гума... Мирис на газ и невъзможност да се сложи капак. Бутилката бе 2 см по-висока от пода и не можеше да се слагат тежки неща, за да не се смачкат маркучите. Всичко съм описал в тази тема: Цък. Като ми писна, смених бутилката с нормална тип пура. Мястото малко се смали, но проблемите с мириса изчезнаха.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Харесах модела и реших да ида да видя какви са цените на частите близо до нас и се учудих че са на такива цени като изключим съединителя който е 350 лв другите всичките са на нормални цени като полуоска-130 лв ремък и ролка - 90 лв и т.н , но проверявах части за 1.3 1999 година :)проблеми чета много не създава автомобила което ме радва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега!

Добре си се ориентирал към модела, зависи каква ще ти е количката предполагам все ще можеш да я събереш в багажника.

Г.И предполагам ще ти е най-добре ако искаш да си караш повече време колата. Ако навърташ под 10 000 км годишно можеш и обикновенна газова, чувал съм че някои се получавали добре.... Сметни си рентабилността все пак... Според мен ако въртиш над 10 000 км /годишно си струва за Г.И. - така и загубата от мощността ще ти е по-малка ( при положение че имаш само 86 или 83 к.с.)

Бутилката на мястото на резервната според мен не е особено рентабилна. Може и да откриеш къде ще ти направят приличен монтаж както си трябва... но после къде ще сложиш резервната гума? "Патерицата" мисля че и тя заема място. Само да местиш рез.гума в ляво и дясно... Вече се предлагат доста широка гама булитки - ЕТО И РАЗМЕРИ без да е реклама.... за където ти трябват.

 

Има една хитринка на задните седалки - цялата седалка е подвижна на релси като предната - ако ти трябва повечко място в багажника - местиш седалката напред и имаш по-голям багажник. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

 

Поздрави и успех с избора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Има една хитринка на задните седалки - цялата седалка е подвижна на релси като предната - ако ти трябва повечко място в багажника - местиш седалката напред и имаш по-голям багажник.

 

Колега задните седалки казваш, че се местят, а задните облегалки? Тоест задните седалки в едно с облегалките ли се движат или....?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега карам същата кола с ГИ ст 2011 г с бутилка на резервната гума без никакви проблеми,За резервната направих калъф и я слагам там където не пречи,При повече багаж я слагаш на багажника на релсите на тавана, Това е което мога да ти кажа ,Успех ,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и аз така, купих колата , покарах я на бензин 1 година. Сложих ГИ и резултата е че почнах повече да я карам. За 5-6 месеца минах толкова километри колкото на бензин за 1 година :) .На мястото на резервната гума исках да ми я сложат. Поръчах си калъф. Само не ми е хрумвало - при много багаж да качвам гумата на гредите отгоре ( но може да се пробва). По отношение на гума тип "патерица" - намерих една с цена над 100 лв и сметнах за нерентабилна покупката й. На газ с ГИ гори около 8-8,5л/100 км .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега аз сьм с ГИ и сьм си сложил 15лт бутилка над амортисиора и така багажника ми е празен бих качил снимка но незнам как

Редактирано от mladen.bg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я вижте от кога е темата. Колегата вече 2 чифта рейки е сменил. Вие му казвате още какво да монтира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, колега чак да чифта рейки .... Все пак темата може би ще е от полза някому при предстоящо газифициране. Колкото повече мнения от колеги с преки впечатления - толкова по-добре всеки би си направил извода лично за себе си дали да слага газ или не, и каква да е уредбата...

:drinks:

В подписа ми има информация колко пробег съм минал на газ и какъв разход имам с г.и. без да съм сменял рейка ;-)

:drinks:

Редактирано от VenciTT
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...