Премини към съдържание

Спейс Стар не пали


DimitarD

Препоръчано мнение

Преди 7 дена си измих двигателя и от тогава ми започнаха проблемите. Колата е спейс стар 1,3 бензин. Работеше като часовник и нямах проблеми. След измиването на двигателя първо започна да променя оборотите и като натисна газта в първия момент забиваше предницата и след 2-3 секунди ускоряваше. Изчезнаха показанията на километража а след час светна и инжекцията. На 3 ден колата отказа два пъти да запали. Да уточня - ток в акумулатора има, стартера не завърта а зад таблото се чува някакво цъкане около 3 пъти в секунда докато съм на стартер. Проблема го решавах като сваля клемите и ги поставя отново. След това си пали нормално, но инжекцията пак си светваше. След обяд ходих на диагностика и всичко се оправи. На 5 ден обаче пак отказа пак да запали, и отново номера с клемите ... Знае ли някой какво точно да погледна и какъв е проблема? Струва ми се че е реле но не ми се налучква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А каква грешка беше записало, като сте я закачили на комп. ? Иначе си проверете много хубаво кабелите за масата от акумулатора към блока на двигателя хубаво го стегнете, дори ако имате някакъв контактен спрей го пръснете. Най-лестния начин за проба е като поставите гаечен ключ върху минусовата клема и блока на двигателя и натискате здраво, а някой от вътре да стартира двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Не знам, колеги, всеки сам си решава, но не веднъж съм чувал думите "Двигател не се мие". Да, всеки иска колата и отвън и отвътре, че и под капака да свети - и аз съм от тези, редовно разглобявам почти всичко и забърсвам старателно отвътре /моето Муци няма филтър на купето/ и от вън, но двигателя не го мия никога, даже с бавно течаща вода - забърсвам с парцалче само.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
но двигателя не го мия никога, даже с бавно течаща вода - забърсвам с парцалче само.

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Да и аз така знам. Но мога да споделя опит с обезмаслител става много лесно и се постига доста добър резултат.
Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя го измих защото си полирах фаровете и неволно го изцапах с полираща паста. Иначе си беше чистичък защото и аз го забърсвам от време на време. Ще проверя клемите може и от тях да е защото последния път разкачих само минусовата и като я върнах и запали. Дано да е от това. Благодаря за съветите :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Колега кажи оправи ли се проблема при теб :? . Аз днес имах супер странна ситуация , ходихме на разходка с жената , оставих мицку за 2- 3 часа и като се върнахме въртя ключа - резултат никакъв. Чува се някакъв странен шум като свирене(много тихо), лампите си светат. Сложих го на контакт , бутнаха ме 2 метра и запалих. Прибрахме се, загасих двигателя и после си запали без грижи. Според съфорумците дали това е проблем в самия стартер или нещо друго. Щот напоследък се вкарах се в разходи и сега ..... за стартер пари нема . Благодаря!!! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Минаха се няколко дни , тоз проблем си остана. Поседя два дни без да го карам и спря да върти стартера. Почистих клемите на акумулатора , на обувките, връзката му към шасито. Акумулатора е нов. Явно пак ще ходи на майстор :icon_hmm: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем. Светваха ми лампите на таблото, но когато завъртя ключа не пали - не върти, само всичко изгасва, връщам ключа давам на контакт и пак светят лампите. При мен се окисляваше плюсовата клема на акумулатора, вследствие на което той не се зареждаше. И след 10-на разреждания акумулаторът "сдаде багажа". Намазал съм клемата с грес и съм с нов акумулатор вече 2 години и нямам проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, дали спейс стара има някаква защита ако акумулаторът е изтощен - да не завърти стартера ;?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те всички коли имат такава защита, :D падне ли много акумулатора, стартера не може да завърти, защото си е сериозен консуматор и си иска силен ток ..;)

Ако няма от кой да намериш друг акумулатор за проба, обади се, ще ти дам за 1 седмица читав акумулатор, за да се увериш дали проблема е в него ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,все пак оставих акумулатора да се зареди. 12 часа смятям че му стигат. Днес сутринта го сложих и за съжаление проблема си остана. Утре щ е взема едни кабели да му дам ток от друга кола (шанса е малък) . Проблема е че като го бутна ще запали и после ще си върти стартера все едно всичко е нормално. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато не иска да запали, включи на 3 или 4 скорост /без контаст/ и бутни леко колата - да превърти малко двигателя. И пробвай пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега при тоя нов аколуматор проблема излиза,че ти е стартер.Сваляш и му правиш една пълна ревизия и си готов.Тук някои от колегите беше споменал за износен бендикс но не съм сигурен по скоро тяговото реле защото на моменти върти в други не, но си иска сваляне,и хубаво почистване, а е хубаво и едно мерене с мултицетапреди всички тези манипулаций.

Редактирано от krasio 85
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте! Днес се справих с проблема. Оказа се че са износени четките на стартера. Сега са сменени,почистен е. Вече върти като нов. Благодаря на всички за идеите !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колега ,какви четки сложи ? И при мен проблема е същия ту пали ту не пели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От трън на глог ,Жорко...гумичка не си земал още ,...то друго изкочи,..и туй дет не пали ,от четките ли е? туй ли се чува в Гълъбъво!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За диагностика на проблеми със стартер не виждам смисъл да се бутне леко колата, докато е на скорост. Но може да се пробва да се удари няколко пъти по стартера с някое по-дебело дрЪво - и ако четките не опират, ще се наместят и може да запали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...