Премини към съдържание

Глобалната заблуда?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Наскоро говорих с един човек, който чете много руска литература. Винаги, когато го срещна, ще се намери с какво да ме забаламоса :D. Този път, от дума на дума, заговорихме за "глобалната заблуда", в която живеем. Тук не става въпрос за ниво "България", а за ниво "Свят". Малко сложно ми е да обясня какво имам предвид... ще бъда кратък: Оказва се (по анализ и открития на руски учени), че голяма част от историята, която познаваме и на базата на която живеем, правим планове за бъдещето и се тупаме по гърдите, е измислена. Не просто измислена, а добре инсценирана, предварително планувана, програмирана и изфабрикувана. В началото и аз не можах да повярвам, че всичко, в което съм вярвал през годините, което съм учил и усвоявал, е една лъжа... Все още не вярвам, че е лъжа, но и не вярвам, че е истина... За жалост не говоря и не разбирам (на 100%) руски и няма как да разбера филмите, които ще ви предоставя след малко. Но моят събеседник ми ги преразказа... И по конкретно:

Можете ли да повярвате, че египетските пирамиди не са творение на античността, а един фейк, плод на зъл заговор и копнеж за слава...

Филм

Можете ли да повярвате, че Исус е живял 10 века по-късно (не искам да намесвам религиозната тематика, макар че тя е замесена от дълбока древност), а да повярвате в това, че златните монети, изложени по музеите, са "изсечени" хилядолетия по-късно, отново за престиж??? И накрая това, че съкровищата в Перперикон не водят началото си от пр.Хр. а от ... кой знае кога, да кажем 2011 :D???

Филм

Имам още много подобни филми на руски - изследвания на руски учени (и се вижда ясно, че тези изследвания са напълно сериозно направени...). Ще ги поствам по-нататък, ако темата има интерес :). А междувременно се надявам да забравя израза "Я не говорит по руский" :D

 

Всъщност, тези въпроси (уместни или не) ме карат да се запитам "Каква е тая глобална конспирация, в която живея, и всичко това само заради жажда за величие". "Хипотезата" ми е, че цялата история - като се почне от древността (когато са се дялали перфектно геометрични камъни с прости сечива и после са се издигали по стръмния хълм за да се изгради равния зид без фугираща смес, а векове по-късно този естествен гранит се рони като мазилка), през бронзови и златни епохи (когато човечеството е откривало нови сечива, уреди на труда, материали, сплави, и когато са се сечели златните монети, но без години на царуване на тях) - е една лъжа, измислена в тайни общества от шепа хора, които бленуват да управляват света.

 

Какво мислите за всичко това, колеги? В тази тема предлагам да изразяваме мнения и предоставяме информация за "световната конспирация", подчертавам - световната, не нашата си. Надявам се, че духовете този път ще бъдат по-спокойни и ще постигнем градивен диалог :)

 

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи му на този твой човек че гледа много руски филми чиито режисьори са с промити мазъци от руска водка..........

Все ще се намери някой, който да диктува "световната конспирация"........преди бяха американци, сега - руснаци..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И какво твърди твоя човек? Че сме дошли от космоса готови научени на всичко?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup:

Можете ли да повярвате, че Исус е живял 10 века по-късно
:icon_thumbup:

Това ме разсмя много, не ми е идвало наум, че Исус може да вика "Батко", на хан Аспарух. :D :D

А какво да кажем за самата Русия. Нейното съществуване в момента, не е ли една пълна конспирация и управление

на болни мозъци и на хора, промиващи мозъци?

:icon_hmm:

Тези филми най-вероятно са творение, на заблудени учени, живеещи в някой

" супер секретен град" в Сибир, където още не знаят, че е свършила войната

и още взривяват танкове, мислейки си че ги нападат немците. :D

Редактирано от iskrata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за всичко това, колеги? В тази тема предлагам да изразяваме мнения и предоставяме информация за "световната конспирация", подчертавам - световната, не нашата си. Надявам се, че духовете този път ще бъдат по-спокойни и ще постигнем градивен диалог :)

 

:drinks:

Матрицата, брат, матрицата. Пак са я препрограмирали гадовете. :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Матрицата, брат, матрицата. Пак са я препрограмирали гадовете. :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Ясно. Очаквах подобни коментари :D. Но вие все пак не сте изгледали поне бегло филмите и говорите предубедено. За Исус - неговото съществуване автоматично измества цялата история и хан Аспарух явно основава държавата към 1681 :D (Макар че за мен, доказателство, базиращо се единствено и само на изследвания на Витлеемската звезда, не е достатъчно, понеже знаем с какви цифри се борави, когато се говори за звезди, така че допустимо е да стане грешка от порядъка на 1-2000 години :D). А тезата тук е, че само древността, античността, металните епохи и в общи линии всичко преди Ренесанса, е измислено, или ако не изцяло измислено, то поне изкуствено "преместено във времето" векове назад, за да съотвестсва хронологически с "измислените истории".

Драги Емо, хората не сме паднали от космоса, просто по-интелигентните лъжат по-простите, че "техният" народ е най-велик (затова и по най-модерните теории, ние българите излезнахме родоначалници на всички западняци :D... подобно на "македонското его", само дето те не боравят с научни изледвания като мислят глупости, в това отношение ние сме по-напред :)) и за да го излъжат успешно, трябва изкуствено да пренапишат неговата история... Това е само хипотеза, дори да не е истина, разбъзикването на мозъчетата помага за мисловната дейност в други сфери ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че части от историята се манипулира, но кое, как и какво един господ знае. Всеки си има теория и я подкрепя с някакви факти, но кое е вярно и кое не си преценява конкретния човек.

Вярата е помагала доста за тези манипулации, все пак в миналото е трябвал някакъв механизъм да сплотява и в последствие контролира хората, в днешно време я използват за нови коли, скъпи часовници и джипове.. Така че, кой каквото му е удобно.

 

Искам само да помоля колегите в темата да не я превръщат в бойно поле за налагане на лично мнение, както се случи в няколко други.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, убаво колега но тези линкове дето си дал ме пращат в некви доксове, чудеса, филм нема....

Требало да отварям файлове некви, сложна работа..... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След 500-600 години като разкопаят археолозите Македония, ще си помислят, че там е била люлката на цивилизацията! :D

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, убаво колега но тези линкове дето си дал ме пращат в некви доксове, чудеса, филм нема....

Требало да отварям файлове некви, сложна работа..... :icon_blush:

Що бе колега, процедурата е следната: кликваш на линка "Филм", отваря ти се сайта "abv.dox.bg", където трябва да попълниш един х-цифрен код и тогава ти се появява филма, който трябва да свалиш. За да го свалиш го маркираш и натискаш "Изтегли избраните", то те пита дали да го съхраниш или стратираш, ти избираш да го съхраниш, и едва когато е свален целия, почваш да го гледаш :D. Не звучи много просто, но на практика отнема секунди... За друг по-лесен вариант не се сещам.

А въпросните филми не съм ги срещал по нашенските торенти. До колкото разбрах, познат на моя познат (руснак) ги е свалял платено, та той му ги е дал... И аз сега разпространявам :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Ключовата думичка относно причината за създаването на филмите е "платено".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е,еврейте ни манипулират както си искат.

Ха, скоро един познат рече, че навремето една част от евреите били дали пари на Хитлер да изтрепе останалите евреи :icon_doh: представи си :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай,че ми бутна в раната за миналото.Как да напишат владетелите на монетите си кои години са били на власт,като незнаят дали ще се събудят на другия ден........от конспиратори :) .Не звучи ли малко по-правдоподобно,че Исус,Мохамед,Буда,Шива и т.н. са едни манипулатори за времената си.Траките съществували ли са,а 500 годишното ни робство,Моцарт,Христофор Колумб и мноооого други?Според моите лични "намерени" доказателства съм съгласен,че познатата ни история е съществувала.За пирамидите......незнам,но е наистина грандиозно строителство.

 

Според мен "Световната конспирация" са цените на петрола,балонът с ипотеките и износа на световната икономика в Китай.Ако всяко производство си беше останало в своята държава,а?

 

Това е моето виждане.Не ангажирам никой с него,само изказвам позицията си. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, това за годините на царуване... може би е така, все пак сигурно не е било много важно да се подреждат хронологично и да си водят сметка кой колко време, а е било по-важно робите като видят благото лице на своя владетел, да склонят глава :D. За Исус - някой му казват манипулатор, друг пътеводител... Според мен не той е бил манипулатор, а всички други след него, които са се опитвали да изопачават неговото вероучение и ... бе изобщо тея от Ватикана не ме кефят :D Да не забравяме, че на всяко просто стадо овце му трябва един хитър чобанин :).

За пирамидите и аз вече не знам какво да мисля, след като наскоро гледах филмче за Атлантида, където изкарват (според нечии теории), че хората на Атлантида са помогнали на египтяните да си построят пирамидите :D

За световната конспирация - по-скоро темата е насочена за световната конспирация в миналото, а не сегашната, но това никъде не е споменато изрично, така че разбирайте кой както иска :). За горивото и производството съм съгласен. Аз съм на мнението, че енергията е най-евтина, когато си я произвеждаш сам. И не само Е, ми всяко едно производство. Но управниците явно смятат, че по-добре Евросъюза да ни дава наготово, отколкото ние да си го направим... Ама кофти е модерния свят, всички икономики са навързани като свраки на жица и седят и чакат, чат пат и с*рат, само китайците бачкат нонстоп :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте гледали Динамо по Дискавъри, може би сте останали впечетлени.

А сега си представете един такъв илюзионист преди 2000 години! Как ли би изглеждал в очите на простолюдието?

Просто този, който може да манипулира народа и враговете си си стои на трона, а другите биват убивани или сваляни.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нета е пълен с подобни теории и филми.

 

Например този за египетските пирамиди.

 

Хубаво е обаче, човек да е силно критичен, поемайки подобна информация :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...