Премини към съдържание

Климатроник


ATAHACOB

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги!

От няколко седмици нямам климатроник или по-точно имам но не иска да охлажда!Ходих при един майстор,провери ми системата и имах само 100 грама фреон при нормално около 690!Зареди ми,запалих и отново същата работа!Дълго гледа и ми каза че най-вероятно е от филтър-дехидрататора!Започна да го развива,скъса единич болт,2-3 часа се опитва да го разпробие и в крайна сметка успя!Понеже бързах му казах че след 20-тина дена пак ще отида да ми го смениЧМинаха тези 20 дена,оставих му колата,и след 3 дена ми се обажда и ми казва че не е от филтъра а е от ТРВ-то!Опитал се е да го смени но отново е спрял на момента в който единич болт на тръбата високо налягане към купето започнал да се усуква!Каза ми че понеже ТРВ-то е в кутията на изпарителя и ако скъса болта трябва да купувам нов изпарител който струвал около 300 кинта! Искам да попитам...вярно ли е за тази цена на изпарителя,може ли да се намери евентуално по-евтино и дали проблема наистина е в ТРВ-то ? Благодаря Ви предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша,че когато колата е на скорост около 2000 оборота климатроника си работи и бих казал че е приемливо,но на свободна,спира да духа и не иска да работи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша,че когато колата е на скорост около 2000 оборота климатроника си работи и бих казал че е приемливо,но на свободна,спира да духа и не иска да работи!

 

По-скоро компресор.

Изпарители втора ръка се намират на 50-60 лв.

От десен волан не стават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша,че когато колата е на скорост около 2000 оборота климатроника си работи и бих казал че е приемливо,но на свободна,спира да духа и не иска да работи!

100% проблема е в компресора... и това ти го казвам без да съм хладилен техник... Чудя се къде ги намирате тези "майстори"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам подобен проблем,над 1500 оборота работи перфектно,но на място на ниски обороти е само духалка,тези компресори подлежатли на ремонт и ако да колко излиза приблизително отремонтирането му?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм останал с впечатлението че това си е съвсем нормално при старите Галанти. Моя докато почне да духа студено, трябва да си карам на обороти след 1200 докато започне да духа студено. След това е ок, ама докато почне си е чакане. Иначе одавна съм забравил за идеята - в горещ ден при нагорещена на 50 градуса ламарина на колата, след запалване климатроника ще започне да духа студено :). Трябва си едно хубаво разхождане докато това стане реалност.

 

Поздрави

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм останал с впечатлението че това си е съвсем нормално при старите Галанти. Моя докато почне да духа студено, трябва да си карам на обороти след 1200 докато започне да духа студено. След това е ок, ама докато почне си е чакане. Иначе одавна съм забравил за идеята - в горещ ден при нагорещена на 50 градуса ламарина на колата, след запалване климатроника ще започне да духа студено :). Трябва си едно хубаво разхождане докато това стане реалност.

 

Поздрави

 

Моята не е така,докато я запаля има-няма 1 минута и вече духа много студено. Дава ми температура на изпарителя 3 градуса,а лично замерената от мен на духалките- 4 градуса!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100% проблема е в компресора...

 

Със същата вероятност може да е и от ТРВ-то ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки, ама всеки който прави климатици няма да се наеме да говори преди да сложи манометрите и да види наляганията от ниската и високата страна на системата.

Така че може само да си чешем езиците...

Колегата да вземе да иде на две три места да вземе мнения, и след това да действа каквото му препоръчат.

Темата е доста обширна и както казах ... само може да си ланкаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...