Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Какво точно искаш да направиш? По какъв начин да имаш DRL?

Коя година е автомобилът ти?

С ксенонови фарове ли си?

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колата е 2008г. с ксенон

желанието ми е да си ползвам фабрично окабеляване (ако има) и ако е необходимо

да се добави модул(реле)пак фабрично.(а дали ще свети ксенона или процентно дълги нямам идея как е заложено фабрично)

Идеята ми е , че не ми се иска да добавям допълнителни модули да режа кабели и др.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колата е 2008г. с ксенон

желанието ми е да си ползвам фабрично окабеляване (ако има) и ако е необходимо

да се добави модул(реле)пак фабрично.(а дали ще свети ксенона или процентно дълги нямам идея как е заложено фабрично)

Идеята ми е , че не ми се иска да добавям допълнителни модули да режа кабели и др.

..........е че ти си имаш модул, и това е ЕТАКТ компютъра и седи отпред в кутията за бушоните и релетата......просто трябва да се програмира софтуерно ( т.е. има си опция ,която трябва да маркираш) и готово........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..........е че ти си имаш модул, и това е ЕТАКТ компютъра и седи отпред в кутията за бушоните и релетата......просто трябва да се програмира софтуерно ( т.е. има си опция ,която трябва да маркираш) и готово........

 

Ами май ще идвам до сервиза за да го направим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..........е че ти си имаш модул, и това е ЕТАКТ компютъра и седи отпред в кутията за бушоните и релетата......просто трябва да се програмира софтуерно ( т.е. има си опция ,която трябва да маркираш) и готово........

 

А как функционират оригиналните програмирани ДРЛ? Какво свети - къси, дълги халогени...?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2-3 секунди след пуск на двигателя (не контакт) светват само късите светлини без нищо друго (вкл. без предни габарити), независимо от положението на лостчето.

Същият режим го има и с ръчна спирачка - късите (DRL) не светват, докато не отпуснеш ръчната спирачка.

 

При коли с халогенни къси има вариант за програмитане на DRL с намален техен интензитет (т.е късите, не дългите, да работят на 50%). Трябва да се смени релето на късите светлини с по-голямо (8627A001)

Същият режим го има отново като горния с ръчна спирачка.

Няма го за коли с ксенонови фарове, тъй като фабрично този режим ползва само късите светлини, не дългите (които дори с намален интензитет заслепяват, тъй като са насочени различно). Иначе е възможно да се направи и с дългите, така че да не минава през компютъра - с малко повече електротехнически познания и афтърмаркет DRL реле - има схеми по руските форуми бол. Мен лично не ми харесва как изглежда с дълги и според мен заслепява, особено на такъв висок автомобил. Иначе, че се вижда - вижда се, дори в много слънчев ден.

 

Последният режим през компютъра е с независим DRL източник - примерно закупени и правилно монтирани и окабелени LED светлини ИЛИ може да се ползват фабричните фарове за мъгла. Последното обаче е забранено от нашия закон. Иначе се прави лесно, просто трябва след софтуерната настройка да се свържат с проводник двете релета - на фаровете за мъгла и на DRL, тъй като нормално нямат връзка. Бих ги пуснал така само ако съм си сменил крушките във фаровете за мъгла с LED, защото на мен лично са ми правили проблеми за забравени фарове за мъгла (при влизане в Бургас след каране в мъгла по магистралата).

Отново този режим може да е с ръчна спирачка.

 

В горните постове си е описано как работят - само след запуск на двигателя, на положение OFF, на положение Габарити или на положение Auto, когато навън е светло и датчикът не е активирал светлините. На положение ON или положение Auto в тъмно място си светват директно светлините при пуск на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...