Премини към съдържание

Цени за поддръжка на Спейс Стар


Препоръчано мнение

Здравейте!

Досега карах Рено Сценик, 98г., но го продадох и се насочих към Мицубиши Спейс Стар.

Искам да попитам, в сравнение с другите миниванове, как са цените на обслужването и на резервните части на Звездичката, защото съм слушал какви ли не слухове за японските коли.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейс стар са оборудвани с три двигателя-1.3 , 1.6 и 1.8ГДИ,като последния върви само на бензин(не че нестава и на газ) .Цените са поносими да не кажа и по -евтини от на рено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейс стар са оборудвани с три двигателя-1.3 , 1.6 и 1.8ГДИ,като последния върви само на бензин(не че нестава и на газ) .Цените са поносими да не кажа и по -евтини от на рено.

Има и 1.9 DID....:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и 1.9 DID....:)

Е той човека гледа да избяга от Френското ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е той човека гледа да избяга от Френското ..:D

Абе недей така, и аз карам френско и като седна на седалката-фотьойл все се сещам какво казваше инструкторът ми за учебния ситроен "Французите правят коли за г*за". Прав беше, возят комфортно, макар че не са от най-здравите. За това като ида при майстора се сещам и за друг лаф "Парфюм се купува от Франция, кола - от Германия" :)

Тия дни ще купувам :mitsu-smiley: space wagon, но мегана ще си го оставя, щото вози меко и евтино и ми е идеален да си ходя на работа. Имам една тетрадка, дето си пиша разходите по майстори и за обслужване. Ще си направя една такава и за вагона и след 20-30000 км ще имам база за сравнение. Тогава ще ви кажа кое колко се чупи и колко излиза като цяло поддръжката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се безпокой за цените, абсолютно в границите на нормалното са :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тези дни си купих Mitsubishi space star 1.3, 86 коня,бензин. Смених ремък, ролка, масло, маслен филтър, филтър на климатика и свещи за 270 лв., в това число труд за 50 лв. Сами преценете дали е скъпа поддръжката. Дано не рязбирам скоро цената за другите части :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тези дни си купих Mitsubishi space star 1.3, 86 коня,бензин. Смених ремък, ролка, масло, маслен филтър, филтър на климатика и свещи за 270 лв., в това число труд за 50 лв. Сами преценете дали е скъпа поддръжката. Дано не рязбирам скоро цената за другите части :).

Да ти е честита придобивката, Много безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита придобивката, Много безаварийни километри.

Дай Боже,

Да знае някой колко струва помпата на чистачките, че май ми е изгоряла?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Често, колега!

Беше ми изгоряла помпичката за задното стъкло. В неделен ден намерих единствено в Евро 07 - дадоха ми някаква опелска мисля , за 20 лева и стана, малко кабелчето беше късичко. Иначе за оригинална не можах да допра...

Успех!

 

п.п. Сваляш твоята и с нея в магазина за да няма после грешки... :)

Редактирано от VenciTT
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е отиваш в някоя морга и си го взимаш за почти без пари.

Аз имах следния проблем: Беше ми клеясала механиката на ел. моторчето на задната чистачка. За ново ми искаха 650лв. със срок на доставка 14дни. От една морга тук във Варна ми го продадоха за 40лв. и да чукна на дърво работи безотказно.

 

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за честитките, послушах ви. Отидох при един приател, със сервиз и установих, че трябва да се сваля предна дясна гума и кората и за да се достигне до помпичките за чистачките. Казанчето за чистачките има три болта, които са на много терсене място.

Проблема се оказа, че братята австрийци са карали :mitsu-smiley: с вода в казанчето за чистачките, която зимата е замръзнала и в последствие се е спукало казанчето и двете помпи сса "цъфнали" като майски рози. Отидох и намерих две помпи от една морга за по 5 лева (от волво стават перфектно) и ги смених залепих казанчето, защото не можах да намеря ново в моргата и сега всичко е 6 точки.

Само да ви кажа да не се опитвате да демонтирате казанчето ако нямате къде да си вдигнете колата, много кофти се сваля и поставя. На моя приятел му отне един час за сваляне и час и половина да го сложи обратно и сглоби.

Да споделя още, че бушоните за помпичките за чистачките се намират зад малката жабка, която е в ляво от волана. Бъдете внимателни, че аз я потроших :icon_doh:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помпите сигурно става да се сменят и ако се бръкне от долната страна, без да се сваля подкалника. Според мен не си заслужава такава втора употреба, като има за по 15-20лв нови. Старите спират обикновено заради ръждата вътре. Или да се изчисти или нова, но за 5 лв. си струва да си пробваш късмета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помпите сигурно става да се сменят и ако се бръкне от долната страна, без да се сваля подкалника. Според мен не си заслужава такава втора употреба, като има за по 15-20лв нови. Старите спират обикновено заради ръждата вътре. Или да се изчисти или нова, но за 5 лв. си струва да си пробваш късмета.

 

Трудно е да се сменят като се бръкне от долу, докато не махнахме подкалника не ги виждахме къде са. Ако ги знаеш къде точно са може i да ги отскубнеш. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...