Премини към съдържание

Светлини на таблото


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Наскоро си купих Галант 99г. обаче не ми светят доста крушки по таблото и не знам дали изобщо трябва да светят та ако може някой да помогне.Искам да попитам дали трябва да светят копчетата на халогените,ел.огледалата и копчето за аварийните нито свети,нито мига когато ги пусна,дори и жабката не свети ако изобщо има осветление там.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Наскоро си купих Галант 99г. обаче не ми светят доста крушки по таблото и не знам дали изобщо трябва да светят та ако може някой да помогне.Искам да попитам дали трябва да светят копчетата на халогените,ел.огледалата и копчето за аварийните нито свети,нито мига когато ги пусна,дори и жабката не свети ако изобщо има осветление там.Благодаря предварително.

 

Всичко трябва да свети :) и бутона на аварийните,бутона на халогените ... Проблема е,че някои крушки се сменят трудничко,при мен не свети половината климатроник,но е доста пипкаво разглобяването за да стигна до там :)

Редактирано от LoRd_G5
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко трябва да свети :) и бутона на аварийните,бутона на халогените ... Проблема е,че някои крушки се сменят трудничко,при мен не свети половината климатроник,но е доста пипкаво разглобяването за да стигна до там :)

 

И управлението на огледалата ли свети :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

то не, разглабял съм го.

Свети на моделите след 2001, които са с ел.прибиращи се огледала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Небих казал, че се сменят трудно крушките а по скоро че трудно се намират. Аз лично смених доста. Намерих същите крушки и си ползвах мойте фасунки. Има два вида крушки по копчетата едните са с кръгли фасунки а другите с правоъгални. Специялно за крушката на аварииките се оказа много лесно, внимателно с отверка го подхванах копчето и то изкочи а за тези при халогените и огледалата отваряш чекмеженцето за стотинки и от него избутваш ботоните навън. После е малко по пипкаво да поразглобиш копчетата и да сложиш крушките. Разглабяй внимателно копчетата , че хвърчат прожинки и пластинки от някой, Иска търпение но за 1 час при наличие на крушки си готов заедно с тези на жабката пепелника и запалката. Успех колега най-вече с намирането на крушки. Аз лично се поболях докато открия достатачно, на някой даже ми се наложи да им размотавам крушките от фасунките и тогава да ги намотавам на мойте. Но да не те плаша. Стана чудесно, сега е като коледно дърво... :mitsu-smiley: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на някой даже ми се наложи да им размотавам крушките от фасунките и тогава да ги намотавам на мойте

На моите на всичките съм размотавал изгорелите и съм намотавал новите, за мене това не ми представляваше трудност. Такива крушки(без цокълчета) ще намериш в повечето магазини за електронни компоненти.

Проблема, ако изобщо може да се нарече така, е че новите нямат сините чорапчета, които имаха старите и светят малко по - различно. Просто чорапчетата на старите се спичат и дори при най - добро желание нямат махане :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във същите магазини ги има и чорапчетата, но не винаги се получава същия цвят като с фабричните такива и е добре да се сменят и съседните до тях. Даже във Нисан форума имат тема специално за тях и къде може да се купят из София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във същите магазини ги има и чорапчетата, но не винаги се получава същия цвят като с фабричните такива и е добре да се сменят и съседните до тях. Даже във Нисан форума имат тема специално за тях и къде може да се купят из София.

В Габрово само в един магазин намирам подобни крушки...за чорапчета не са и чували :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специялно за крушката на аварииките се оказа много лесно, внимателно с отверка го подхванах копчето и то изкочи а за тези при халогените и огледалата отваряш чекмеженцето за стотинки и от него избутваш ботоните навън. После е малко по пипкаво да поразглобиш копчетата и да сложиш крушките.

 

Колеги днес се мъчих да достигна до крушките на копчетата на халогените през чекмеджето за стотинки.....ама няма достъп.

Как се свалят тези копчета и откъде?

Също ме интересува ако си намеря светещи бутони за управление на огледалата от Галант след 2000 г ще станат ли на моя Галант на който бутоните не светят?

Редактирано от mmaanekena
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес се мъчих да достигна до крушките на копчетата на халогените през чекмеджето за стотинки.....ама няма достъп.

Как се свалят тези копчета и откъде?

Също ме интересува ако си намеря светещи бутони за управление на огледалата от Галант след 2000г ще станат ли на моя Галант на който бутоните не светят?

 

Целия панел пада, вадиш бутоните (и двата си делят общ housing, не съм сигурен как да го нарека на български) и крушчицата е един миниатюрен миндил. снимка Това направих аз при моята борба с осветлението. Успех и внимателно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги такива крушки заедно със фасунките си ги бях поръчвал от един китайски сайт ( DX ).

Там за около 2 долара се копуват 5 бр. ( имаше от двата модела с голямата фасунка и с малката). Мисля,че и в РАТОЛА ги има :) но в България са доста цифра за бройка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес се мъчих да достигна до крушките на копчетата на халогените през чекмеджето за стотинки.....ама няма достъп.

Как се свалят тези копчета и откъде?

Също ме интересува ако си намеря светещи бутони за управление на огледалата от Галант след 2000 г ще станат ли на моя Галант на който бутоните не светят?

 

Копчето за прибиращите огледала е с друга букса и 1 мисля кабел повече,така че не можеш да го щракнеш на твоята кола направо без да промениш инсталацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...