Премини към съдържание

разход на гориво


siromah

Препоръчано мнение

Имам GALANT GLS td 95 година. До сега не бях засичал разхода, но ми се струваше, че гори в повече. Тук във форума разбрах, че при средна скорост от 100 км.ч 6,5л. е нормално. В събота пътувах от Нова Загора до София и обратно, изминах общо 500 км. при средна скорост 100 - 110 км.ч. Колата ми даде разход 7,5 л. на 100 километра. Много приятели ми казаха също, че 7,5 л. е много голям разход за дизел, особено за японски автомобил.Разбрах,че да се намали разхода на горивото горивната помпа трябва да се постави на стенд и да се реголира.Моят въпрос към вас е дали е така и към кой сервиз да се обърна.Ще ви бъда много благодарен ако някой ми помогне с информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз карах една Lancia дизел преди да си взема :mitsu-smiley: .Дизела е много капризен автомобил относно горивото и центровката на мотора,ГНП/гориво нагнетателна помпа/,настроика разпръсквачите на дюзите.Мога да ти препоръчам двама маистори от които съм доволен.Можеби са най-добрите при дизелите.Единия е Агоп/всички дизалджии го знаят/ и се намира на пътя преди Бусманци.Другия е Асен,които се намира в кв.Горня Баня ул. Н. Хрелков-02/9576082.Другия майстор се намира на гара Яна,но не съм ходил там,само съм чувал,че работи добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам GALANT GLS td 95 година. До сега не бях засичал разхода, но ми се струваше, че гори в повече. Тук във форума разбрах, че при средна скорост от 100 км.ч 6,5л. е нормално. В събота пътувах от Нова Загора до София и обратно, изминах общо 500 км. при средна скорост 100 - 110 км.ч. Колата ми даде разход 7,5 л. на 100 километра. Много приятели ми казаха също, че 7,5 л. е много голям разход за дизел, особено за японски автомобил.Разбрах,че да се намали разхода на горивото горивната помпа трябва да се постави на стенд и да се реголира.Моят въпрос към вас е дали е така и към кой сервиз да се обърна.Ще ви бъда много благодарен ако някой ми помогне с информация.

Колега този въпрос за разхода е разискван много пъти и зависи от една камара неща. Моя съвет е ако си доволен от това как върви колата, не я пипай. Имай в предвид че разхода с българските горива се увеличава значително.... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега този въпрос за разхода е разискван много пъти и зависи от една камара неща. Моя съвет е ако си доволен от това как върви колата, не я пипай. Имай в предвид че разхода с българските горива се увеличава значително.... :good:

Същото гориво го ползва фиат врава 1.9 разход 6,5 - BMW 318 6,5 -VW golf 6,5 само аз 7,5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същото гориво го ползва фиат врава 1.9 разход 6,5 - BMW 318 6,5 -VW golf 6,5 само аз 7,5

 

Как го засече твоя разход и откъде ги намери тези данни?Климатик и фарове смяташ ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разубеждавайте човека. :)

Прав е. Много е за дизел 7.5 при скорости до 100 км/ч.

Нека го провери. да види и ходовата част. Спирачки,

сходимост, лагери на главините, налягане на гумите

/елементарно е но две десети разлика влияе/.

Поздрави! :D

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разубеждавайте човека. :)

Прав е. Много е за дизел 7.5 при скорости до 100 км/ч.

Нека го провери. да види и ходовата част. Спирачки,

сходимост, лагери на главините, налягане на гумите

/елементарно е но две десети разлика влияе/.

Поздрави! :D

Краско

 

Искаш да кажеш че той е карал с 100 км. по магистралата от Нова Загора до тук с :mitsu-smiley: Галант?А колко е обикалял в София не се знае също.Тук говорим за конкретен случай.Според мен това е смесен разход и е нормално да е толкова. Първо ще е по-добре да пробва пак да го засече и тогава да предполагаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същото гориво го ползва фиат врава 1.9 разход 6,5 - BMW 318 6,5 -VW golf 6,5 само аз 7,5

Наистина е много важно как точно е правено засичането, както на твоята кола, така и на гореизброените. Имай в предвид че колите които си дал за пример са по-леки от твоята и с по-малки двигатели. А пък има значение и дали колата е натоварена или не, абе изобщо една камара фактори.

Това разбира се по никакъв начин не бива да те спира да идеш в някой сервиз да ти направят един преглед, но моето лично мнение е че няма да открият нищо. И един съвет - ако ти "поставят някаква диагноза", и сервиза не е някой на който имаш 100% доверие, иди някъде другаде да я видят пак и да достигнат до същото заключение без ти да си им казвал нищо. Чак тогава предприемай някакви действия! :)

Успех!!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че той е карал с 100 км. по магистралата от Нова Загора до тук с :mitsu-smiley: Галант?А колко е обикалял в София не се знае също.Тук говорим за конкретен случай.Според мен това е смесен разход и е нормално да е толкова. Първо ще е по-добре да пробва пак да го засече и тогава да предполагаме.

 

Имаш право :)

Така както той е написал "средна скорост 100 км/ч означава, че е поддържал

най-малко 140 и нагоре. Аз през лятото до морето /за което писах/ умишлено не съм

вдигал повече от 120 с бензиновия ми Галант и излезе 6.2 л./100 при средна

скорост 80 км/ч.

И все пак нека се опита човека. Може наистина нещо да излезе.

Нали знаеш, че любопитството /и лакомията/ движи света. :D

Поздрави!!!! :drinks:

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За дизеловия мотор филтрите са от много голямо значение.Нека не забравяме че "спортните" филтри са измислени точно за дизелови мотори и там имат най-голям коефицент на полезно действие.Също така пропускливостта на горивния филтър е много важна.Ако не е сипвал гориво на една и съща бензиностанция и колонка изобщо по-добре да не спорим.А при тези тези данни за колите които е написал, ако се отнася за смесен цикъл, значи при извънградско(до 120км.ч(винаги се пише минимален разход)) те са едни от най-икономичните коли създавани някога за които съм чувал в този клас.И разхода извънградско би трябвало да е 5.5-6.Колко тежи купето на един фиат всеки би могъл да провери, спрямо купето на Галант, а колко често се отваря капака на седмица...и зимата колко често трябва да си търсите кой да ви лепи картера(специално за Фиат) е отделен въпрос.

От личен опит мога да твърдя че при всяка смяна само на филтри колата е с различен характер.В момента за себе си мисля че съм намерил най-добрата комбинация, и разликата в динамиката и ускорението са огромни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........От личен опит мога да твърдя че при всяка смяна само на филтри колата е с различен характер.В момента за себе си мисля че съм намерил най-добрата комбинация, и разликата в динамиката и ускорението са огромни.

Би ли сподели тази комбинация? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслен от Ратола,горивен Delphy,въздушен NIPPON(последните са и марка климатици,дори онзи ден видях къде им е магазина) който е червеникав на цвят.Първо една добавка за почистване на горивената система,докато филтъра е нов въпреки че веднага след смяната на тези консумативи се почувства осезаема разлика.После хубава нафта би имало още по-голям ефект ама......няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другия е Асен,които се намира в кв.Горня Баня ул. Н. Хрелков-02/9576082.

 

Вчера си водих Carisma-та при Асен, той я слуша как работи, разпита ме кога как пали и каза нищо да не пипам! Това ме зарадва изключително. :good:

 

Това, което ме озадачи обаче е че не видях никакви уреди за диагностика, стендове и т.н. Ако това е възможно за по-старите дизели, силно се съмнявам, че може да се регулира модерен дизелов двигател на ухо :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслен от Ратола,горивен Delphy,въздушен NIPPON(последните са и марка климатици,дори онзи ден видях къде им е магазина) който е червеникав на цвят.Първо една добавка за почистване на горивената система,докато филтъра е нов въпреки че веднага след смяната на тези консумативи се почувства осезаема разлика.После хубава нафта би имало още по-голям ефект ама......няма.

A някакви ориентировъчни цено можеш ли да кажеш за тези филтри? Да го имам в предвид другия път като ги сменям... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да бъде ясно не е за вярване но наистина съм карал от Нова Загора до София с 100 - 110 а в София направо на летището имам само един сфетофар от летището на обтатно ,така че градско няма .Зареждих преди да тръгна и като се върнах заредих на същата колонка. Беше доста измурително(не се препоръчва за хора със слаби нерви и болки в кръста) да се влача с 100 но много исках да разбера най вече за мен разхода на автомобила.Говорих в сервиз на бош и те ме посаветваха да не си барам колота защото не поемат гаранция като намалят разхода дали колата ще върви добре . Може да пътувам на 16.12. пак до София този път ще си карам нормално 120-140 и ще видя колко ще е разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслен от Ратола,горивен Delphy,въздушен NIPPON(последните са и марка климатици,дори онзи ден видях къде им е магазина) който е червеникав на цвят.Първо една добавка за почистване на горивената система,докато филтъра е нов въпреки че веднага след смяната на тези консумативи се почувства осезаема разлика.После хубава нафта би имало още по-голям ефект ама......няма.

 

 

Здравей, todor би ли казал през колко си сменяш горивния и въздущен филтър. И тези марки ли са най за предпочитане. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ланчията която карах ми даваше разход 4.3/100 изван градско при средна скорист 110-120км/ч и 7/100 градско.Задължително на всеки 10000км се сменяват всички филтри.Горивния филтър може да се сменява през смяна,но на 10000км трябва да се отваря пробката за да изтече водата.Тази вода ако попадне в мотора може да се получи хидравличен удар.Аз това го преживях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пук да се похваля вчера превъртях километража :icon_clap: ударих 200км/h :plane: ,а усещах че моята G-класа продължава да си дърпа въпреки че стрелката се бе заковала на края и се оптваше да превърти :icon_doh: Супер много се изкефих , днеска се разходихме малко извън градксо, е имаше и малко градско, то няма начин /което мился че малко ме излуга в показанията защотот то в Ню Йорк тръгни спри там си е е**о майката как се кара ужас, това щте разправям в др тема сега по въпроса:

Изтребител :G-класа 2.4л 4G64 автоматик

Отиване : ами под 120 рядко падах има6е едно място карах с 80 заради ремонт на пътя не беше и натоварено, по относителните показания на горивомера около -1/4 резервоар при изминати около 210км

начин на каране: стараех се да поддържам скороста без да ми натежава крака знаете как е ааахааа да падне и леко газ за подкрепа

Градско: е тука ми се разказа играта стопих резервоара за няма и 30-50км падна на половина,мн висене мн пълзене чудо и така.....

Връщане: в началото малко изнервен от лудница в центура тръгнах уж спокоино по старата състема аааххаааа и леко газ, ама то тия говеда като по4наха да летат покрай мен докато изляза от щата пълно с тях, и се с тъпи регистрации NJ и като се изнервих агресия 140-160 с повече газ от колкото е необходимо от време на време, и тък таме по бавно като изпищи радара,че тука куките си е е***о майката-резачка, като нищо ти отлита книшката, а и номера с 20-тачката не върви :no2: Колко пъти съм го сънувал че ме спират за скорост и ме пращтат в жанделата,ма се на косъм, хвала на Всевишния :worthy:

Като крайни резултати

497,77 км(309.3 мили) със 49.79 литра(13,155 галона) което простата аритметика доведе до 9.99л/100(23,5мили/1галон)

сега нензам как изглегдат в цифри за вас, аз лично съм доволен защото знам че може да се иска още, но нали знаете пуста малдост, ако колелетата не се въртят и кончетата не прахтят- не е возия :plane:

Имам снимки на километража и касовата бележка, ако имам времем щте ги кача

Respect.. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като крайни резултати

497,77 км(309.3 мили) със 49.79 литра(13,155 галона) което простата аритметика доведе до 9.99л/100(23,5мили/1галон)

сега нензам как изглегдат в цифри за вас, аз лично съм доволен защото знам че може да се иска още, но нали знаете пуста малдост, ..........Respect.. :icon_rock:

Мисля че е много този разход, на мен Еклипса, който беше със същия мотор, ми даваше разход от 8л./100км. при положение че си го ръчках, в градско даваше 13-15 л. ноооо.............нека Рейман да каже как се караше.......... :D

Галанта ми , който е 6 цилиндров 24 клапана Ве- образен мотор сега дава в града около 12л. но лятото пада на 11 ако не и по малко, извън града обаче е мн. икономичен, ако е до 120 км./ч. дава 6.8л/100км. а и ако го ръчкаш не ми дава кой знае колко повече..............на морето по гл. път Буургас- Варна ми даде около 9л./100км. ноооооо.........се стигна за отрицателно време. :plane: :)

Другото което е, тези мотори са много чуствителни на октановото число, ако бензина не е хубав ,забрави да ти върви и да ти дава малък разход..........аз на моята вече и сипвам Н98 защото така хем върви повече , хем гори по малко :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Jamesta, да не би след 9/11 да са отменили ограничението от 65 mph в северните и 70 mph в южните щати? :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам в USA ,какво са отменили и какво са приели,но за това си обичам моята мила България...хвърча :plane: си с моито :mitsu-smiley: галантче с по 200км и идори по някои път не им спирам на нашите видни катаджии :rulez: :D , ако пък случаино им спра давам си една 10-левка и пак продължавам да :plane: .Знам че ще кажете, че не е редно така,но това е деиствителноста в БГ.И оправия скоро няма да има...такъв ни е манталитета :icon_crying:

 

 

А като исключим тези подробности аз от моя галант съм много доволен как харчи..извън града както и да го карам пове4е от 9/100 не ми е дал..В града е малко относително но максимо 13/100

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ланчията която карах ми даваше разход 4.3/100 изван градско при средна скорист 110-120км/ч и 7/100 градско.

 

Здравейте колеги, :)

Позволявам си за яснота да разтълкувам понятието "средна скорост

така както аз го знам за избягване на конфузии :D

Средната скорост се измерва математически като се раздели изминатото

разстояние /път/ на времето за което е изминато. Така ако 300 км са изминати

за 5 часа, средната скорост е 60 км/ч. Средната скорост е винаги по-малка от

скоростта с която се движим по километраж. Това, че километража показва

110 км/ч. означава, че в момента се движим с толкова /приемам, че показания

та на прибора са 100% точни/. Теоретически средната скорост може да съвпадне

с показанията на километража, ако се движим на определена отсечка на магистрала

с постоянна скорост и без никакви спирания, забавяния, изпреварвания, ограничения

и т.н.

В случая на колегата средна скорост 110-120 км/ч практически се поддържа

с преобладаващо каране с около 150 км/ч.

Не искам да се правя на прекален :icon_angel: , но когато коментираме такъв

важен въпрос като разхода на гориво и всеки започва да се замисля за неговия

разход, трябва да боравим с коректна информация.

Поздрави!! :drinks:

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък толкова важна тема да е колко ти харчи колата :icon_hmm:

По принцип една кола харчи колкото и сипеш Друг важен показател е колко ти е тежък десния крак :D които натиска гаста,...От каде сипваш гориво и тем подобни :) А доколкото помна не за първи път се говори по тази тема на кои колко му харчи колта :good: Така че каво е средна скорост и кои кава средна скорост подържа маи не е толкова важно и това ти го казвам защото и двата ми галанта които съм имал над даден разход не са се качвали без значение от средната скорост както и под определен минимум пак не са падали като извън града това е 8/9л на 100км. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен темата си е важна, защото точно по еднатаква малка промяна на разхода на гориво, можеш да хванеш някой леко скрит проблем със двигателя който на първо ченете си пропуснал,

колкото до ограниченито е 65мили/h Мисля 4е имаше един или два щата където беше 80, не съм сигурен за това просто съм чувал

Аз като карам се страя да не се качвам пове4е от 70-75/80, защото както казах тука са мн стрикни, но има и изклучения-лява лента с пуснати дълги и се кара 80-100/110 :D Дошобя ме да си пусна авариините в4ера , но поне научих един американец да присвятка с дългите :icon_thumbup:

бях се лепнал зад една Акура и хем ем видя че идвам не се отмести и аз баш по български цък цък цък и пича се престрои в ляво, следмалко се лепна зад мен явно му хареса темпото :plane: после ме изпревари и го гледам пред мен лети и цъка наред :icon_clap:

колкото до октановото число на американските бензини не съм запознат мн добре, тука има 4 вида бензин, regular,plus, and premium и disel разбира се .Аз зареждам обикновеен мислил съм по въпроса да слагам и супер, но някуде бях 4ел за смесването на две расзлични горивни смеси, и как сместа ако не пасне на двигателя/по-високо октаново число и други такива/ какви пораженията може да получи,но все не мога да уцеля момента да заредя на подщи изпрезнен резервоар и да пробвам с малко да видя как ще реагира.

Сега то американските двигатели аз знам 4е са си лапачки още повече и автоматик,при тях понятие изключване от скорост не се среща или поне на мен страшно много ми липсва /под въпрос: как се отрасява постооняноото превключване от D към N в двигение на скоростната кутия?? Можели или не е желателно??/

Не съм запознат със средно-статистическите разходи на автомобилите по простата причина че преди6ната ми кола беше Дачия от 90г джитках си я на гас/бенц и не съм се итересувал на кой колко му харчи таралястика, важното беша аз да и капна газ за 2лв и да ми стигне за отиване и връщане до центъра/ образно казано/

Аз отдавна си мислех за центровка или там нещо то тоя род , ама не ми се щте да я карам при "професоналистите" нещо адски много не ми допада как работят в сервиза на Митсубиши само гледат как да те дернат

А сега като си смених уплатнененито/oil cover gasket/ имам 4увстото 4е двигателя ми почна да трепери точно след след тяхната намеса, а може и аз като се въртях същия ден да съм направил нещо но определо усещам разлика.това щте трябва да се доотночява

значи някакви идеи и предлогения за ремонт относно 10/100 или .... и аз незнам :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...