Премини към съдържание

Топ новина от Мицубиши


Препоръчано мнение

  • Admin

Направо немога да повярвм на очите си :icon_doh: Вижте новината от Мицубиши:

 

Mitsubishi Motors планира да представи 10-годишна гаранция на всички свои автомобили, гарантираният пробег е 100.000 км за всички възли и агрегати.Това съобщи днес Kyodo News.

 

Засега не е уточнено дали това ще обхване целият световен пазар.

 

Някой дилъри в Северна Америка започнах да продават автомобилите на Мицубиши още от тази година с 5 годишна гаранция на всички части :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi Motors планира да  представи 10-годишна гаранция на всички свои автомобили, гарантираният пробег е 100.000 км за всички възли и агрегати.

Да не мислиш че 100хил. км. са много за гаранция? Всичко е пресметнат трик за да увеличат продажбите, които са направо плачевни. Обаче по-вероятно е ефекта да е обратен. Хората с покупателна способност 'карат' по повече от 25-35хил.км на година, така че 100хил.км. ги 'ограничават' до 3 год.

В UK няма продажба на нов автомобил с по-малко 3г. или 60хил. мили(100хил.км) гаранция в момента. Хюндай предлага 5г. при неограничен пробег, водещите европейски компании - 3г. при неограничен пробег. Това е нещото, което би привлякло някого - неограничен пробег. :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

А коя фирма според тебе предлага 200000 км гаранция? Аз карам по 1000-1500 км на година. Така че за мене гаранцията важи :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А коя фирма според тебе предлага 200000 км гаранция Аз карам по 1000-1500 км на година.Така че за мене гаранцията важи :icon_thumbup:

Извинявай, ако съм те засегнал на тема 'любима марка', не искам коментара ми да звучи като заяждане :icon_blush:

И аз карам по-малко от 30хил.км. на година, но не аз и ти сме определящи в пазара на фирмата. Ако се поразровиш из американските и западноевропейски (мисля няма спор, че те определят пазара) публикации ще видиш, че хората първо си мислят за безопасността и сетне за другите фактори. А името Митсубиши веднага довежда асоциация с Хино Тръкс, което от своя страна беше камъчето, което едва не 'преобърна колата' на концерна. Мога да те уверя, че 80% от авто-журналистите ще коментират 'новината' за 10 год. гаранция с думите: '...ако Митсубиши все още съществува след 10 години...'

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....А името Митсубиши веднага довежда асоциация с Хино Тръкс, което от своя страна беше камъчето, което едва не 'преобърна колата' на концерна. Мога да те уверя, че 80% от авто-журналистите ще коментират 'новината' за 10 год. гаранция с думите: '...ако Митсубиши все още съществува след 10 години...'

 

Дай някакво инфо по въпроса, че ми стана интересно! B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де B) Стига ме държа в напрежение - какво е станало с тия камиони? :icon_blush: Аз не съм чувал пък ми е интересно.... :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Мога да те уверя, че 80% от авто-журналистите ще коментират 'новината' за 10 год. гаранция с думите: '...ако Митсубиши все още съществува след 10 години...'

 

Ти ще определиш. Няма спор в това. Нали си журналист....или ясновидец. И не бъркай камионите на Мицубиши с тези на Тойота :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А коя фирма според тебе предлага 200000 км  гаранция    :angry:  Аз карам по 1000-1500 км на година.Така че за мене гаранцията важи   :icon_thumbup:

 

e аз по толкова не карам, но съм към 15 000 на година, така че поне 5-6 години ще си го търкалями то все ще си е в гаранция, което звучи адски добре.. само че в БГ никога не сме намазвали :angry:

тук най-вероятно ще се светнат, че пътищата са ни като в Африка, че и по-зле и пак ще го духаме.. ама пък ако се внесе от германско..? B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...........не знам кой каква гаранция дава, ма от мойто мицукоши :D съм си мноо доволен......... За три години и 70000км. съм сменил 1 път съединител, и сега ще му сменям пак ремъци, щото горе долу съм ги навъртял.......... :D е, има един проблем който все още ме мъчи :icon_blush: а той се казва спирачки,или по скоро задни спирачни апарати, ..........Два пъти ги правя и все не става, ма и аз не ги правя кат хората де, щото това няма , онова няма, абе има го, ма с поръчка един месец......... и си викам аз да остана без кола един месец.............абсурд е това........... и си ги правя как ми дойде..... А моята е вече на 15 годинки..................Така че напълно възможно е да се дава гаранция 10 години но в рамките на разумен километраж...... За по новите модели на знам как седи въпроса, ама............все пак си е Мицубиши, номер :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Е добре де  B)  Стига ме държа в напрежение - какво е станало с тия камиони?  :icon_blush:   Аз не съм чувал пък ми е интересно....

 

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corp. скриваха дефекти на произведените камиони. Скандала продоби нова сила с вътрешното разследване на Мицубиши. Оказва се, че 25 години ръководството на Мицубиши е криело за вътрешните дефекти на произведените камиони и автобуси. Назначена е комисия от независими юристи които ще приключът разследването през март 2005 г.Въпросът е: Кой е виновен за това? Фирмата Мицубиши или фирмите доставчици на определената част поръчана от Мицубиши? Имайки в предвид безмилостният контрол на качеството в Япония. В момента контрола на качеството на Fuso се следи от концерна DaimlerChrysler AG.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се изкажа неподготвен - какво толкова. То че зад скриването на всеки дефект може да стои един човешки живот да, но явно са счели че дефекта не е толкова опасен.

 

А и кои компании не крият дефекти. Едва напоследък стана модерно като пуснеш дефектна серия да я изтеглиш от пазара после... :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То че зад скриването на всеки дефект може да стои един човешки живот да, но явно са счели че дефекта не е толкова опасен.

С риск да налея още масло в огъня - има документирани повече от 50 инцидента в периода 1992-2002г. и чак при такъв с човешка жертва ММС решиха да 'разгледат' сериозно въпроса. Ето официалното им изказване

http://www.mitsubishi-motors.com/corporate...t/e/040520.html

Което исках да кажа по-рано е, че даването на голяма гаранция не е признак на високо качество, а опит за спечелване на нови клиенти. И 20г. да е гаранцията винаги има т.нар. дребен шрифт някъде в договора, според който клиента си плаща като поп за всички планови ремонти по бързоизносващите се и считани за консумативи части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, изтеглянето на дефектни серии си е едно а прикриването друго,но MITSUBISHI си е :first: .Аз мисля ,че това което става в горните етажи на фирмата не се отразява на качеството на колите :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А коя фирма според тебе предлага 200000 км гаранция? Аз карам по 1000-1500 км на година.Така че за мене гаранцията важи.

Сериозно ли минаваш само толкова километри годишно?

Аз само на джипката съм навил 50 000 км за по-малко от 2 години......

като я карам само извънградско, понякога и извъндържавно (хе-хе, май измислих нова дума), в града си карам комбито.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Естествено че не :) шегувам се :) аз изминавам окло 25-30 хил км на година. Не броя километрите когато съм извън България,защото ми се налага често да съм извън страната.А в чужбина си карам доста сериозно.Целта на този пост беше леката ирония, но може би не прозвуча доста добре или не беше разбрана от колегата Scott. Казано с други думи имах в предвид, че гаранцията дадена от Мицубиши от 100 хил км не се връзва по никъкъв начин със 10 год гаранция, защото елементарната сметка е, че ако караш нормално по 30 хил км на година за 3 год и половина излизаш от гаранцията. Нещо не се връзват нещата ...от никъде...:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То че зад скриването на всеки дефект може да стои един човешки живот да, но явно са счели че дефекта не е толкова опасен.

С риск да налея още масло в огъня - има документирани повече от 50 инцидента в периода 1992-2002г. и чак при такъв с човешка жертва ММС решиха да 'разгледат' сериозно въпроса. Ето официалното им изказване

http://www.mitsubishi-motors.com/corporate...t/e/040520.html

Което исках да кажа по-рано е, че даването на голяма гаранция не е признак на високо качество, а опит за спечелване на нови клиенти. И 20г. да е гаранцията винаги има т.нар. дребен шрифт някъде в договора, според който клиента си плаща като поп за всички планови ремонти по бързоизносващите се и считани за консумативи части.

В отговор на това , че голямата гаранция не е признак за качество мога да ти покажа статистиката на един гараж за автомобили под наем подобен на херц. Та там се казва че за периода 1994- 1999 (каквито са повечето мицута в БГ) класацията е следната:

1. МИТСУБИШИ -4,3 повреди на 100

2. Мерцедес- 7,23 повреди

3. БМВ - 7,42

4. Хонда- 7,74

5. Фиат- 8,.....

.........

23. Ровър-28,54

Номерът е ,че статистиката е абсолютно безпристрастна понеже по никакъв начин не е обвързана с данни от производители ,като пише че са разполагали с над 1000 автомобила от марка.

После кой е луд да дава гаранции за боклук???? нали после ще трябва да си бачкат само залуду.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че статистиката показва висока надеждност на Митсубиши. Така 'голямата' гаранция (всъщност дори Big Boss се съгласи, че не е чак толкова голяма и че има нещо 'дето не се връзва' в цялата работа) няма да е в тежест на производителя.

А относно

После кой е луд да дава гаранции за боклук???? нали после ще трябва да си бачкат само залуду.

всеки производител преди да пусне на пазара даден модел си е направил сметката - нарича се възвръщаемост на инвестициите - в цената на всеки автомобил е заложена стойността му + гаранционната поддръжка + печалба. Така че, колкото повече автомобили се продадат, толкова по-голяма е печалбата, а за гаранционното обслужване всеки си е платил при закупуването на автомобила. А повече автомобили се продават, като има примамливи условия на гаранция. Освен това при всеки планов преглед, а те са задължителни за спазване на гаранцията, клиента си плаща за скъпи оригинални консумативи, които също носят печалба на фирмата.

И само като тема за размисъл дали се дава гаранция на боклуци, мога да ти дам пример с Хюндай - 5 години, неограничен пробег. Сега ги сравни с Митсубиши и ми кажи кои са по-надеждни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Много се радвам, че статистиката показва висока надеждност на Митсубиши. Така 'голямата' гаранция (всъщност дори Big Boss се съгласи, че не е чак толкова голяма и че има нещо 'дето не се връзва' в цялата работа) няма да е в тежест на производителя.

А относно

После кой е луд да дава гаранции за боклук???? нали после ще трябва да си бачкат само залуду.

всеки производител преди да пусне на пазара даден модел си е направил сметката - нарича се възвръщаемост на инвестициите - в цената на всеки автомобил е заложена стойността му + гаранционната поддръжка + печалба. Така че, колкото повече автомобили се продадат, толкова по-голяма е печалбата, а за гаранционното обслужване всеки си е платил при закупуването на автомобила. А повече автомобили се продават, като има примамливи условия на гаранция. Освен това при всеки планов преглед, а те са задължителни за спазване на гаранцията, клиента си плаща за скъпи оригинални консумативи, които също носят печалба на фирмата.

И само като тема за размисъл дали се дава гаранция на боклуци, мога да ти дам пример с Хюндай - 5 години, неограничен пробег. Сега ги сравни с Митсубиши и ми кажи кои са по-надеждни?

Ми кво да ги сравнявам, като всички технологии в хюндай са лиценз на митцубиши. МОтори, скорости всичко е мицу . Не знаеш ли ??? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми кво да ги сравнявам, като всички технологии в хюндай са лиценз на митцубиши. МОтори, скорости всичко е мицу . Не знаеш ли ???

Бат Гого, предполагам не се заблуждаващ, че 'изработка по лиценз' и 'качествена изработка' са две коренно различни неща. Освен това Хюндай престанаха да използват технологии и дизайн на Митсубиши още преди 3-4 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Малка корекция не 100000км. , а 100000 мили!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малеииии верно е доста стара, но е интересна. Да добавя само хюндай е абсолютно копие на :mitsu-smiley: и е доста издръжлив. И още моето :mitsu-smiley: е на 23г. и аз мога да дам гаранция на човека които ще го купи 1 година без ограничение в пробега на километри :mitsu-smiley: Само да не остава без масалце :D :drive: Във карането му е майката! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...