Премини към съдържание

газова уредба


nikk

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Бих искал да Ви помоля за съвет относно слагане на газова уредба (газов инжекцион) на моята кола, става въпрос за Мицубиши Каризма 1.6,90к.с.,96 г.

Питането ми е дали се усеща спад на мощноста след инсталирането на газова уредба, понеже е 90 к.с. и си мисля, че, ако има спад на мощостта ще стане много тромава.

 

Благодаря Ви.

Редактирано от nikk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих ГИ преди две седмици и мога да кажа, че не се усеща разлика в мощноста (то зависи и как ще ти я настроят и от къде ще зареждаш газ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Бих искал да Ви помоля за съвет относно слагане на газова уредба (газов инжекцион) на моята кола, става въпрос за Мицубиши Каризма 1.6,90к.с.,96 г.

Питането ми е дали се усеща спад на мощноста след инсталирането на газова уредба, понеже е 90 к.с. и си мисля, че, ако има спад на мощостта ще стане много тромава.

 

Благодаря Ви.

 

Да спада да спада, колко да спада :)

Има едно ключе задържаш го и хоп на бензин. :D

Спада само цената на км. пробег разлика във вървежа почни няма и като ли, че набира по-добре .... градско ще усетиш че даже върви една идея по-добре. :good:

Слагай смело с тая цена на бензина :icon_doh:

Ако искаш и майстор може да ти препоръча ме :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги за бързите отговори.

Вече 3 г. я имам колата и съм много доволен. Единствената причина да слагам ГИ е цената на бензина.

Получих оферта от Фирма "Фобос", която ми предложи ГИ със следните компоненти:

- Италиански евро нивомер R67-01 OMB, Tomasetto или BRC със сензор за ниво.

- Италиански изпарител RAM.

- Италиански инжектори Rail Apache

+ система за омасляване на клапаните JLM, която допълнително омаслява клапаните на двигателя и го предпазва.

 

На цена 1250 лв.

 

Ще Ви бъда благодарен, ако дадете някакви мнения относно тази фирма и качеството на компонентите, които ми предлага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То всеки слага газ само заради цената на бензина.Моята е на Landi всичко ми излезе 1100лв. .Нивомер Tomasetto с предпазни клапани и т.н. превключва на 32 градуса на газ ,но не се усеща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ник,тези от Фобос са те качили на пързалката :icon_clap: ."+ система за омасляване на клапаните JLM, която допълнително омаслява клапаните на двигателя и го предпазва".На твоят двигател пасва и конвенционална газова уредба с цена от 450до 550лв.в зависимост от марка и монтаж.Но щом искаш ГИ същите тези от Фобос имат и бюджетен клас,ако не се лъжа е под 1000лв.За мен лично тази инвестиция е финансово необоснована,но ти си знаеш.Въпросче:защо не я газифицира още преди 3 години?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам има нещо вярно в тази система за омасляване на клапаните JLM, или са измислили нещо, от което да прибират повече парички без да има някакъв положителен резултат, а относно въпроса- защо не я газифицира още преди 3 години? Честно казано бях резервиран относно карането на газ, пък и цената на бензина не беше толкова висока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази система се слага на коли, на които им заминават изпускателните клапани. До колкото знам каризмите не са сред тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази система се слага на коли, на които им заминават изпускателните клапани. До колкото знам каризмите не са сред тях.

 

 

"Демек " както се казва :) като примерно за моята Лансер 2008 1,5 мисля , че ще трябва да имам нещо такова ако реша да слагам газова нали ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз имам колт 1.6 16в 90 комски сили карах я 4 години на бензин и се реших и и слойих газ мн.съм доволен даже и сложих обикновена АГУ не инжекцион и пак съм доволен.мошноста не пада.мн.зависи кой ти я слага!!!!! няма да сбаркаш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш аз съм с почти същата кола като твоята.

С обикновена газова съм, но гърмя няколко пъти.

Кракът ми е доста тежък де.

 

Най-добрият вариант според мен е марков газов инжекцион - втора ръка.

Ще намериш за 150-200лв., монтаж още толкова и си готов.

От система за омасляване на клапаните 4G двигателите 200% нямат нужда!

 

Разлика във вървенето има! На газ определено ще стигаш по-бързо винаги :icon_thumbup:

Не за друго - просто периш 160-180 по магистралата и те боли фара за разхода :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант според мен е марков газов инжекцион - втора ръка.

Ще намериш за 150-200лв.

Къде ги има по толкова?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Адаш аз съм с почти същата кола като твоята.
С обикновена газова съм, но гърмя няколко пъти.
Кракът ми е доста тежък де.

(Не знам колко ти е "тежък" кракът но майстора ти е левак синорно :D )

Най-добрият вариант според мен е марков газов инжекцион - втора ръка.
Ще намериш за 150-200лв., монтаж още толкова и си готов.
От система за омасляване на клапаните 4G двигателите 200% нямат нужда!

(200лв. монтаж :fool: гаранция за тези пари имали :icon_hmm: )

Разлика във вървенето има! На газ определено ще стигаш по-бързо винаги :icon_thumbup:
Не за друго - просто периш 160-180 по магистралата и те боли фара за разхода :D

(Това в БГ ли????????? Че скоро не съм виждал прелитащи коли )
Магистрала "Люлин за 7 мин. ли я вземаш питам от интерес не се заяждам :good:


Действително системата за омасляване на клапаните е излишна, но за Фобос сервизите чети има много негативни мнения.
Иначе добра система си избрал high performance от Фобос каталога. Може да минеш с и обикновена газова, но щом имаш финансова възможност за ГИ слагай :good:
Основни въпрос трябва да бъде къде(кой сервиз) да го монтирам.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги има по толкова?

 

Нов газов инжекцион е 900 кинта с безлихвен лизинг.

Течна фаза ми предлагаха зимата за 700лв.

Нова газова на 4G може да сложиш и за 600лв.

 

Колко да струва газов инжекцион втора ръка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

И аз търся газов инжекцион втора ръка за моята 1.8 GLS 12.1996 г., но нещо не откривам. Ако знаете някъде да се предлагат, моля ВИ да пишете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...