Премини към съдържание

Уплътнение зад масления охладител


Promivka

Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам нужда от малко помощ за намиране на едно гумено уплътнение(до колкото разбрах е семеринг или о-пръстен) зад масления охладител.

Звънях вече на сто места и никъде го няма или само с поръчка, а на мен ми трябва спешно.

Колата е Галант 2.5 V6 10.2000г. типтроник комби JMBLREA5W1Z000101

Много ще съм благодарен ако някой знае къде го имат в наличност.

Поздрави

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам нужда от малко помощ за намиране на едно гумено уплътнение(до колкото разбрах е семеринг или о-пръстен) зад масления охладител.

Звънях вече на сто места и никъде го няма или само с поръчка, а на мен ми трябва спешно.

Колата е Галант 2.5 V6 10.2000г. типтроник комби JMBLREA5W1Z000101

Много ще съм благодарен ако някой знае къде го имат в наличност.

Поздрави

 

Не разбрах как така е "зад" охладителя, може ли да качиш снимка на старата част?

Да не би да е медно пръстенче, което уплътнява м/у гайката от маслената магистрала и самия накрайник на охладителя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се пробвам утре или в неделя да снимам, защото не съм я махнал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става ли най-обикновен о-пръстен?

Става, то си е такъв О пръстен, само трябва да му се вземат размерите и в някои магазини за авточасти ги продават на килограм ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не е баш обикновен О-пръстен оригиналното като материал. Едно такова лепкаво леко седи и като се сложи се разплесква, един вид малко като силикон го раздава... по добре си изчакай 10-те дена и си го викни оригинално.

 

 

Не разбрах как така е "зад" охладителя, може ли да качиш снимка на старата част?

Да не би да е медно пръстенче, което уплътнява м/у гайката от маслената магистрала и самия накрайник на охладителя?

 

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/pics/0_1_12275.gif

 

04379

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не е баш обикновен О-пръстен оригиналното като материал. Едно такова лепкаво леко седи и като се сложи се разплесква, един вид малко като силикон го раздава...

 

То какъвто и О пръстен да сложиш, все ще се разплеска като стегнеш муфата ..:)

А като спомена силикон, Дирко и Рейнц вършат чудесна работа в такива случаи .

Хем са маслоустойчиви, хем и на температура издържат до над 300 градуса ..:D

Кеф ти да намажеш с тях старият О пръстен, кеф ти и без него, с повече силикон ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кеф ти да намажеш с тях старият О пръстен, кеф ти и без него, с повече силикон ..:)

 

Старото уплътнение при мен излезе на парчета, на консистенция на бакелит го докарваше, чистихме леглото със шило ...

 

Новото както казах не е гума, а по-скоро като дъвка. И при положение че струва 5лв, не знам защо да нужни тези побългарявания.. но всеки си решава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старото уплътнение при мен излезе на парчета, на консистенция на бакелит го докарваше, чистихме леглото със шило ...

 

Новото както казах не е гума, а по-скоро като дъвка. И при положение че струва 5лв, не знам защо да нужни тези побългарявания.. но всеки си решава.

Побългаряването е нужно не толкова заради парите, а заради 10-те дена срок на доставка, които със почивните дни стават 14, или казано по нашенски - 2 седмици ..:D

Освен това, с един от двата посочени по горе силикони, ти гарантирам, че и след 10г. експлоатация, пак няма да стане като бакелит ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях далече от интернета и компютъра за събота и неделя.

Налага се да го сменя, защото много тече.

Исках да го взема по-бързо защото колата е при майстор за носачи, филтри и масло и исках да стане на куп но ще чакам доставката.

Много благодаря за съветите и помощта на всички.

Поздрави със здраве и безаварийно с :mitsu-smiley: !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...