Премини към съдържание

Гуми 18" или джанти 16"


kesten

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Знам, че темата е дъвкана на няколко пъти, но за зимни гуми. Правя отклонение за летни. Трудно е, да не кажа невъзможно, откриването на гуми с параметри на оригиналните 18". Ако някой знае, нека пише. В противен случай, ще се наложи смяната им с 16" и джанти. Има ли нещо, което е важно при избора им и трябва да го знам. Миналото лято търкалях 18"/225/45 - много шумни, без никаква возия и инерция. Това е и един от основните доводи за преминаването към 16-ки. Някакви предложения!?

Вече за 5ти летен сезон ще карам с 225/45/18" и не съм забелязъм никаква разлика в шума и возията. Единственото по-различно от 215, е че съм по стабилен по завоите от Асеновград нагоре. :icon_dance:

Не ми се е отразило по никакъв друг начин. Незнам ти с какви си карал, моите са били винаги Bridgestone POTENZA RE050A и съм много доволен. 16" карам зимни, но и летните ще са същите. Колата се клати по завоите, занася при по-висока скорост и се износват в пъти по бързо от 18". За мене е безмислено да карам лятото с 16"

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Огледал съм се във Vredestein Ultrac cento

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Ultrac-Cento.htm

 

Изскача друг проблем. Наистина никъде не открих 215/45/18 с пресен DOT в наличност. Само с поръчка, като и тук не се знае от коя година са или "залежали" чак от 2005 с "уникална" цена :) В Диана имат, но шарката не ме кефи. Все още проучвам ...

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Огледал съм се във Vredestein Ultrac cento

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Ultrac-Cento.htm

 

Изскача друг проблем. Наистина никъде не открих 215/45/18 с пресен DOT в наличност. Само с поръчка, като и тук не се знае от коя година са или "залежали" чак от 2005 с "уникална" цена :) В Диана имат, но шарката не ме кефи. Все още проучвам ...

Погледни Nitto Invo, не са лоши и ги има на добра цена (около 300лв за бройка).

http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_details.php?model_id=362

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да Васко и да се моли дъжд да не вали :) това лято :).... Кестен, нали видя какви цени съм ти написал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да Васко и да се моли дъжд да не вали :) това лято :).... Кестен, нали видя какви цени съм ти написал...

Да, за което съм ти благодарен :) ,но все още се чудя. По-точно не ми остава свободно време да прескоча до магазина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да Васко и да се моли дъжд да не вали :) това лято :).... Кестен, нали видя какви цени съм ти написал...

Ранга, те и това лято го дават без валежи(значителни).

Пък до 80-100км/ч и на мокро са добре.

Той на WRC, DTM или F1 няма да ходи с колата. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Искам да използвам темата, за да попитам какви опции имам за слагане на по-нископрофилни гуми на моя Лансер Спортбек 1,5i. 109кс. В момента съм с гуми 205/60/16, като не смятам да сменям джантите. Мислих за 205/50/16 или 205/45/16. Дали изобщо е някакъв вариант това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит. Аз съм с лансер и имах летни 205/60/16, даже аз си ги купих нови, щото предните бяха такива. После ми попаднаха едни оригинални джанти 18 и ги взех, заради тях купих втора употреба гуми на 45/18. Обаче с тях в Сф много ръбеше, а и гумите не издържаха много. Минах отново на 16-ките, а когато гумите заминаха, пролетта на 2018 г. взех на 55/16, защото 60/16 са по-редки, съответно по-скъпи. Накратко, моята препоръка е да се придържаш към масовото - 205/55/16.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Диана имат Uniroyal Rainsport2-398лв, но са с V-образна шарка, така че отпадат, Bridgestone S02a-473лв(май и те са V-образни) и Michelin Pilot exalto-538лв.

 

Защо имаш опасения към V-образна шарка. Аз съм с такава на Мишелин, зимна, 16 инча и съм доволен. Карах ги вече на асфалт около 1000 км с висока скорост до 140 км/ч и не са дразнещо шумни, не вдигат и разхода, нампомпани са на 2.6

 

Наскоро си взех 4 бр 16-ки от Кия / Хюндай. Продаваха се нови за 260 лв. Има един склад за джанти в Хаджи Димитър на ул Скайлер 3

Редактирано от Stanislav Konstantinov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...