Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

оборотомерът ми неработи


Препоръчано мнение

"Така си беше още като я купих ,има ли начин да се отстрани проблема или трябва да се смени цялото табло?" От горното става ясно, че имаш кола. За да ти отговори някой, трябва да знае каква е колата, коя година или най добре VIN-кода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще е рамата да се види, защото тези след 2001 имат един проклет датчик заради които неработи оборотомера. Ако го няма тогава таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отстрани на цилиндровата глава е хванат, един датчик подобен на комутатор(с 4 кабела). От него излиза сигнала за оборотомера. Оригиналния му номер е MD374437. Добре ще е да се провери с осцилоскоп какво става там, макар че то е почти ясно. Изводите са му написани на корпуса.

Редовен проблем си е това. :icon_bye:

 

post-473-061983100 1331548685_thumb.jpg

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се наложи да се смени от къде мога да си намеря табло и колко ще ми струва,в Русе все по често се срещат коли като моята но доколкото знам по моргите все още не се намират такива за части честно казано свикнах и без оборотомер да я карам но ми се иска ако може да си е в изрядна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отвори mobile.bg и разгледай обявите за коли на части. Ако това, което търсиш ти е на далеч обикновено работят и с куриери. Предполагам по повечето от магазините за авточасти ще те гледат странно, като им обясниш какво точно търсиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Много странно оборотомерът ми проработи, но уви за кратко и незнайно как около три километра пробег и отново спря да работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е ,че понякога когато си реши като дам на контакт стрелката отива над 500об и като запаля ниските обороти ми ги показва 1700об.При мен датчика за оборотити пак ли е в дясно на разпределителния вал? Казаха ми ,че може и да е от таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Проблемен се оказа датчика както каза Milen_z, занесох я на майстор който се занимава с елктрониката по колите оказа се след замерване че проблема е именно в датчика.Направи някаква модификация по датчика и сега работи, това ми струваше в пари 80лв. но поне работи за сега. Благодаря отново на Милен за оказаното съдействие наскоро реших този проблем та по тази причина ви съобщавам новината с закъснение.Съзнавам че това е временно решение, но за сега това е което мога да направя на този етап надявам се да е полезна информацията и за други относно решението на проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте, аз имах същия проблем на Каризма 1.6 бензин, 2003 година! Ако не ви се дават пари за нов датчик, ето готово решение за махане на IFS сензора и оправяне на оборотомера, което излиза почти без пари!

 

http://www.picbg.net/pic.php?u=75129BFS0D&i=823090

Редактирано от bateto_mi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 години ...
На 11/20/2015 at 9:13 AM , bateto_mi написа:

Здравейте, аз имах същия проблем на Каризма 1.6 бензин, 2003 година! Ако не ви се дават пари за нов датчик, ето готово решение за махане на IFS сензора и оправяне на оборотомера, което излиза почти без пари!

 

http://www.picbg.net/pic.php?u=75129BFS0D&i=823090

Здравейте, линка не работи. Може ли да я качите на друго място?

На моята Каризма (бензин 1.6, 2003г.) оборотомера също не работи. Моля за съвет какво мога да направя, за да го подкарам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...