Премини към съдържание

Много досаден звук при завиване на ляво и дясно...


Steven Gerrard

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам един много странен проблем... откакто взех колицата(Галант 2.0 2000г.) го има този странен звук.Най-интересното е че се чува при скорост над 60 километра... когато карам със 100-120 се чува най сериозно, днес го снимах и предполагам ще успеете да чуете звука, защото найстина се чува от 15-тата секунда натам... ето и клипа

ще съм много благодарен някой ако се досаща от какво може да е и как да го оправя... защото все пак е дразнещо ;) Благодаря предварително :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не мога да разбера! По-добре опиши звука и пиши от къде идва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не мога да разбера! По-добре опиши звука и пиши от къде идва...

 

Аз ако наех от къде идва мислиш ли че щях да пиша?! Написал съм ... като завивам на ляво и дясно странен е как да го опиша... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не успях да чуя нещо след 15-тата секунда.... а можеше да спреш поне и радиото....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не успях да чуя нещо след 15-тата секунда.... а можеше да спреш поне и радиото....

 

Спрях го радиото още в началото ... заслушайте се като завивам на ляво как се чува... един специфичен звук.. незнам немога да го опиша точно :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даа, спря го, извинявам се...ами слушах го няколко пъти, предполагам така като се напрегна, ми прилича на лагер..но може и да греша, едвам се чува.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По думите ти прилича на разбити лагери на главините(мн.ч. щом го чуваш при завиване и в двете посоки), но това са само догатки. Закарай колата на майстор и така предполагам, че ще разбереш най-бързо от къде идва шума.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като казахте, вече и аз го чух! :D Ако се има предвид това, което се чува като нещо средно между жужене и пърдене... Между другото, от тоя клип звучи точно все едно ускоряваш с V6 мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най добре я вдигни на крик,първо от ляво, а след това и от дясно, като ако има луфт във всички посоки на гумата, то е лагер,но има и случаи когато няма луфт и пак вие, тогава , както е на крика, дръпни ръчна ,качи се на колата и запали мотора, вкл. на 5-та предавка и така вдигни около 100 км./ч. ( колата няма да тръгне споко) ако вие ,знаяи е лагер.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дръпни ръчна ,качи се на колата и запали мотора, вкл. на 5-та предавка и така вдигни около 100 км./ч. ( колата няма да тръгне споко) ако вие ,знаяи е лагер.........

Като преди това изключи TCL- а ако има такъв ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се "вози" дълго с тази скорост, да не озориш някоя планета или сателит. Правил съм това упражнение до 70-80 на ІV-та, бързо изключих от скорост и загасих двигателя да се чува по-добре. Имах и помощник до колелото. Лагерът беше зле, но не променяше звука си в завоите, нито имаше луфт.

От вътрешната страна на дисковете има едни ламаринки - виж някоя от тях да не е твърде близо до диска и да опира в него. Ако минава на 1 десета от диска, като нищо може да ти пили на главата като правиш завой. Някои хора се напъват на тях докато монтират диск, накладка, спирачен апарат или лагер. Те са едни крехки, крехки и сигурно има червена грес вече по тях в порядъчно к-во.....

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в сервиз на подемника да я дигнат, да я засилиш с 100-120км/ч, гасиш двигателя и отдолу се чува кой е мръсника без грешка :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако звука е от разбит лагер, то е разбит съвсем леко (начална фаза) и ме съмнява да се "хване" по метода с вдигнатите гуми. Така лагера не е натоварен и според мен изобщо няма да се "обади". :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако звука е от разбит лагер, то е разбит съвсем леко (начална фаза) и ме съмнява да се "хване" по метода с вдигнатите гуми. Така лагера не е натоварен и според мен изобщо няма да се "обади". :)

Метода е безотказен :D само трябва да внимаваш да няма полицаи наоколо, че подемниците по принцип са в населени места, а там скоростта е ограничена на 50км/ч. .:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги които дадоха съвети :icon_thumbup: След 2 седмици като я вкарам в сервиз ще пиша след това какъв е бил точно проблема :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги оправих проблема ;) оказа се че е лагер на главината... благодаря на всички за правилните предположения :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...