Премини към съдържание

Outlander 2.4L/2008 - мирис на феродо?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

 

 

Като карам 4x4 понякога се усеща мирис на феродо много отчетливо. Това незнам дали е нормално да се случва. Повече ме притеснява, че понякога ми се случва подобен мирис след като съм карал само на предно предаване. Последният път като го усетих включих и изключих 4x4 и след малко нямаше такъв мирис.

 

Някой има ли наблюдения? Един колега беше коментирал, че е имал проблем със задържащ цилиндър на заден спирачен автомат. Дали може това да е причината?

 

 

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

 

Като карам 4x4 понякога се усеща мирис на феродо много отчетливо. Това незнам дали е нормално да се случва. Повече ме притеснява, че понякога ми се случва подобен мирис след като съм карал само на предно предаване. Последният път като го усетих включих и изключих 4x4 и след малко нямаше такъв мирис.

 

Някой има ли наблюдения? Един колега беше коментирал, че е имал проблем със задържащ цилиндър на заден спирачен автомат. Дали може това да е причината?

 

 

 

Благодаря предварително.

Едва ли е това причината.......те има коли, къде предните гуми не могат да се въртят защото апаратите задържат яко, и не мирише на феродо.....но все пак си ги провери,най лесно става когато си избереш лек наклон и пуснеш колата по него, ако при пускане на спирачката колата тръгне леко, значи не ти задържат апаратите и търсетее други причини,макар и да се знае каква тя, кекав съединител......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дена един Ланд Ровер Фриландер 2 беше се укопал в снега. Боксуваше си без никакво натоварване. Боксува и мирише на феродо. Логично при такова боксуване съединителя не се товари така , че миризмата не може да е от там. Чудя се дали тези нови коли не използват спирачките чрез системата против боксуване и когато колелата почнат да боксува спирачките полудяват и от там и миризмата на феродо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте карам 4007 автоматик и този мирис на феродо го има от както взех колата преди 3,5 години мирише повече от страната на гърнето и то без да е боксувала,появява се като я карам на AYTO. Не е от накладките защото за 40000 км щяха да са заминали. Още докато беше в гаранция съм я карал 5-6 пъти в сервиза и нищо не откриха. Имам приятел с Outlander 2.4L пак автоматик на 80000 км и той го има същият проблем, но и в Балканстар не откриха причината.

Редактирано от slim1977
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е автомат CVT, та няма стандартен съединител, които да дава този проблем. Наистина се случва понякога да мирише. Не ме дразни, че се случва, а се притеснявам да не ме остави някъде на пътя.

 

 

Ще я пробвам като замирише с лек наклон да видя дали задържа.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е автомат CVT, та няма стандартен съединител, които да дава този проблем. Наистина се случва понякога да мирише. Не ме дразни, че се случва, а се притеснявам да не ме остави някъде на пътя.

 

 

Ще я пробвам като замирише с лек наклон да видя дали задържа.

 

 

ЯВНО ПРОБЛЕМА Е ВСЕОБЩ! Аз ще я закарам в Балкан Стар като сменям гумите, за да ми проверят спирачната система. При мен мирише дори и когато карам по наклона на Цариградско!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм усещал тази миризма (Оutlander 2008 2.4 CVT). Усещал съм я и даже когато карам на 2WD. Усещам я само когато сприрам колата и излезна отвън. При каране не се усеща. Последно малко преди да навърши три години я вкарах в БС за преглед и смяна на масло и консумативи. Споделих това приемчика. Той ми каза да не се притеснявам и че това били миризма от катализатора, като се прочиствал. Не знам дали да вярвам на това, просто каквам каква информация съм получил. Дали той ме разбрал добре, също не мога да гарантирам, но това беше отговора.

Редактирано от Holmes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно, явно е само при някои коли.

 

При моята не съм усещал такова нещо.., а съм карал стотици километри на 4х4, вкл. и в сняг и лед.. и на кик-даун нагоре към Алеко в дълбок сняг... Специално на колата обръщам внимание на всяка дреболийка и щеше да ми е направило впечатление..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...