Премини към съдържание

Закупуване на Mitsubishi Galant V6-24v


CBeTHaX

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имам едно запитване към вас, реших да си купувам Galant v6 2000 година, колата струва 5000 лв, на 150 000 км е (поне така показва не мога да кажа дали е превъртан), разгледах темите, но искам да получа малко по-актуална информация по случая. Ето няколко въпросчета от мен:

 

1. 5000лв. много / малко ли са? повече ме интересува дали са малко, защото се предполага че щом продавача я дава за по-малко пари или бърза да я продава или нещо не й е наред.

2. какво трябва да гледам най-вече? Имам предвид за някакви особености които е добре да разбера дали са както трябва и които обикновено се чупят по-бързо и струват много пари за подмяна

3. видях в главната тема за галант че моделите след '99 v6-аците имат всички екстри споменати в темата, но аз не чух собственика да ми каже дали има ESP, Traction и други глупости и видях че таблото май е от стария модел (без LED) - не искам да си вкарвам филми, но възможно ли е да ми я продава като '00 а да е преди '99 или просто не знае за екстрите (и аз съответно да се бъркам дали е LED или не е) или е възможно просто да не идва с тези екстри по някаква странна причина.

 

Знам че въпросите са тъпи, но ми е нужна максимално много информация която да използвам преди да дам парите, колата наистина ми харесва и искам да знам че няма някаква набутвация в цялата работа.

 

Благодаря предварително. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Я по-добре дай снимка на колата, така по-лесно може да ти кажем нещо по въпросите.

 

ОП, да забравих да добавя, ето направо обявата, има я качена в мобиле.бг: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295342780236558&f1=details

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОП, да забравих да добавя, ето направо обявата, има я качена в мобиле.бг: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295342780236558&f1=details

Тази кола не е 2000-ната година определено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата със сигурност не е 2000г. Всичко по снимката подсказва, че е преди фейстлифта от 99г.

Дали си заслужава 5000лв. трудно някой ще ти отговори така, само по снимка. Пише, че е сменено цялото окачване, което ми звучи доста пресилено, но знам ли :)Не са много колите, които предлагат и тракшън и круиз контрол едновременно, но определено втората екстра за мен е по-важна, този Галант я има.

Погледни този Галант на колега от форума. Той е след фейса и освен че изглежда добре, му са сменени всички "слаби звена" на модела.

Редактирано от SNS
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, питаш неща дето са ясни отдалече.

 

5000лв. са много пари. Отвори мобиле де и виж на какви пари ги купуват. В цената има поне 50% печалба.

150000км са добро пожелание за Галант 2000г.

Колата е регистрирана и карана в БГ => пораздрънкала се е лека полека.

Колата е преди фейс-а, най-добре поискай, ако го има де, чуждия талон за да видиш година на производство. Тя може да е 2000г. първа регистрация, но производство 1997г.

 

Но това е форум, всеки излага собствено мнение, най-добре отиди, запали я, направи няколко кръгчета и ако ти допада плащаш, ако не .... Аз лично карам бордо галант и за мен това е най-подходящия цвят за модела.

 

За слабите места, за които трябва да се гледа е писано в много теми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата със сигурност не е 2000г. Всичко по снимката подсказва, че е преди фейстлифта от 99г.

Дали си заслужава 5000лв. трудно някой ще ти отговори така, само по снимка. Пише, че е сменено цялото окачване, което ми звучи доста пресилено, но знам ли :)Не са много колите, които предлагат и тракшън и круиз контрол едновременно, но определено втората екстра за мен е по-важна, този Галант я има.

Погледни този Галант на колега от форума. Той е след фейса и освен че изглежда добре, му са сменени всички "слаби звена" на модела.

 

Хубава е колата, но предпочитам седан, а и е от Габрово, аз в момента живея в София и малко трудно ще стане да ходя на оглед :)

 

А относно годините, ако не е '00, нито '99, коя година би трябвало да е?

 

Колега, питаш неща дето са ясни отдалече.

 

5000лв. са много пари. Отвори мобиле де и виж на какви пари ги купуват. В цената има поне 50% печалба.

150000км са добро пожелание за Галант 2000г.

Колата е регистрирана и карана в БГ => пораздрънкала се е лека полека.

Колата е преди фейс-а, най-добре поискай, ако го има де, чуждия талон за да видиш година на производство. Тя може да е 2000г. първа регистрация, но производство 1997г.

 

Но това е форум, всеки излага собствено мнение, най-добре отиди, запали я, направи няколко кръгчета и ако ти допада плащаш, ако не .... Аз лично карам бордо галант и за мен това е най-подходящия цвят за модела.

 

За слабите места, за които трябва да се гледа е писано в много теми.

 

благодаря за отговора, ще поразтършувам из форумите да видя какви са разликите преди и след '99, за да видя дали си заслужава, а иначе ще се радвам ако още хора дадат мнение по темата :)

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

А относно годините, ако не е '00, нито '99, коя година би трябвало да е?

 

 

От края на 96-та до,ако не се лъжа първите три месеца на 99-та.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш VIN номера на колата, въвеждаш го в този сайт и ти става ясно точно кога е произведена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Която и година да е, не е твоята доколкото мога да те разбера.

Комбито е много добре гледано. Ако го вземеш няма да съжаляваш. Но това ще го разбереш само ако го купиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Която и година да е, не е твоята доколкото мога да те разбера.

Комбито е много добре гледано. Ако го вземеш няма да съжаляваш. Но това ще го разбереш само ако го купиш.

 

Съгласен съм, че на колегата mmotors комбито е много добре гледано. И вай-важното продава го не защото има някакви проблеми с него, просто си купи пак комби, но с повече екстри и естествено по-скъпо. :)

Колегата SNS също си продава Галанта именно поради тази причина. :)

 

Колега ето ти и един автомобил, който отговаря на твоите критерии, които си си поставил, цената също.Автомобила има малка забележка - лека ръжда на веждите. Но тази забележка я имат почти всички Галанти: :D

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=156090337&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&lang=de&pageNumber=1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето ти и един автомобил, който отговаря на твоите критерии, които си си поставил, цената също.Автомобила има малка забележка - лека ръжда на веждите. Но тази забележка я имат почти всички Галанти: :D

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=156090337&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&lang=de&pageNumber=1

 

То хубаво, ама колко ще струва да я доставят до България? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда е адски трудно да намеря желания от мене автомобил :D (освен да диря из чужбина), искам да е Galant V6 седан, '99 или по-нова (след facelift-а), бензин, ръчна скоростна кутия, и по възможност да е в моя регион (София)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така..след малко обикаляне из сайтовете се спрях на тези 3 оферти (явно е почти невъзможно да намеря кола по критериите ми):

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295342780236558&f1=details

http://www.cars.bg/u281866

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324294514261660&f1=details

 

Останалото е преглед на място, по снимките трудно мога да разбера дали си заслужават или не.

 

Евентуално и ще поразпитам из автокъщите дали не продават кола според параметрите които описах по-горе или някой друг да продава (не съм много сигурен дали ще ми кажат за второто де), защото съм сигурен, че не всички оферти са качени в интернет.

 

Благодаря за отговорите на всички, за една вечер разбрах от вас повече, от колкото от разпитване на всички познати и тършуване из целия интернет.

 

Ако може и едно мнение да хвърлите относно горните обяви (естествено без първата, нея вече я обсъдихме :D) ще съм много благодарен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам какво толкова те плаши пътуването до Габрово, аз за моите две Мицубишета до къде ходих...ама това е друга тема....

За Габровското мога да ти кажа, че е глезено много, а и момчето караше с него своите и моите деца на градина и училище.....

Ти като гледам искаш да се хвърлиш на необслужено, което после като цена ще ти стъпи много повече, ама това си е твое решение, разбира се.

Винаги бих предпочел при покупка, да си взема колата от съфорумник, особено ако го познавам, и знам, че всичко ще е ОК.

Успех с избора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да не рина по темата, ама...

- първите 2 обяви са преди 1999год :yes3:

- приготви си 120 кинта минимум за регистрация

- приготви едни 500-600лв(в най - добрия случай) за първоначално обслужване

- приготви си едни 400-700лв за ремонт на скоростната кутия

- приготви си едни 400-500лв за оправяне на задните вежди

- приготви си още и за повдигачи

 

Disclaimer: горното е изцяло мое мнение, продиктувано от факта, че доста време се интересувам от съответната марка автомобили и базиращо се на личен опит :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами човека иска седан да кара,аз също не харесвам комбита и няма да си купя само защото било обслужвано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами човека иска седан да кара,аз също не харесвам комбита и няма да си купя само защото било обслужвано.

 

Aбе искал да кара, Светлозаре грънци ще кара Галант особенно тия на снимките ,само емблемата ще е на GALANT :yes3: Тука във форума има в момента 2-3 Галанта на колеги които са ги гледали като деца ,всяка забележка е отстранена, наливани по 2-3К лв. и в уникално състояние за 12-14 годиниши автомобили . Колегата пуснал курниците за по 4К лева и ко ше ми кажете за тях ами ко да ти кажем помисли си за колко е купен в чужбина, колко му е транспорта и печалба за търговеца и ко купуваш Галант или кола за вторични :icon_crying:

 

П.С. Моят съвет към момчето , да види първо на колегите във форума колите и тогава да ходи да си троши главата по "новия внос" Комби или седан всеки сам си преценява според нуждите или предпочитания ,на мен повече ми харесва седана но пък комбито ми е много по полезно :good: :icon_bye:

Редактирано от alex2511
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами човека иска седан да кара,аз също не харесвам комбита и няма да си купя само защото било обслужвано.

Че аз не го карам да купува моя :icon_hmm: Написах какво принципно го чака ако скочи на по - евтин вариант да си прави сметката :icon_thumbup: Добре е да се знаят тези работи, нъл?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам че колата е запазена, сменено и е всичко и т.н., но комбито е наистина най-последния вариант. Ще разгледам първо другите оферти, ако наистина няма вече какво да търся по критериите ми, може да се ходи до Габрово. Разгледах я, хубавичка е, ще е първото комби което ще видя, но преди това искам да прегледам седаните как са (то така или иначе няма кола която да си купя и да не се наложи да и сменям консумативите, да я прехвърлям и да и плащам останалите глупости, това че продавача казва че са сменени консумативите не означава че трябва да му се доверя напълно и евентуално да си патя после - не говоря за някого конкретно, просто такъв ми е принципа)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

- приготви си едни 400-700лв за ремонт на скоростната кутия

- приготви си едни 400-500лв за оправяне на задните вежди

- приготви си още и за повдигачи

 

 

Малко е несериозно с тези цени и евентуални проблеми,които може да не се появят в близките години.А тези вежди сигурно са от златните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко е несериозно с тези цени и евентуални проблеми,които може да не се появят в близките години.А тези вежди сигурно са от златните.

Как малко, много несериозно е, веждите не само че са златни ами и са по 90лв за брой, но за сметка на това се залепят с хелмитекс за калниците, които после не се и боядисват щото те ги продават готови боядисани, айде малко по - (не)сериозно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но и според мен са малко надхвърлени цифрите, имам в Добрич Mitsubishi Colt '90, оставил съм го на баща ми, ако по същата идея тръгна да изреждам какво трябва да му сменя, колата ще стане от 850 лв (за толкова го купихме) на 5850 лв. (бордови компютър - смукача не работи, ръжди по капака, тавана, броните; калпави връзки на електрониката, прекъсващо газово, крива полуоска, тракащо табло, изхабени свещи, калпави кабели за свещи, някакво дрънчене се чува при рязко спиране, изправяне на летите джанти, трета влиза малко трудно, динамото беше спряло да зарежда заради изхабени четки, перката на парното също не работеше заради изхабени четки и много други леки кусурчета като нови чистачки, смяна на счупени бутончета, оправяне на някои неработещи бутончета, цепнато табло, гумените тръби стигащи до филтъра са като пластмаса и т.н.) - но колата си върви перфектно и никога не ме е оставяла на пътя, нито баща ми, на газ си харчи 8/100 градско, 5.5-6 извънградско и всичко това с всичките кусури които изброих. Даже имаше един момент в който бяхме сменили маслото на 15 000 км, а не преди 10к и двигателя си е напълно наред. Като настъпиш на бензин и ускорението те хвърля на задната седалка.

Ако искам да й няма нищо на колата, ще отида и ще си купя чисто нова, направо изкарана от завода.

 

EDIT: или голф :D

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...