Премини към съдържание

Как мислите


totomoto

Препоръчано мнение

Здравейте,

Сложих във оторизиран сервиз "АУТОГАЗ 09 ООД" газов инжексион Фобос през септември 2008 година. През време на гаранцията ми се счупи кожуха на "полиестерен филтър за газова фаза",който при мен беше заедо с датчика за налягане на газта.Казаха от сервиза ,че това не е в гаранцията и ми го замениха с обикновен без датчик за налягане и след това не може да мине автоматично на бензин.Примирих се.Това лято колата ми(Митсубиши Галант 2.0 1998г.)почна да дава невероятния разход от 16-17л. газ.Като всеки един смених няколко безиностанции проблема остана тогава отидох в посочения по горе сервиз.След компютърна диагностика ми казаха "-при нас всичко е наред от климатика е...".Дойде есента, дойде и зимата климатика отдавна не работи ,но проблема остава.

Ходих още няколко пъти с риск да стана досаден,но отговора им е все същия "-при нас всичко е наред".За да разсея всичките ви съмнения направих експеримент напълних резервоара за бензин докато прелее,после карах на бензин около 250км. заредих пак докато прелее и показа разход 9,5л.

Въпроса ми е мога ли по някъкав начин да обедя или накарам тези хора в сервиза да си свършат работата -да намерят и отсранят проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично смятам, че отдавна е трябвало да забравиш за този сервиз. Каквото и да успееш да ги убедиш, няма да ги накараш да си вършат работата съвестно, още по-малко ще ги научиш на умения, които явно не притежават.

Нека колегите, които карат на газ, ти препоръчат добър сервиз. Аз също мога да попитам баща ми, който преди някоко месеца сложи газов инжекцион при наш общ познат, и е много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че трябва да отидеш на друго място. Не си писал от къде си, аз мога да ти препоръчам място, но за Варна :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София, мога да ти препоръчам едни газаджии които се намират срещу Баумакс (през бул. Вл. Вазов) точно до бензиностанция Петрол. Ходил съм при тях по един или друг въпрос и съм доволен. Живот и здраве скоро да посъбера някой лев и ще ходя там да ми монтират ГИ :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Няколко пъти съм "срещал" във форума името Искрен-човекът който разбирал на системите Фобос-работил е там,след което се е отделил и си е направил собствен сервиз.

Има няколко теми във форума.Ето една от тях-ТУК

Успех!

 

 

П.П.Ето цитат на същият колега към чиято тема дадох линк,но от друга тема,която е доста обширна:

"Ако си се спрял на ФОБОС-а! ето тук се слага ФОБОС в София - и никъде другаде: http://avtogas.net/ - значи да разясня!

Това е нова фирма "Деймос" ! - фирмата е направена от бившите свестни техници работили във FOBOS на Г. Богоров София!

 

Тъй като се махнаха от там поради много и всеизвестни причини свързани с неуредици и дразги с шефа им, си направиха фирмичка и сега сами са си шефове!

 

Искрен е единствения човек в София дето може да ти сложи качествено и както трябва ГИ ФОБОС !!!

Аз от отдавна съм ги забравил на Г. Богоров като сервиз! Ходя за всичко в кв. Левски при Искрен и колегата му. Да предупредя всички... забравете дори и мисъл да не ви минава за ФОБОС на Г. Богоров!!!

 

Това е телефона на Искрен: 0878 56 26 27 - звънете на него за всичко свързано с ГИ ФОБОС!

 

Мойта е монтирвана в първия и най читав сервиз в Плевен (тогава беше само той) - и там наистина си разбират от работата - но после е профилактирвана всяка година в София от Искрен докато работеше в сервиза им в Г. Богоров, след това в неговия си сервиз в кв. Левски!

В общи линии, от 2007 до момента не съм имал никакви проблеми с ГИ ! "

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е Бургазлия........Май някъде там ще му е най-удобно.

Прав си бате Милене!

Моя грешка :icon_doh: .Видях сайта на аутогаз 09,видях София,а то било "изхода за София"-явно ме държи още от снощи :wine: :icon_thumbup:

Ако колегата не намери решение в Бугас,вече има алтернатива!

Успех още веднъж!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е , че в Бургас там където си е монтирал уредбата колегата, този сервиз е един от добрите. Аз съм ползвал услугите му няколко пъти и съм доволен като цяло. Не знам защо така се е получило, но алтернативите са при едни в Комлука, едно малко гаражче, където монтират Бигаз...или на задния вход на стадиона , мисля са представители на Ланди Ренцо... В двора на Яна Лъскова не ходи, там са супер некадърници и при смяната на един филтър ми прецакаха температурния датчик, като на другия ден се оправдаваха, че не било от тях, просто проблема бил съвпадение... :icon_doh: Съвпадение, което ми струваше още 40лв и ясно си личеше как е изскубнат кабела от датчика...

Като цяло в Бургас добрите сервизи са проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЗА Варна ако решиш има къде да дойдеш ;)

То за кадърен майстор си струва една галантна разходка край черноморието!

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак ходих в сервиза.Обясних им как стоят нещата,след което се заеха много сериозно с моя проблем.Оказа се,че има скрит теч-маркуча след изпарителя като го размърдаш в определено положение изпуска(цепнат е),освен това газовия клапан ,който е в изпарителя не затваря плътно и пропуска газ през изпарителя и от там към филтъра за газовата фаза.

Смениха всички маркучи,направиха профилактика на изпарителя и газовия клапан.Това е....

Напълних ботилката и ще видим какво ще стане...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак ходих в сервиза.Обясних им как стоят нещата,след което се заеха много сериозно с моя проблем.Оказа се,че има скрит теч-маркуча след изпарителя като го размърдаш в определено положение изпуска(цепнат е),освен това газовия клапан ,който е в изпарителя не затваря плътно и пропуска газ през изпарителя и от там към филтъра за газовата фаза.

Смениха всички маркучи,направиха профилактика на изпарителя и газовия клапан.Това е....

Напълних ботилката и ще видим какво ще стане...

Колега, моят ГИ също е слаган там,но до сега никога не съм имал проблем.Даже в сайта им има и снимки на моята кола.Не знам защо така се е получило с теб,надявам се след тези интервенции вече всичко да е наред.Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...