Премини към съдържание

Зимни гуми и джанти за Аутлендър 2011


Препоръчано мнение

Здравейте приятели!

Вече от седмица съм собственик на чисто нов Аутлендър .Машинката е оборудвана с 18 цолови алуминиеви джанти и летни гуми. Нужна ми е информация какви джанти и зимни гуми бихте ми препоръчали. Като гледам колко струват 18 цоловите гуми , чак тръпки ме побиват. Може би трябва да мина на 16 цолови метални джанти с гуми 16-ки...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели!

Вече от седмица съм собственик на чисто нов Аутлендър .Машинката е оборудвана с 18 цолови алуминиеви джанти и летни гуми. Нужна ми е информация какви джанти и зимни гуми бихте ми препоръчали. Като гледам колко струват 18 цоловите гуми , чак тръпки ме побиват. Може би трябва да мина на 16 цолови метални джанти с гуми 16-ки...

 

Аз това с минаването от 18-ки към 16-ки (стоманени джанти + висок клас зимни гуми) го направих пред 3 зими и грам не съжалявам ... е може би е малко грозничко след 18-ките, но за нашите пътища си е перфектно :icon_thumbup:

Цената беше 400 джанти + 1300 гуми, което беше малко по-евтино даже от 4 зимни гуми 18-ки. Предполагам че в момента е подобно положението.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели!

Вече от седмица съм собственик на чисто нов Аутлендър .Машинката е оборудвана с 18 цолови алуминиеви джанти и летни гуми. Нужна ми е информация какви джанти и зимни гуми бихте ми препоръчали. Като гледам колко струват 18 цоловите гуми , чак тръпки ме побиват. Може би трябва да мина на 16 цолови метални джанти с гуми 16-ки...

 

Честита придобивка :plane: и ДОБРЕ ДОШЪЛ в отбора :icon_thumbup: :icon_clap:

Това със 16-ките е препоръчано и от :mitsu-smiley:

Ние го направихме групово преди 2 години и всички са много доволни...

Ще се помъча да дам линк към темата, където има доста инфо и практически мнения от колегите, но понеже не съм много вещ с компа, дано успея...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4580&st=100

 

Това е темата... /дано да съм успял с копирането на линка :icon_thumbup: /

 

Както казах по-горе, тогава се обединихме 7 колеги и закупихме от един доставчик и гуми и джанти /добра сума се събра, но и добра отстъпка издействувахме.../

Аз лично и още трима колеги взехме YOKOHAMA-та и сме страшно доволни... За мене тази гума е перфектна като поведение на сухо, мокро, сняг, както и за шума... :first:

 

Наистина, всичко е въпрос на лично предпочитание...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4580&st=100

 

Това е темата... /дано да съм успял с копирането на линка :icon_thumbup: /

 

Както казах по-горе, тогава се обединихме 7 колеги и закупихме от един доставчик и гуми и джанти /добра сума се събра, но и добра отстъпка издействувахме.../

Аз лично и още трима колеги взехме YOKOHAMA-та и сме страшно доволни... За мене тази гума е перфектна като поведение на сухо, мокро, сняг, както и за шума... :first:

 

Наистина, всичко е въпрос на лично предпочитание...

 

Въпроса със джантите е малко по сложен, рових доста но, със железните джанти ударих на камък, с гумите ще наредим нещата предлагането е голямо :) ако имате инфо за джанти ще съм благодарен:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса със джантите е малко по сложен, рових доста но, със железните джанти ударих на камък, с гумите ще наредим нещата предлагането е голямо :) ако имате инфо за джанти ще съм благодарен:)

 

Със железните беше същото и преди две години...

 

В темата,която посочих по-горе, има споменато, че цената на железните и алум.джанти не е много различна, затова всички си взехме алуминиеви джанти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах сходна дилема скоро. Офертата на СФА за комплект стоманени джанти 16" беше просто умопомрачителна и не се различаваше особено от тази на Ситроен...

16" алуминиеви джанти определено е добър алтернативен избор, стига да успееш да си харесаш - аз не успях. За това взех зимни гуми Bridgestone 18" (предполагам, че размерът е абсолютно същия) на не толкова ужасна цена - около 1300 лв. излязоха и 4те. На този размер, изборът не е особено голям, за съжаление :( Гумите са страхотни, но ще потвърдя и като вземе най-накрая да завали сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със железните беше същото и преди две години...

 

В темата,която посочих по-горе, има споменато, че цената на железните и алум.джанти не е много различна, затова всички си взехме алуминиеви джанти...

 

останах със впечатление че сте си намерили прилични на вид железни, за това попитах.

Ще се ориентирам и аз към алумин 16" за зимата, макар че за Враца ми трябват от закалена стомана :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Lancer, но направих същата процедура и съм много доволен. от 18-ки лятото минах на 16 алуминиеви(стоманите много гадно изглеждат :-( ) + висок клас зимни гуми (Yokohama) за зимата. Всичко около 1600 лв. с монтажа ;-)

 

Сега видях колегата, че дал линк за ЕМ-КОМЛЕКТ , аз от там взех гумите. Искай си 10% отстъпка задължително ако взимаш 4 гуми!. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

 

Можеш да сравниш цените и в Ратола (тъй като разбрах , че са официален дистрибутор на Yokohama) -> ГУМИ

 

Успех! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_dance.gif

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а сега се яви интересен проблем: намерих си алуминиеви джанти 16" във идеално състояние, но не са 6 1/2 а са 7 1/2 иначе са си за японец 114 м/у болтовет JJ дали ще имам проблем и цената е страхотна 250лв за 4бр.

Не съм много наясно това ширината на джантата ли е?

И няма ли да стане много ниско СУВ-чето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели!

Вече от седмица съм собственик на чисто нов Аутлендър .Машинката е оборудвана с 18 цолови алуминиеви джанти и летни гуми. Нужна ми е информация какви джанти и зимни гуми бихте ми препоръчали. Като гледам колко струват 18 цоловите гуми , чак тръпки ме побиват. Може би трябва да мина на 16 цолови метални джанти с гуми 16-ки...

 

На Аутлендъра му купих комплект гуми Bridgestone DM-V1, за 16 цолови джанти, 215/70. Общо около 1000лв., монтаж безплатен.

Стандартно си е с 16 цолови джанти. Интересно, дали някой има същите гуми и какви са му впечатленията? Още не съм ги пробвал на сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а сега се яви интересен проблем: намерих си алуминиеви джанти 16" във идеално състояние, но не са 6 1/2 а са 7 1/2 иначе са си за японец 114 м/у болтовет JJ дали ще имам проблем и цената е страхотна 250лв за 4бр.

Не съм много наясно това ширината на джантата ли е?

И няма ли да стане много ниско СУВ-чето.

 

Изглежда е ширината на джантата. Много внимателно провери дали е за гума 215/70, защото ако е за по-широка - 225, 235 ...

разликата в цената става до 100 лв./бр., т.е пак скъпо - цената е като за 18", но плащаш допълнително и за джанти 16".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а сега се яви интересен проблем: намерих си алуминиеви джанти 16" във идеално състояние, но не са 6 1/2 а са 7 1/2 иначе са си за японец 114 м/у болтовет JJ дали ще имам проблем и цената е страхотна 250лв за 4бр.

Не съм много наясно това ширината на джантата ли е?

И няма ли да стане много ниско СУВ-чето.

 

Колега, моето мнение при положение, че заводския размер е 6,5j с гуми 215/70/16 е, че джанти 7,5j не са най-добрия вариант.

 

Въпреки това не е изключено тяхното използване, понеже в нета намерих информация, че за 7,5j джанти минималната ширина на гумите е 205, за предпочитане 215 и 225 (което си е заводския размер) и максимум 235.

 

Отделно ти прилагам два линка, които ще ти помогнат:

http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp

http://www.avtogumi.com/bg/polezno/index.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Стандартно си е с 16 цолови джанти. ...

 

Стандарт от производител: лято - 18", зима - 16".

 

 

Колега, моето мнение при положение, че заводския размер е 6,5j с гуми 215/70/16 е, че джанти 7,5j не са най-добрия вариант.

 

Въпреки това не е изключено тяхното използване, понеже в нета намерих информация, че за 7,5j джанти минималната ширина на гумите е 205, за предпочитане 215 и 225 (което си е заводския размер) и максимум 235....

 

Препоръчван размер джанти от производител - 6,5 х 16 х 5х 114,3 х 67 х 38

 

П.П. Колега, много важна характеристика е ОФСЕТА /ЕТ/ - за Аутлендъра е 38.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специално за 2.4 бензин с механични скорости се продава с 16" джанти с летни гуми 215/70.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стандарт от производител: лято - 18", зима - 16".

 

 

 

 

Препоръчван размер джанти от производител - 6,5 х 16 х 5х 114,3 х 67 х 38

 

П.П. Колега, много важна характеристика е ОФСЕТА /ЕТ/ - за Аутлендъра е 38.

това добре 6,5 е шир. на джанта

16 е цолажа

5 е броя на болтовете

114,3 е разстоянието м/у болтовете

какво е 67 ????

а 38 е офсет

П.П. разбрах какво е офсет и как да го проверя :)

Редактирано от The Ram
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моето мнение при положение, че заводския размер е 6,5j с гуми 215/70/16 е, че джанти 7,5j не са най-добрия вариант.

 

Въпреки това не е изключено тяхното използване, понеже в нета намерих информация, че за 7,5j джанти минималната ширина на гумите е 205, за предпочитане 215 и 225 (което си е заводския размер) и максимум 235.

 

Отделно ти прилагам два линка, които ще ти помогнат:

http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp

http://www.avtogumi.com/bg/polezno/index.php

 

много благодаря за инфото :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специално за 2.4 бензин с механични скорости се продава с 16" джанти с летни гуми 215/70.

 

Доколкото си спомням, това е за най-ниския клас оборудване... :icon_hmm:

 

това добре 6,5 е шир. на джанта

16 е цолажа

5 е броя на болтовете

114,3 е разстоянието м/у болтовете

какво е 67 ????

а 38 е офсет

П.П. разбрах какво е офсет и как да го проверя :)

 

Диаметъра на централния отвор /на главината/... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дали офсета отговаря на означението "ЕТ", ако е така мисля че джантичките ще паснат защото са с ЕТ 35мм, а на :mitsu-smiley: по предписание е 38мм, мисля си че разлика от 3мм. не би трябвало да е проблем.

П.П. не се справям със слагането на снимката :)

Редактирано от The Ram
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

16 цоловите стоманени джанти за муцибушито са лети и само с 6 заварки. Грозни са да те предупредя! По стабилни са от алуминиевите и по скъпи са, но здрави, а за гуми каквито можеш да си позволиш!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Миналата година и аз трябваше да купувам зимни гуми за Аутлендър 2,2 и се спрях на 16" на NOKIAN и алуминиеви джанти на HRS. Всичко ми излезе към 1400 лева. Много съм доволен от избора.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Има ли някой впечатления от алуминиеви джанти DOTZ, специално от модела CRUNCH ? (качество, цени и др.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Има ли някой впечатления от алуминиеви джанти DOTZ, специално от модела CRUNCH ? (качество, цени и др.)

На Грандиса мислех да слагам такива, горе долу добри били според един приятел ,който кара вече 3-та година с тях ,но аз исках на 16 а не на 17 цола, а тогава нямаха и аз се отказах ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...