Премини към съдържание

Лагер-главина за Галант 2,5


Ilia Dimitrov

Препоръчано мнение

Колеги здравейте,

имам следния проблем: лагера много започна да вие и очевидно е за смяна (предно колело) и въпроса ми е дали има може само лагера да се смени или е в колмплект лагер-главина?

И ако може да ми препоръчате от къде да купя?

Благодара предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,

имам следния проблем: лагера много започна да вие и очевидно е за смяна (предно колело) и въпроса ми е дали има може само лагера да се смени или е в колмплект лагер-главина?

И ако може да ми препоръчате от къде да купя?

Благодара предварително!

Може колега да се смени само лагера ,без да се сменя главината,т.е. оставяш със старата главина......има и в двата варианта ,само лагер и лагер с главина.......

Аз ги имам и двата варианта .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами как е по-добре?

Има ли смисъл да се сменя всичко като е разбит само лагера?

 

 

В сервизите им е по лесно да го сменят заедно със главината, но на теб ще ти излезе два пъти по евтино, ако си смениш само лагера. Взимай само лагера. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, градски :)

Общо взето колегите вече са ти казали, какво да правиш, само внимавай къде ще отидеш да си го смениш.

Първо си прецени какъв лагер да вземеш, японският койо е около 130лв., тайванският който е другата алтернатива е около 70лв. има и други варианти, ама ме посъветваха да не си правя експерименти :icon_doh:

Аз избрах по-евтиният вариант, защото не смятам да го търкалям повече от 50000км, колкото по принцип уж трябва да изкара. С японския може да си караш до 150000-200000км.

Обаче много зависи и главината ти в какво състояние е, а това няма как да го знаеш преди да махнеш лагера. При мен се оказа че е наранена при предишно вадене на лагера, затова ти казвам внимавай при кой ще отидеш и ако е възможно присъствай при цялата операция :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

понеже и аз съм на същата вълна .. :icon_blush:

има доста писано по форума за този проблем а Марио даже е дал и SKF номера в тази теама

 

иначе ако може да кажете от каде, какви и за колко сте взели лагерите ще е добре :drive:

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от другата тема разбирам, че от майстора зависи дали ще може да смени само лагера! Иначе части има яко по магазините и оригинални койо и други ама важно е сервизното устройство:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Избива се стария лагер без да го пазиш от нараняване. Набиват новия в главината на преса като внимават да не го сложат наобратно и по обратния ред. Аз взех "кольо" лагер за 144 лева март месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

понеже и аз съм на същата вълна .. :icon_blush:

има доста писано по форума за този проблем а Марио даже е дал и SKF номера в тази теама

 

иначе ако може да кажете от каде, какви и за колко сте взели лагерите ще е добре :drive:

 

Поздрави

 

Аз моя го взех от колегата "alex2511" преден лагер - тайвански, цената беше малко над 70лв.

Свалих си лагер главината и отидох при доверен човек, който разполага с преса. После по обратния начин си го сглобих и газ, да видим колко ще изкара :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преден лагер смених миналата зима. Взех го от Регал - KOYO за ~ 103 лв /по памет/ .

Иначе зор си беше смяната и бая блъскаха с чука. Даже ме увериха, че съм имал късмет, че е излязъл...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Така, че както е писал по-горе колегата, от значение е сервизния фактор и големината на бицепсите на майстора ... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/bigwink.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/bb1.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде успех на всички лагери! след 150 000 км ще кажете на кой му е здрав и на кой вие.......:P

Отпред се сменят трудно и проблемите с "провиването" на преден лагер не са желателни. Виж, ако беше заден, бих сложил и български от 7 лева, стига да има. Сменям ги за 2 часа с помотването :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И защо ви е преса за слагането на лагера, че не се сетих :-)

Слагате от предния ден новия лагер във фризера, на другия ден разглобявате, нагрявате главината и лагерът сам влиза.... да не казвам като какво, къде и как :-) Виж, зор е с избиването на вътрешната черупка, там вариантите са 2 - или посредством флекс (историята познава какви ли не беди), или посредством заваряне на едно желязо за черупката под формата на Г (примерно) и съветване с някой по-сериозен "управител" якичко.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И защо ви е преса за слагането на лагера, че не се сетих :-)

Слагате от предния ден новия лагер във фризера, на другия ден разглобявате, нагрявате главината и лагерът сам влиза.... да не казвам като какво, къде и как :-) Виж, зор е с избиването на вътрешната черупка, там вариантите са 2 - или посредством флекс (историята познава какви ли не беди), или посредством заваряне на едно желязо за черупката под формата на Г (примерно) и съветване с някой по-сериозен "управител" якичко.....

 

Много хубави акъли даваш,хем да се зориш и да мааш като луд,хем като си помислиш,преси има навсякъде,така че къде е смисъла ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много хубави акъли даваш,хем да се зориш и да мааш като луд,хем като си помислиш,преси има навсякъде,така че къде е смисъла ???

 

Колегата е дал алтернатива на изброените дотук варианти с преса - всеки може да си прецени сам, кой да избере...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...