Премини към съдържание

Colt VI (2004>


Nina

Препоръчано мнение

Здравейте,

обмисляме покупка на Колт от заглавието 1.3, за жена ми. нямам никакво инфо за тези коли и имам следните въпроси:

- цена на поддръжка (основни консумативи - спирачки, ремъци, окачване);

- надеждност (това знам, че е относително - по-скоро личните ви впечатления).

- инфо за автоматичната скоростна кутия вграждана в този модел.

- техническа литература (поддръжка - основни ремонти едва ли ще правя)

- доверени сервизчета и магазинчета :)

 

благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

забравих още един важен аспект - разхода.

 

П.П. това клипче изглежда зловещо - някой има ли представа как е сигурността в сравнение с други от този клас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

забравих още един важен аспект - разхода.

 

П.П. това клипче изглежда зловещо - някой има ли представа как е сигурността в сравнение с други от този клас?

 

Не мога да кажа точно за този двигател подробности, защото аз карам Колт6, но дизел.

Предполагам че ориентировъчно цената за годишното обслужване (без ремъци) - горивен, маслен и въздужен филтър + масло = около 250лв в Ратола.

Моят извънградски разход е 4,5 /100 а градски около 6~7 - зависи от натовареността на движение. Твоят разход предполагам трябва да е малко над моя.

До колкото си спомням имаше някакви недобри отзиви за автоматичната скоростна кутия, която ползват , но не искам да говоря без да имам опит , защото съм с ръчни скорости. Мисля че ако се поразровиш ще откриеш нещо по този въпрос. Иначе 95 кончета са иделани за колата. Води се най-надеждната кола според ADAC за 2009г. (виж темата е отгоре в раздел Колт). Аз лично съм много доволен от колата. Взех я преди 3 години и не съм имал проблеми, освен че ми се счупи пластмасовото копче на ръчната спирачка и сега е залепено. При втора ръка кола нещата са различни, но като цяло, ако за автомобила са полагани грижи , би трябвало да останете много доволни от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката е доста евтина-засега за 47 000км съм сменил един път накладки(40лв. японски),ремък(приблизително 20лв).Голямо предимство,че мотора е с верига.Филтри и масла бих сменил навсякъде другаде,но не и при официалния представител.Та филтри-въждушен 40лв,маслен 12лв,за климатика 18лв.По окачването засега всичко е бетон.

Разход-градско 7-7,5.Извънградско 5,3-5,6.

Това за Колт 1,3 95 коня ,бензин,ръчка.

Сигурност.Клипчето може да изглежда зле,но този модел е признат за най-сигурен в класа си за 2007 г. от ADAC.А щом германците са го признали,мисля няма какво да се коментира.Лично аз съм виждал такова въртяно през таван и мога да кажа,че колата нямаше почти никакви поражение и беше запазила почти на 100% формата си.

За автомата-имам познат с автомат,удобна работа,още повече ,че е типтроник.Гори 1/100 повече от ръчката,но засега човека няма оплаквания,а колата му е над 100к км.

За магазини за части няма как да ти препоръчам,понеже не съм от София.Но пък и не ми се е налагало засега.

Та като цяло надежден,доста пъргав и комфортен автомобил за класа си.Според мен си заслужава,особено сравнено с германските му и френски еквиваленти.Според мен най-добрият избор като цена-качество.Като слабо място единствено мога да посоча спирачните дискове.От калпав материал са,иначе спирачките са прекрасни.Лично аз съм доста доволен от избора си.

Редактирано от ilia stoykov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме в семейството 5 годишен такъв (лятото му изтече лизинга).

 

До момента не сме правили абсолютно нищо освен смяна на алтернаторен ремък (18 лв, сам го смених за няма 5 мин.)

 

Удивително широка отвътре. Доста пъргава. Автоматика изисква малко свикване .. просто откъм усещане е странен.. все едно някой ти отнема газта и по учебник ти прави "ножица" и ти сменя предавката вместо теб (смяната на предавките е малко бавна).

 

Разход - градско към 7, извънградско между 5 и 7 в зависимост от карането.

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Напълно съгласен с колегите, всичко което казват е точно така, колата е най-добра в класа си, най-надеждна, широка, сигурна, за парите си просто няма нищо по -добро, дори е по -добра и от своя брат близнак : Смарт за 4.

Подръжка почти без пари, части евтини, много лесна за обслужване, не се разваля, окачването и е здраво,няма просто проблеми. Две - три слаби места:

Закопчалката на жабката се разваля често, провери го това,

Скоростният лост при механична кутия понякога заяжда, става труден за местене,

Централното заключването на някоя от предните врати спира да работи,

Има една топпло изолираща ламарина над изпускателния колектор която често дрънчи много неприятно,

Това е и за всичко си има лек без пари или смяна на части. Мога да помогна.

Колата е супер и е икономична и бърза.

Аз съм имал 5-6 та и повече такива с различни мотори, 1.1, 1.3

За автоматика мога да ти кажа че не е точно истински автоматик а е автоматизирана ръчна кутия, (АМТ) което ще рече, че човешката сила за натискането на педала на съединителя и местенето на скоростния лост е заменена от ел двигатели с компютърно управление . Имаш опция да караш на директна като истински автомат или да си сменяш ти предавките без да натискаш съединител, като типтроник :icon_n_king: :mitsu-smiley: за проблеми не съм чувал.

Успех !!! и да се похвалиш с покупката.

:mitsu-smiley:

Забравих да добавя, точно клипчето ти показва че тази кола е надеждна, има много защити, колани с принудитено затягане, въздушни възглавници, тръби във вратите, педалите също са направени така че да не ти счупят краката при челен, волана, всичко.

В една от темите дето е презентиран модела има да си изтеглиш сервиз мануал, там има доста инфо също.

Разход на 1.3 смесено 7/100. градско до 8.5/100

извънградско даже и 5.6/100.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: тези колтове не са притенциозни от към масло, аз на мойте само 10W40 полусинтетика на кастрол съм им слагал и двигателите им работеха чудесно. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Няма проблем да ползваш 5W40 и 10W40, но автомобила е сравнително нов и ти препоръчвам да ползваш 5W40.

 

Тъй като нямаха Syn взех GT1 отново на Fuchs. То, обаче е ACEA C3, а в упътването за колата пише, че маслото трябва да е ACEA A3. Не можах да намеря инфо дали е съвместимо с 1.1 двигателя.

Дали някой може да ми каже?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

C3 го препокрива но има по малак живот сменя се на по малко преход това знам аз покрай моята

 

а за колта един много голям минус който неможе да се скрие ))))) КЛОНКИТЕ на центрелния прозорец ОГРАНИЧАВАТ видимоста ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте !

 

И аз съм се насочил към купуване на Colt 1.1i 75кс 2007 г. Предполагам , че добрите отзиви освен за модела с 1.3 двигател важат и за този модел ? Да попитам само дали 1.1 е с три цилиндъра и верига ? Също така къде може да се намери каталог за части EPC или изобщо къде може да разгледам колата изцяло ? Ако може да споделите всякакви мнения по въпроса ще съм благодарен .

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ,

Да двигателят е същият като 1.3/1.5 с верига и само 3 цилиндъра, малко повече шуми при ускорение и на празен ход се усещат малко вибрации, което е нормално за този тип двигатели. Върви прилично и не създава главоболия. За електронен каталог може да погледнеш тук: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mitsubishi

Успех с покупката.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...