Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какви гуми да взема за зимата?


Препоръчано мнение

Тези които карат или са карали L 300 със сигурност са забелязали че задницата е доста лека.Леко да влне дъждец и се усеща веднага(говаря при тръгване иначе машината е супер стабилна).И тъй като буса ми е със задно и идва зима се чудя какви гуми да сложа.Един приятел на мой приятел ми предлага някакви шестлентови или нещо подобно за 60лв.Тези дни ще ходя да ги видя, но ако някой може да каже дали има нещо по добро на което да разчитам зимата споделете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Един приятел на мой приятел ми предлага някакви шестлентови или нещо подобно за 60лв....

 

Щом сигурността ти /и тази на семейството ти вероятно/ струва 60 лв....нищо не мога да ти предложа. Мисля, че е абсолютно неоправдано в днешно време да с прави този компромис. А иначе най-евтиния сравнително качествен вариант за зимни ламелни гуми е варианта на пълния италиански регенерат на Малатеста - шарката на Мишлен зимната, най-скъпите са по 200 лв, размера ми е /265/70/16.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама това е още по-лош вариант. Хем даваш пари като за истинска гума, хем сигурността им е като на тези за 60-те лева. Такава гума бих карал само по черен път, но ако си натоваря семейството и вдигна на магистралата 120 с нея трябва да съм луд. Приказки, че това е ново поколение регенерат са несериозни от устата на клиент, чуваме ги само от търговци. Според мен ако думата "менте" има най-висша форма, то тя трябва да е гума-регенерат! :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много положителни отзиви съм чел от потребители последните 2-3 години от както станаха популярни Малатеста и специално за зимните такива - за лятото регенерат все пак имам резерви... Все пак това са отзиви които само съм чел - нямам личен опит и става въпрос за леки автомобили :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам и личен опит с лек автомобил именно. След около 7000 км. започна се чува подозрителен шум от едната задна гума(все пак бях сложил само отзад) Оказа се разлепване на новия от стария слой гума и стана на парцали в един момент. Пак беше "италиански" регенерат но с някакво странно име, което не помня.

А когато става дума за ван, пикап или джип 4Х4 ясно е, че трябва и 4те да са еднакви. Това значи че при висока скорост и спукване директно си заминаваш поради височината на профила и пълната загуба на управление. При по-нископрофилна шансовете навярно са повече...

При джиповете оправдано е да се взимат такива гуми само за състезания защото имитират доказали се шарки и протектори, но на по-достъпна цена. Става дума за офроуд състезания разбира се :D

А между другото гадовете усетиха търсенето в България и вече цените са 80-90% от нови гуми, но не "топмарки"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да си позволя и аз мнение по въпроса: тъй като гумите на автомобила са най-много изложени на всякакви натоварвания и най-вече поемат абсолютно всички негативи от пътя - било то дупки, камъчета, качване по бордюри и в повечето случаи това става с по голяма скорост защото става непредвидено и изневиделица без да можем да го избегнем. Все пак гумата е връзката на колата ни с /хубавите ни пътища/. И точно за това не бива да се правят компромиси със разни регенерати дето първо и добре да е направен не се знае колко е блъскана от предишния си стопанин и как е карана, също така има и стареене на материала. Аз лично не бих си взел регенерат. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По добре вт. ръка гуми, 8 слойни , Гуудиар за по 80 лв. парчето 16 " ,отколкото регенерат............лично мнение е това, придобито от много опит с джипове и бусове............вкл. и такива състезателни......... :D Поли знае за какво става въпрос............ :D :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре нови и то BF Goodrich уникални са!

 

Аз пък се чудя- 4х4 съм имам 2 гуми Dunlop M3 и 2 бр. Dunlop D нещо си. Разликата е само в един прорез и годината D-нещо си са по нови, но въпреки това ме е страх да ги сложа!

 

ИМАМ ЛИ ОСНОВАНИЕ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ! Да не повредя нещо по 4х4-то!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Един приятел на мой приятел ми предлага някакви шестлентови или нещо подобно за 60лв....

Щом сигурността ти /и тази на семейството ти вероятно/ струва 60 лв....нищо не мога да ти предложа. Мисля, че е абсолютно неоправдано в днешно време да с прави този компромис. А иначе най-евтиния сравнително качествен вариант за зимни ламелни гуми е варианта на пълния италиански регенерат на Малатеста - шарката на Мишлен зимната, най-скъпите са по 200 лв, размера ми е /265/70/16.

Въпросът ми беше дали осемлентовите са добри или да търся нещо по добро за да не ми играе ламбада задницата през зимата.И това не е регенерат а втора употреба и аз съм противник на регенератите :rulez: .И понеже джантите са ми 14", да започвам ли сега да търся 16" и ако да от къде!Защото като ви слушам всичките говорите за 16".Питам ви защото ми е първа зима с БУС :skiing:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре нови и то BF Goodrich уникални са!

 

Аз пък се чудя- 4х4 съм имам 2 гуми Dunlop M3 и 2 бр. Dunlop D нещо си. Разликата е само в един прорез и годината D-нещо си са по нови, но въпреки това ме е страх да ги сложа!

 

ИМАМ ЛИ ОСНОВАНИЕ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ! Да не повредя нещо по 4х4-то!?

Да, имаш основание да се притесняваш ако системата ти 4Х4 е без централен диференциал. Такава е на някои модели Субару, за съжаление не знам как е на Колта. Ако е така гумите трябва да са еднакви не само като модел, а и като степен на износване. Ако ли пък имаш централен диференциал слагаш спокойно различни, въпреки, че и за тях някои твърдят че трябва да са еднакви

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми беше дали осемлентовите са добри или да търся нещо по добро за да не ми играе ламбада задницата през зимата.И това не е регенерат а втора употреба и аз съм противник на регенератите :rulez: .И понеже джантите са ми 14", да започвам ли сега да търся 16" и ако да от къде!Защото като ви слушам всичките говорите за 16".Питам ви защото ми е първа зима с БУС :skiing:

Колкото повече слоя е гумата(а не ленти), толкова е по-тежка и с по-голяма товароносимост. На нея пише допустимо тегло на натоварване, ако няма да я товариш толкова не ти трябва толкова тежка гума, защото тя натоварва повече и лагери и амортисьори, а и е по-некомфортна.

Дали ще ти играе задницата зависи от протектора на гумата, не от слоевете и или пък диаметъра на джантата. Извода е - виждаш какъв размер ти е препоръчал производителя на буса за тези джанти и взимаш него. Сега идва зима, значи взимаш зимни. А марки и модели дал господ!

Но при всички случаи НОВИ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Colt-а ми е мъртъв от 1 година! Това е за галанта, но нямам идея дали имам и среден диференциал!!! Винаги съм карал с нови гуми, но сега при положение че имам тези двойки гуми и са хубави- може да спестя 700 лв.

 

Едни ми казват- няма проблеми, други обратното!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това L300 бусче не е ли 4х4?

Не и честно да ти кажа съжалявам че не си взех 4х4!Сега мисля да го продавам и да си взема 4х4! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога и аз да си кажа мнението моя джип го взех с BF Goodrich които лично за мене са супер гуми :first: ,нонстоп ходя на лов с него и го катеря с тях почти навсякаде и понеже тази зима трябва да си взема нови смятам пак да са същите. :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...