Премини към съдържание

Как да си направя музиката в колата


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, реших да си сложа една горе-долу прилична музичка в колата - купих си усилвател Сони http://shopix.bg/SONY-XM-ZR604-Usilvatel това е тои и имах една 10" туба соунд 3, която сложих за първо време, обаче хич не ми харесва как свири. Ако може да ми дадете някакъв съвет какви бас-говорители да си взема за да пасват на този усилвател. Изкам съвет как да си направя музиката изцяло в колата - колони, си-ди, всичко. Искам да постигна един приличен и плътен басс ...

Редактирано от somalietsa
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си 4 говорителя по 60W RMS и ги свързваш към усилвателя, сменяш и фабричните проводници с по-дебели. Купуваш още един по-мощен + кондензатор и качествен говорител за субуфер и правилно сметната за него кутия. Ако кутията не е правилно изчислена или е за друг модел говорител няма да получиш оптимален резултат. Също така ти трябва и шумоизолация особено зад говорителите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко вата РМС прави в бридж моуд и колко вата ти е говорителя? 80 херца от усилвателя ми се виждат височки, 50 щеше да е по-добре. Много е важно и с какъв плеър си, какви са говорителите в колата ти и в какво състояние са ти фабричните говорители, ако си с тях, а и каква ти е колата - седан, хечбек, комби. Седаните се озвучават по-специфично.

Сидито трябва да има достатъчно богати настройки на звука и да имаш субуфер контрол, тоест да можеш да регулираш само субуфера без това да влияе на звука от останалите говорители.

Аз си купих първо плеъра и съм доволен от свирнята. С лоуднес на high и бас левъл на почти най-горното ниво, плюс еквалайзер super bass не мога да усиля повече от 1/3 на фабричните колони, защото просто не могат да изсвирят каквото трябва. Избързах с купуване на говорител. Можеше да си взема говорители граунд зеро например с подобаващи характеристики и субуфер реално няма да ми трябва, защото дори в момента има песни, на които номера се тресе и издава характерният отвратителен звук (дрънка на изгнила празна цинкова кофа).

Така че кажи с какво разполагаш до момента и до каква сума си склонен да се разделиш за тази цел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата ми е седан, отпред съм с фабричните колони но съм ги изключил защото са много зле, пък не можах да намеря такъв модел говорители. Отзад си купих 2 нови трилентови колонки ( кръгли, не са елипси ) усилвателя знаеш вече какъв е, а за сидито си го взех одавна, един Елит, ето това е: http://www.kolko.bg/...sb-bg/p/1466438 е то. Сега съм се насочил кам бас говорител мегавокс, чувам ,че са били добри ...

Редактирано от HristoGB
правопис
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега колата ми е седан отпреде сам с фабричните колони но сам ги изключил защото са много зле пак неможах да намеря такав модел гожорители , отзаде си купих 2 нови трилентови колонки ( крагли неса елипси ) усилвателя знаиш вече какав е , а за сидито си го бях зимал одавна един елит ето това е http://www.kolko.bg/...sb-bg/p/1466438 е то. Сега сам се насочил кам басс говорител мегавокс чувам ,че са били добри ...

 

Най-важното е да смениш радиото с друго, но марково. Един от по-добрите варианти е да се насочиш към марката Pioneer, защото при тях дори и ежтините модели вадят добър звук, с добри настройки. Дори и втора употреба Pioneer пак не е лош вариант, но бягай далеч от тази марка Елит. (При избора на "сиди", гледай да има изходи за усилвател.)

 

За бас препоръчвам да се насочиш към марката Boschmann, сравнително евтин и много добър и издръжлив на натоварване говорител. И не на последно място - да го монтираш в кутия, а не туба! Разликата е огромна, щом става дума за нискочестотен и плътен бас.

 

За говорители, бих казал, че оригиналните са добри, но при някои галанти отпред ги няма високочестотните говорители (пищялки), а за добрия звук е нужно да ги има. Аз наскоро имах лек проблем с единия говорител и си го смених с друг, пак оригинален, на старо. Колегите предлагащи коли на части, могат да ти помогнат с това.

 

Естествено има и други особености, които подобряват акустиката в колата, но ако изпълниш тези препоръки ще останеш адски доволен. За монтажа и настройките е добре да намериш човек, който си разбира от работата, защото колкото и елементарно да изглежда всичко, всъщност има доста тънкости.

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега, аз се бях насочил към сиди Сони , но може и Pioneer да си взема. Пък за бошмана съм напълно съгласен с казаното , че са добри.

Редактирано от HristoGB
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един глас и от мен за Pioneer. Свири доста добре и има повече възможности за звукови настройки в сравнение със Сони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи коега аз от 5 години съм с една и същта музика която свири уникално и си я местя в всяка нова закупена кола. Музиката е :CD pioneer den-7400 ,усиловател lanzar и туба която ми направиха по поръчка с pioneer говорител страшно много свири платен и далбок бас за среди и високи от зат сам с 3лентови елипси на pioneer а отпрет сам пак с 3 лентови колонки пак на pioneer при желание мога да те сваржа с хората които се занимават с тази деиност а и невзимат скапо и си разбират от работата :icon_thumbup:

Редактирано от ispitatela
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, Вие май не знаете, че в нашата азбука има и буквичката "Ъ", също така имаме и правила за правопис! Адресирам към автора на темата и iSpitatela.

Съжалявам, но това е малоумнщина!

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Музика без Pioneer е само шум :)

 

Нещо не съм съгласен с това твърдение..... това, че вносители и други предпочитат Pioneer, не означава че е еталон за качествена музика.

Може да потърсиш из гугъл за какви системи за коли става въпрос, говорим за качество не за децибели.... не омаловажавам марката Pioneer но просто не е hi-end.

http://www.roadsters.../audio/#Sources :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не съм съгласен с това твърдение..... това, че вносители и други предпочитат Pioneer, не означава че е еталон за качествена музика.

Може да потърсиш из гугъл за какви системи за коли става въпрос, говорим за качество не за децибели.... не омаловажавам марката Pioneer но просто не е hi-end.

http://www.roadsters.../audio/#Sources :)

 

Ицо,как да дадат хората пари за колкото половин кола,за да имат Hi-end озвучаване в колата. Лошото,е че трябва да знаеш и кои са тия марки,дето не си чувал за тях пък са толкова скъпи :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа и това го има.... то всъщност има хора които дават пари за звук, повече отколкото е колата..и то в БГ..... но за това трябва да си фен ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега ако ще правиш музика както каза или прави или нещо сносно както се изрази е малко"куче влачи рейс"

Трябва изходните параметри на плеъра да савпадат с параметрите на стъпалото минимум по волтовете излизащи към работните на стъпалото.Трябва да видиш отношението на омовете на плеъра към стъпалото на(от стъпалото на плеъра към стъпалото на усилователя , така да се каже)трябва да съобразиш как ще узвочаваш колата с отворен обем или с затворен обем говорител,трябва както някои от колегите каза да се изчисли обема на куфара за говорителя -ако е затворен.Ако ли не трябва да съобразиш обема на колата с обема на говорителя да не се получи ,че ти чуваш нещо като музика а през три преки вярно чуват музика.Трябва ти изолация на купето.Само с кондензатор ако си предотвратяваш евентоален взрив на акомулатора и ли изгаряне на клетка.Принципно е желателно за силна музика да има още една батерия ,а перфектния номер е с още един генератор.Трябва да видиш кабелите за захранване на системата и да са в норма за съответната,трябва да подмениш кабелите които ще захранват и новите допълнителни колони.

Лошото в цялата работа е ,че ще ти трябват пари.

Аз лично съм се отказал да се занимавам защото си е яко наливане.И за да направиш един галант както трябва с изолация и кабели ти трябват 500лв от там на татък тръгваш с още толкова за системите.

Поздрави и успех :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Дайте съвет, дали да си сменя радиото или да го предвидя за ремонт.

 

Сегашния радио касетофон - CD (clarion ARX8570 RWz) се опитва да ме напусне. Основния проблем му е с лентовия кабел на падащия панел, който се пречупва през определен период от време.

 

Препоръчайте ми някой модел радио-CD (МП3) за автомобила, да изкарва що годе сносно качество на звука. :icon_rock:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дайте съвет, дали да си сменя радиото или да го предвидя за ремонт.

 

Сегашния радио касетофон - CD (clarion ARX8570 RWz) се опитва да ме напусне. Основния проблем му е с лентовия кабел на падащия панел, който се пречупва през определен период от време.

 

Препоръчайте ми някой модел радио-CD (МП3) за автомобила, да изкарва що годе сносно качество на звука. :icon_rock:

 

 

http://www.aval-bg.com/pictures/products/1955/4/pic_1955_2036757.jpg

 

Качество на звука е :icon_rock:

само на четири колконки съм Hertz 6,5 инча (малко нестандартни оригиналните бяха 6-тици) отзад са елипси без усилвател.

Сравнение с стария ми Елит :) Alpine е супер само на USB го ползвам имам го от 6 месеца.

http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/cd-mp3-players/alpine-cde-100eub

 

 

Тук е по-изгодно http://www.avitel-bg.com/car-audio/cd_players/alpine_cde-100eub/ и доставката е безплатна и е 4 x 50W

За моето броих 200

homepage http://www.alpine-asia.com/malaysia/index.php?option=com_content&view=article&id=127&Itemid=157

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...