Премини към съдържание

Ангренажен ремък


Penev Borislav

Препоръчано мнение

Колеги можете ли да ме опътите колко доло-горе струва ремъка и ролките за моята Каризма 2001г.Понеже ми дадоха едни цени тук в Севлиево във сервиза на Муцито който се водят оригинални,но някакси ми се струват нереални цените.Ако можете да ми дадете някаква информация ще съм ви много благодарен.Поздрави :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

48 лв. Ремък-а и 76 лв. ролката цените са за японските части, иначе има и по-евтини.

 

Поздрави от Хасково! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги можете ли да ме опътите колко доло-горе струва ремъка и ролките за моята Каризма 2001г.Понеже ми дадоха едни цени тук в Севлиево във сервиза на Муцито който се водят оригинални,но някакси ми се струват нереални цените.Ако можете да ми дадете някаква информация ще съм ви много благодарен.Поздрави :drinks:

55 лв. ремъка (Контитех) и 42-45 лв двете ролки ( SKF) ..Японски могат да се намерят с по десетина лв. по скъпи , ремъкът SUN - ролките KOYO ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи на мен като отидох в сервиза ми казаха следните цени:

1.Ангренажен ремък - 180 лв.

2.Ролка - 123 лв.

3.И втората ролка 97 лв.

Тея цени са за уж оригинални части,но са доста височки.

Колега mario64 от къде може да си набавя точно тези марки части някакъв линк можеж ли да ми дадеш за да си ги порачам?

Водната помпа казаха,че като се отвори ако е добре можело да я оставят... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега намери ли ремък и ролки и на какви цени че и аз търся за ГДИ :rolleyes:

Около 200 и малко лв. са при мен всичко комплект.......за по точно, като пусна другия комп в работата ми ще ти кажа точно......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега намери ли ремък и ролки и на какви цени че и аз търся за ГДИ :rolleyes:

 

 

Около 160-170лв. колега излизат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте колеги ,ами някои може ли да каже на спеис стар 99 г. ГДИ като сменям ангренаж с ролки, трябва ли да се сменя и хидравличния обтегач ?Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,ами някои може ли да каже на спеис стар 99 г. ГДИ като сменям ангренаж с ролки, трябва ли да се сменя и хидравличния обтегач ?Благодаря

Не е задължително, според преценката на майстора.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,ами някои може ли да каже на спеис стар 99 г. ГДИ като сменям ангренаж с ролки, трябва ли да се сменя и хидравличния обтегач ?Благодаря

Като се отвори колата и ако е в добро състояние,може да не се сменя.Поне така каза моя майстор.Аз така направих.Сменях ремък и ролки юни.Колата е 2001г.Иначе цената на частите ми излезе към 260лв-говорим за японски.

Редактирано от yuliyan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на моя спаис стар пише, че е на 125 хил. км. Карам я от два месеца и не знам дали е била обслужвана до сега . Внос е от Швейцария и не знам там дано са я обслужили за това питам и за хидравличния обтегач,щото за него ми казаха в магазина за авточасти ,че само той обтяга ремъка и самият обтегач няма ход на зад ( да се прибере) ако е излязъл много цилиндара . Пък и неговата цена е соленичка 200 лв и като сложиш и ремъка и ролки става супер !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно закакво ли е тогава обтягащата ролка, попитайте ги все пак.....Аз лично не бих карал необслужена кола, това е най-малкото което може да се направи за собствено успокоение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на моя спаис стар пише, че е на 125 хил. км. Карам я от два месеца и не знам дали е била обслужвана до сега . Внос е от Швейцария и не знам там дано са я обслужили за това питам и за хидравличния обтегач,щото за него ми казаха в магазина за авточасти ,че само той обтяга ремъка и самият обтегач няма ход на зад ( да се прибере) ако е излязъл много цилиндара . Пък и неговата цена е соленичка 200 лв и като сложиш и ремъка и ролки става супер !

обтегача се прибира на менгеме като леко, с равни стъпки от по 45 градуса се стяга менгемето и така го прибира до края, след това на оста и на корпуса му има по една дупка, когато се срещнат, значи е прибран до края и трябва да се пъхне шпленд за да застопори оста да не излезе пак навън..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На коя марка са тези за тия пари?

Ако подхванеш темата от самото начало, ще разбереш ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 160-170лв. колега излизат

 

За ремък SUN и ролки KOYO поръчах си ги от колегата mario64 и съм мн доволен за което съм му безкрайно благодарен :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи на мен като отидох в сервиза ми казаха следните цени:

1.Ангренажен ремък - 180 лв.

2.Ролка - 123 лв.

3.И втората ролка 97 лв.

Тея цени са за уж оригинални части,но са доста височки.

Колега mario64 от къде може да си набавя точно тези марки части някакъв линк можеж ли да ми дадеш за да си ги порачам?

Водната помпа казаха,че като се отвори ако е добре можело да я оставят... :icon_hmm:

Оригиналния ремък и двете ролки при мен са 210 лв.Оригиналния ремък е Унита, но си има надпис и щампа на :mitsu-smiley: ,ролките са NTN и се водят пак оригинални,тъй като :mitsu-smiley: работят с тях,а и опаковките им са :mitsu-smiley: ..........

Щом е СЪН ремъка ,пак стават ,те са добри,но има и ментета вече от тях на добра цена даже, така че внимавай,за Койо ролките ,и при тях има ментета - ирански са.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте, наскоро си закупих Carisma 1,6 73kw 1997g. Трябва да и сменя ангренажният ремък с ролки,масло и филтри. Бихте ли ми дали професионалното си мнение относно марки и цени. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наскоро си закупих Carisma 1,6 73kw 1997g. Трябва да и сменя ангренажният ремък с ролки,масло и филтри. Бихте ли ми дали професионалното си мнение относно марки и цени. Благодаря предварително.

Здравей колега и добре дошъл ..

Хубави ремъци и ролки за твоята кола са СЪН- 50 лв, Гейтс и Контитех- по 35 лв и ролка NTN- 55 лв, Койо 60 лв. и СКФ- 60 лв.

Филтрите трите общо са от 50 до 60 лв. на различни производители, масла 10W40 полусинтетика от 9 до 15 лв. литъра ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много,а да ли имаш представа дали имам филтър на климатика!!!

Ако имаш в предвид филтъра на купето ,провери зад жабката,като откачиш вратата.Моята също е GL и няма за жалост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много,а да ли имаш представа дали имам филтър на климатика!!!

Нямам представа, но ако дадеш № на рамата ще придобия ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте,колеги,да повдигна малко темата. Предстои ми пълно обслужване на Carisma 1,8 GDI, 125 кс, 1998г. Трябва да сменям ангренажен ремък, ролки,обтегач и тн. Бихте ли ми дали актуално мнение относно марки и цени. Благодаря предварително!

пс. mario64 занимаваш ли се все още с доставка на подобни части?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...