Премини към съдържание

Колт 1.3 96 г. не пали след дъжд


GVN

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от няколко месеца карам Колт 1.3 96 г. (CJ1A). Проблема ми се състои в това, че всеки път, когато завали и влажността се повиши не иска да запали, в сухо време нямам проблеми като часовник е пали си без проблеми. Според майстора който я гледа трябва да сменя делкото, защото било много зле, само че незнам дали е нужно де се сменя цялото (понеже излиза, че трудно се намира от търсенето което проведох до момента, а и не са от най-евтините части доклкото разбрах). Та пускам темата ако някои се е зблъсквал с подобно нещо да сподели или по-разбиращите да дадат съвети понеже съм бос в тия работи :) или да ме насочите как да се здобия с делко ако наистина в него е проблема. Ще съм благодарен ако ми помогнете да си разреша проблема, че нали наближава дъждовният сезон и не ми се ходи пеш :)

Редактирано от GVN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само свещите са нови.Майстора, който ми каза за делкото не го знам какво е гледал директно ми каза, че трябва да сменям делкото. Мисля да я карам на друг майстор май така ще е най-добре преди да купувам каквото и да било.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Смених капачката и кабелите и вече пали, но пък почна да ми предърпва в ниските обороти на първа при тъгване и на втора докато набере.Като тръгвам и все едно губи мощност за известно време и след това се изстрелва, на втора е по същия начин. Някой да има предположения?

Редактирано от GVN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ми звучи като свещи, сигурен ли си че са ти нови? Провери ги може да са нови но да са издали багажа.

Редактирано от a30n
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм ги някаде април, но ще ги проверя щом мислиш, че може да е от тях. Има ли вероятност да са се скапали от старите кабели и дистрибуторната капачката като не са били в ред? Също така да спомена, че палеца не можах да го сменя и съм със стария ако има отношение де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно се казва свещи, кабели, та дори и капачка се сменят заедно, кабелите развалят свещите ако са стари и обратното така че нищо чудно да са се скапали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Сложих си старите кабели (защото се усъмних в качеството на новите) и засега да чукам на дърво върви добре и пали в дъждовните дни :dntknw: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си старите кабели (защото се усъмних в качеството на новите) и засега да чукам на дърво върви добре и пали в дъждовните дни :dntknw: .

Сподели какви са новите кабели? Преди 3-4 години имах същия проблем - смених кабелите с нови и уж японски, че и доста скъпи и колата откачи. Върнах старите - всичко 6. Така ме хвана яд, че ги изхвърлих и не погледнах какъв точно боклук бяха. Ако не си ги изхвърлил, напиши какви са, че и други да не се минават...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е кутията на кабелите не знам от къде са взимани но като гледам вносителя ...., цена точно не мога да кажа.

 

http://img440.imageshack.us/img440/1058/img4888f.jpg

 

 

http://img593.imageshack.us/img593/5281/img4889h.jpg

 

 

Мога да снимам и самите кабели как изглеждат ако има нужда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колите на жената и майка ми са с такива кабели. На майка ми дори е минала 20 000 км с тях, на жената са от година някъде на колата. И двете коли не са имали никакви проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво се дължи, но при мен ефекта е отрицателен.Със старите нямам проблем(поне за сега).

Редактирано от GVN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е кутията на кабелите не знам от къде са взимани но като гледам вносителя ...., цена точно не мога да кажа.

 

http://img440.imageshack.us/img440/1058/img4888f.jpg

 

 

http://img593.imageshack.us/img593/5281/img4889h.jpg

 

 

Мога да снимам и самите кабели как изглеждат ако има нужда.

 

в допълнение Stock No: 74059, Parts No: MD-332343

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво се дължи, но при мен ефекта е отрицателен.Със старите нямам проблем(поне за сега).

Дължи се на това, че си ги взел от Евро07 ..:D Не напразно по другите магазини същата марка кабели са на двойно по висока цена ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще го имам в предвид за напред.Тези ми ги взима "майстора",който уж ги разбира работите и предполагах, че ще ми вземе нещо читаво и няма да ме изпързаля, но ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той/майстора/може и да ги разбира работите,но комисионната си е комисионна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дължи се на това, че си ги взел от Евро07 ..:D Не напразно по другите магазини същата марка кабели са на двойно по висока цена ..:)

Моите не бяха от Евро-то, цената им беше около 80 кинта, обаче пак за никакъв чеп не ставаха. Опаковката беше друга, още ме е яд, че не запомних марката...

 

Надявам се колегата да не се сърди, че използувам темата му, но имам едно питане: какви са правилните кабели? Чувал съм добри отзиви за Тесла, но нямам личен опит с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите не бяха от Евро-то, цената им беше около 80 кинта, обаче пак за никакъв чеп не ставаха. Опаковката беше друга, още ме е яд, че не запомних марката...

 

Надявам се колегата да не се сърди, че използувам темата му, но имам едно питане: какви са правилните кабели? Чувал съм добри отзиви за Тесла, но нямам личен опит с тях.

 

 

Ще се повторя, но Ви споделям, че и на двете коли нямаме проблеми с тези кабели и сме доволни. На моя колт като го купих сложих ОЕМ но двете кабелчета бяха 120 лв. Възможно е комплекта на колегата да е бил дефектен, но това не означава че като цяло сейва-та са лоши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Чувал съм добри отзиви за Тесла, но нямам личен опит с тях.

 

Аз на ЕКЛИПС-а сложих Tesla и вече втора година нямам грижи....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...