Премини към съдържание

Дразнещ проблем със спирачките


Препоръчано мнение

Общо взето проблемът е в това, че ABS-a не работи коректно и се получава едно тракане и биене при спиране, като при достигане на 60 км/ч. светва лампичката и направо спира да работи. Бях на Елкон и ми казаха, че работи обаче бил нещо разместен или разцентрован( датчика) и се получавало разминаване между двата датчика, което пък води до това биене. Майсторът ми ме посъветва да измия хубаво колата отдолу, за да почистя евентуално влезли боклуци, тъй като нямало как датчик да се размести, обаче след почистването резултат никакъв, а този проблем почва да ме вбесява. Ако някой от вас се е сблъсквал с подобно нещо и има идея как да се поправи? Благодаря, предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,проблемът най-вероятно ще се разреши,ако подмениш датчика!След като са ти я закачвали на тестер,би трябвало да знаеш кой е,ако ли не пак я закачи!Също така прегледай внимателно кабела който отива от датчика до ABS-а.....при възможност и него подмени!

 

 

Дори,като се замисля,по-изгодно ще ти е от финансова гледна точка да започнеш от кабела!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Успех!

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли проблема е от самия датчик, по-скоро от някоя от гривните се е прецакала. Ако можеш ги почисти и огледай за пукнатини, липсващи зъби и т.н. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според Елкон-а датчика е ОК. Как се оправя тази гривна( нова или от морга трябва да купя). Колко е фатално да се кара така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според Елкон-а датчика е ОК. Как се оправя тази гривна( нова или от морга трябва да купя). Колко е фатално да се кара така?

Гривната може да се залепи, да се завари или да се смени с друга. Можеш и така да си караш, но няма да ти работи ABS-a.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според майстора ми гривната е здрава, а нещо в намотките на датчика е разместено и затова двата датчика дават различно съпротивление, откъдето пък идва проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според майстора ми гривната е здрава, а нещо в намотките на датчика е разместено и затова двата датчика дават различно съпротивление, откъдето пък идва проблема.

Не мога да се съглася с горното... датчика или работи, или не. Иди при друг майстор, може той да ти каже друго.

По-горе беше написал, че според Елкон-а датчика е добре...

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравей колега!

Какво стана направили го?

Кажи как ,защото аз имам същия проблем след като имах проблеми с дисковете.Сега са нови и пок така ми приритва АБС на ГАЛАНТА.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Какво стана направили го?

Кажи как ,защото аз имам същия проблем след като имах проблеми с дисковете.Сега са нови и пок така ми приритва АБС на ГАЛАНТА.

Вероятно имаш проблем с гривните на АБС-а.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами оправих го, като махнах бушона на АБС-а, докато ми остане време да потърся втора ръка, че за нов ми обявиха 500 лв. цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен огледайте си хубаво гривните на главините.Аз преди време имах същия проблем,едни "майстори" искаха да ми сменят датчика, но се оказа гривната и сега карам с гривна втора ръка от колегата Алекс от Ямбол. :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен огледайте си хубаво гривните на главините.Аз преди време имах същия проблем,едни "майстори" искаха да ми сменят датчика, но се оказа гривната и сега карам с гривна втора ръка от колегата Алекс от Ямбол. :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

Колега, и аз това им казвам.... Пламен и той изказа същото предположение, но вероятно няма кой да чете, или ако четат, не слушат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами оправих го, като махнах бушона на АБС-а, докато ми остане време да потърся втора ръка, че за нов ми обявиха 500 лв. цена.

500 лв за нов датчик ли? Ами ако го купиш и не е от него? Обади се на Алекс2511, той ще ти прати каквото ти трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, за да не отварям нова тема ще пиша тук

Вчера за пореден път се уверих че без ABS няма да мина. От както имам колата вече за втори път пред мен се набива спирачка и удрям кола отзад защото се суркам прекалено дълго. Онзи ден гледах под капака, има една черна кутийка на която пише ABS, отварям и вътре е празно. Има само една букса. Това за какво е и ако сложа там нещото което се слага дали ще ми заработи ABS-a на галанта? Моя е правен края на 99-та, 2000 кубика. Може би трябва да питам колегата Alex за тази част. Може ли да ме посъветвате.

 

Поздрави

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не отварям нова тема ще пиша тук

Вчера за пореден път се уверих че без ABS няма да мина. От както имам колата вече за втори път пред мен се набива спирачка и удрям кола отзад защото се суркам прекалено дълго. Онзи ден гледах под капака, има една черна кутийка на която пише ABS, отварям и вътре е празно. Има само една букса. Това за какво е и ако сложа там нещото което се слага дали ще ми заработи ABS-a на галанта? Моя е правен края на 99-та, 2000 кубика. Може би трябва да питам колегата Alex за тази част. Може ли да ме посъветвате.

 

Поздрави

В тази кутийка има само едно реле. Имам цялата кутийка комплект и мога да ти я пратя на символична цена..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тази кутийка има само едно реле. Имам цялата кутийка комплект и мога да ти я пратя на символична цена..

Въпроса е това реле дали ще подкара ABS-a и за това ли не работи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ABS е хубава екстра но няма да спираш по-бързо със него (даже има малко по голям спирачен път) но ще ти позволи колата да остане "управляема" и няма да блокира колелата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но имаше един клип който показваше че точно спирачния път с ABS се съкращава. Някъде из форума трябва да е... то беше голям спор между колегите до колкото помня.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ABS е хубава екстра но няма да спираш по-бързо със него (даже има малко по голям спирачен път) но ще ти позволи колата да остане "управляема" и няма да блокира колелата

 

Само много добър шофьор, с отлични познания на автомобила и пътната настилка може да спре по-бързо без ABS, отколкото с тази екстра.

Повечето случаи на които попадаме са такива стряскащи и реакцията ни е да се изправим върху спирачния педал, а веднъж блокирали колелата, не само че се губи управлението, а и спирачния път се удължава.

 

Rafa, надявам се да нямаш повече такива премеждия, но и аз на твое място бих направил всичко, за да проработи тази екстра. Успех.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е това реле дали ще подкара ABS-a и за това ли не работи ?

Не мога да отговоря на въпроса ти. Мога само да кажа, че без това реле ABS-a няма да заработи, но дали е само то - не знам.

Най-добре вземи от някой колега такова реле за проба и ще разбереш. Или потърси майстор да ти каже къде е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен кутииката с релето помпата има ли я ? Я си снимай под предния капак в ляво към купето да видим.. Иначе и на мен ми се случи зимата докато се престроявам и гледам в огледалото един спрял и го цунах леко отзад, за щастие без поражения освен крив номер, но колелата ми блокираха, а АБС-а не се включи защото реши че съм спрял (с ниска скорост и едновременно блокиране на 4-те колела). Но по принцип сега лятото просто внимавай повече и спазвай по-голяма дистанция, доста по-млади колеги забелязвам с Галанти, които карат с почти голфаджииски манталитет :icon_rock: ...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...