Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Нов "диамант"между бижутата.


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Искам да се похваля с новата придобивка на баща ми Mitsubishi Space Star 1.3.В същност колата е нов внос от Швейцария ,декември месец 99 година на 120 хил. км. реални което е доста добре за японски автомобил особено с бензинов двигател.Колата е страшно запазена без нито една забележка,вози много стегнато тихо и като цяло е приятна за каране,+ това има заводско CD устройство с касетка радио и навигация нещо което прави вътрешния интериор на автомобила без забележки и му дава един огромен + пред останалите опоненти в този клас ,поне според мен.Ще постна снимки тези дни като,я снимам.За сега имам няколко въпросчета като за начало към вас.

1.Двигателят на тази кола японски ли е на Митсубищи или е на Рено,защото четох тук в форума,че има такива варианти ,но не разбрах само при дизеловите модели ли е той.

2.За навигацията-гледам на повечето такива старчета тук в форума самият дисплей които е на таблото е с копченца от долу за настройка на часовник и тнк,а нашият се управлява от командният панел от където и навигацията (това само ли е разликата в смисъл тези без навигация са с копченца на дисплея явно)Това ми беше интересно.

3.Когато натисна копчето за навигация ми изписва на някакъв език който не го разбирам много,но доколкото разбирам иска диск с карти.Иначе радио диск всичко си работи само на навигация иска диск,ще мога ли да вкарам картите които са посочени тук в форума и ще мога ли да пътувам до Германия с тази навигация.Благодаря на всички колеги.

Редактирано от Staffolino
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

За навигациите не мога да ти отговоря, но двигателят ти е 100% японски. На Старчетата само дизелите са френски.

Милион безаварийни ти желая!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честито и от мен. Не забравяй след основното задължително обслужване и маслото в ръчната ск.кутия да смениш. Тя вече ти е френска. При мен е JB3 кутия на Renault. Има интервал на смяна 7г/105000км, което събитие настъпи по-напред.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честито и от мен. Не забравяй след основното задължително обслужване и маслото в ръчната ск.кутия да смениш. Тя вече ти е френска. При мен е JB3 кутия на Renault. Има интервал на смяна 7г/105000км, което събитие настъпи по-напред.

Поздрави

А какво масло като марка и спецификация си използвал при смяната?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво масло като марка и спецификация си използвал при смяната?

 

Здравей

Ще ти отговоря на лични....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За тия френските кутии се използвало някакво специално масло на ELF мисля, иначе със синтетика 75W90 протичали след време.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=20692&view=findpost&p=215973

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тия френските кутии се използвало някакво специално масло на ELF мисля, иначе със синтетика 75W90 протичали след време.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=20692&view=findpost&p=215973

 

 

Оригиналната препоръка на Renault е масло API GL4+, с вискозитетен клас SAE 75W-80 (TRANSELF TRX SAE 75W80 по сервизна книжка). Към днешен момент маслата на ELF са еволюирали и остарялото вече TRX SAE 75W80 се заменя от NFP SAE 75W80.

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме му на Старчето ангренажа, ролката и другите два ремъка,масло,филтри,накладки предни,задните цилиндърчета,дистрибуторна капачка и всичко е точно в перфектно състояние САМО тези кабели на свещите от къде ги пазарите и кви пари,че не мога да намеря,а са доста зле.

Редактирано от Staffolino
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...