Премини към съдържание

Звук-пукане от гумите


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

От скоро мици почна да трака и да пука и да издава звуци, които просто не мога да преглътна. Карам си аз рано сутрин на тишина със затворени прозорци и от време на време се чува едно пукане от предното дясно колело. Като натисна спирачка и докато колата спира е пълна тишина, но от време на време на random принцип си пука... главина ли е какво е това... После от зад някъде се чува някакво тракане там пък като влеза в някой по-неравен участък и имам чуството че камъчета се блъскат в багажника ми. Преди време пък когато задницата на колата подскачаше нагоре надолу, при скорост под 40км/ч и от зад се чуваше едно скърцане сякаш правиш секс на старо пружинено легло. Та такива работи... но това пукане от предната дясна гума е ново 20. Някой знае ли що е то?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли дали мърда колелото на крика с ръце на 12:30 и после на 09:45 часа?

Иначе от много места може да идват шумовете. Носачи бол. Не е като да смениш 2 тампона за 50 лева и 2 втулки и край, предницата е готова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я па съм написал 9 и 45. Три и петнаеесе :icon_doh: ГоУем съм :icon_thumbup:

Знам че си разбрал какво съм имал предвид. На моята от недобре затегнат лагер (преден десен) минавайки през малки неравности се чуваше тропаше. В сервиз ми го дозатегнаха с гайковерт и работата там заспа. От ляво обаче имам нужда от едни 150-ина лева.

Клатенето настрани (хват на 09:15 часа) може да е от накрайници - вътрешни и/или външни. Външният се вижда, но луфта на вътрешния към рейката може да значи и рейка, което не е никак добре. При мен мърда и на 12:30 в единия шарнир на правия носач.

U-образния и кривия не знам как се диагностицират и скоро не искам и да разбирам......... С щанги съм напъвал всички носачи без левия прав и засега са добре.

 

Главина не е. Съвета на Диджея пробва ли? С пулсациите при спиране на заден ход?

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другото предположение е, да е започнал да трака спирачния механизъм в шпилките, които го държат. Поне при мен е така и то точно на дясното колело.

За скърцането отзад незнам. Провери дали някой не прави секс на задната седалка в този момент :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От зад най-вече може да скърца големия тампон на напречната щанга... вече го минах и това чудо.

Тампона си е здрав но има нещо като прахозащитна гума и при преминаване на неравности с ниска скорост напречната щанга се измества нагоре-надолу и тогава се получава едно гадно скърцане.

 

Едвали и при тебе ще е нещо различно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имах леко потрошен подкалник, който в долния край не се захващаше никъде и някой път при ускорение се усукваше и се опираше в гумата и се чуваше доста жестоко пукане :)

Погледни при теб как е.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен скърца,като каруца от време на време, забелязах,че скърцането се появява по обед,когато стане жега,дори и шофьорската врата се обажда здраво,когато я напече.Над вечер по хладно всичко е ок.Също,когато завали, или карам по хубав път не чувам скърцане,скоро ще яводя на основен преглед,и тогава ще видим...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другото предположение е, да е започнал да трака спирачния механизъм в шпилките, които го държат. Поне при мен е така и то точно на дясното колело.

 

От това трака като трамвай а не пука/скърца както колегата описва. Иначе и аз съм със същият проблем на дясната гума и Пламката каза че лекарството (освен читави спирачни апарати) е да се носи на струг, да се пробият по големи дупки и да се направят шпилки по новият диаметър. Цялото удоволствие към 60 лв на апарат .. Да си трака е**л съм го ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пукане или тропане на метал последно? Ако тропането спира с леко натисната спирачка - много вероятни водачи на спирачния апарат. Моята се разклопа внезапно и имах чувството че нещо ще се къса. При ниска скорост беше по-силно. Somalietsa ме насочи към водачите. Закарах колата при майстор, погледна ги и каза "Ти си луд, всичко ти е здраво". Отидох да взема 2 водача със супорта в ръка. Намерих два втора употреба за моя модел сп. апарат, които влизаха много плътно. Смени ми ги и край с тропането. 30-ина лева ми костваше с горивото и сапуна да се измия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От скоро мици почна да трака и да пука и да издава звуци, които просто не мога да преглътна. Карам си аз рано сутрин на тишина със затворени прозорци и от време на време се чува едно пукане от предното дясно колело. чуваше едно скърцане сякаш правиш секс на старо пружинено легло. Та такива работи... но това пукане от предната дясна гума е ново 20. Някой знае ли що е то?

Без качествена диагностика,можем само да гадаем.Но ако трябва да дам моя залог-според това което описваш,аз залагам на шарнира на горния(U-образен)носач.

Успех!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тампона на преден десен амортисьор? Там не съм разглобявал досега и не знам как е направено, но би трябвало да има тампон :icon_blush: .

Мда, от много места може да е, а и като не може да се чуе..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тампона на преден десен амортисьор? Там не съм разглобявал досега и не знам как е направено, но би трябвало да има тампон :icon_blush: .

Мда, от много места може да е, а и като не може да се чуе..........

Амортисьора няма тампон отдолу, на твърда връзка е. Тампон има само отгоре, но не знам някой да се е оплаквал да скърца. По-скоро може да е от тампоните на горния носач.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьора няма тампон отдолу, на твърда връзка е. Тампон има само отгоре, но не знам някой да се е оплаквал да скърца. По-скоро може да е от тампоните на горния носач.

 

Амортисьора няма но правия носач има, точно там където се захваща вилицата ( че не знам как се казва). Когато волана ти е в централно положение и трябва да обереш луфта се получава леко усукване и тампона на правия носач скърца. Преди около месец смених моя прав носач, заради такова непоносимо скърцане, иначе тампона си беше ок... но доста омекнал. Съответно ако се намокри или напръска тампона спира скърцането, ама ден до пладне. Аз такива дреболийки не търпя, и се прави възможно най скоро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Привет, колеги, имам проблем с дясното колело. Реших да не пускам нова тема, а да питам направо тук. От няколко дни като колата е в движение се чува шум от дясното колело като метално жужене. Интересното е , че не намалява като завивам надясно, нито се увеличава като завия наляво, което е типично за главина , а е постоянно. възможно ли е да е от каре или нещо друго? Предварително мерси. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги, имам проблем с дясното колело. Реших да не пускам нова тема, а да питам направо тук. От няколко дни като колата е в движение се чува шум от дясното колело като метално жужене. Интересното е , че не намалява като завивам надясно, нито се увеличава като завия наляво, което е типично за главина , а е постоянно. възможно ли е да е от каре или нещо друго? Предварително мерси. :)

 

Провери, да не би на това колело, диска да е по-топъл, тоест да имаш блокирал спирачен цилиндър, и да ти присвирват накладките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери, да не би на това колело, диска да е по-топъл, тоест да имаш блокирал спирачен цилиндър, и да ти присвирват накладките.

Знаеш ли че може и да е това... ако ти кажа , че и колата леко бие надясно като пусна волана, може и да излезеш много прав :D

Редактирано от naso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...