Премини към съдържание

LPG BRC Sequent Plug & Drive


Препоръчано мнение

Здравейте, след двудневен монтаж вчера по обяд колата вече работеше и с алтернативно гориво, за по-малко от половината на цената на бензина. Системата е направена уникално просто за монтаж, и същевременно надеждна и прецизна. Компютъра на газовата система се сработи чудесно с този на колата, точно за 5мин както е описано в книжката с инструкции. След свързването на системите на газовата уредба и тази на колата, не се наложиха никакви допълнителни настройки. Разликата в разхода на газ, по показания на Лаптоп с BRC софтуер е 3.6% в повече от разхода на банзин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита ти придобивка!Кажи сега ,колко струва,колко километра караш годишно и за какъв период очакваш да ти се възвърне инвестицията?

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита ти придобивка!Кажи сега ,колко струва,колко километра караш годишно и за какъв период очакваш да ти се възвърне инвестицията?

Мерси, пожелавам на всеки мераклия такова нещо! :icon_thumbup:

Ами с моите прищевки и доглеждания, всичко ми излезе 1600лв. Колара е на 3.4г и е на 87 000км, което ще рече по 2 175км на месец или 26 100км на година. :icon_n_king:

При среден разход от 9.5л/100км идва 206,63л на месец по по средна цена от 2,50лв, защото 2008г беше 2,80лв за литър а преди месец и нещо 2,30лв, се пада по 516,56лв на месец за гориво!

Май бързо ще си върна инвестицията. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм,браво........не звучи хич зле! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif.................(пусто съм много предубеден към газта във всичките и варианти за да се пусна и аз по тая пързалка)http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Карай си със здраве и безаварийно..........и със сигурност по-евтино,вече!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм,браво........не звучи хич зле! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif.................(пусто съм много предубеден към газта във всичките и варианти за да се пусна и аз по тая пързалка)http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Карай си със здраве и безаварийно..........и със сигурност по-евтино,вече!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Ами незнам защо си предубеден? Та те повече от 40% от колите с бензинови двигатели са и на газ! :icon_thumbup:

Според мен, ако всичко е направено както трябва, не мисля че може да възникне проблем. :icon_hmm:

Единственото нещо, което ме спираше да сложа газовата система, бе гаранцията на колата! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, пожелавам на всеки мераклия такова нещо! :icon_thumbup:

Ами с моите прищевки и доглеждания, всичко ми излезе 1600лв. Колара е на 3.4г и е на 87 000км, което ще рече по 2 175км на месец или 26 100км на година. :icon_n_king:

При среден разход от 9.5л/100км идва 206,63л на месец по по средна цена от 2,50лв, защото 2008г беше 2,80лв за литър а преди месец и нещо 2,30лв, се пада по 516,56лв на месец за гориво!

Май бързо ще си върна инвестицията. :icon_angel:

Ти добре ,а с моите 40 хил. км. на година??От одавна не бях правил такива сметки и сега като ги видях, май и аз ще слагам газ.........на Галанта си джипкам с газ откакто съм я взел, и съм адски доволен ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То сметката е ясна,примерно ако ти гори 10/100 бензин по2.40 и 10/100 газ при 1.20 с хубава ГИ може да си го сметнете с кое гориво е по евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре ,а с моите 40 хил. км. на година??От одавна не бях правил такива сметки и сега като ги видях, май и аз ще слагам газ.........на Галанта си джипкам с газ откакто съм я взел, и съм адски доволен ..........

Пламене, че на кое не си на газ и навърташ по 40 хилки на година? :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, че на кое не си на газ и навърташ по 40 хилки на година? :icon_doh:

 

Вероятно има в предвид автобуса :D А той е с 2.4 мотор и тежичък, сигурно добре го смучи бензина :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно има в предвид автобуса :D А той е с 2.4 мотор и тежичък, сигурно добре го смучи бензина :)

Мазохист! То на тва направо метан да слага! :icon_rock:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, що да слага?

То икаруса му гори 6/100 бензин.....

Нали само го бута, без да го пали, напред-назад - колкото да излезе от двора с газифицирания Галант.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, че на кое не си на газ и навърташ по 40 хилки на година? :icon_doh:

На Икаруса съм без газова,но и ми се свиди да дупча любимата си кола за АГУ.......иначе разхода е както следва: в градско ако жената кара я смъква до 10,10 и нещо в града ,ако съм аз - под 12 не мога да я сваля :D Извънградско - около 7-8 литра,зависи.........

Сивков, откъде е тази АГУ и къде я монтира? И с каква бутилка си ? Вместимост? място? и т.н........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сивков, откъде е тази АГУ и къде я монтира? И с каква бутилка си ? Вместимост? място? и т.н........

 

И за мен би представлявало интерес :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за мен би представлявало интерес :)

От BRC BG и си я монтирахме с едни приятели в Бургас.

Бутилката е 40л, 24см диаметър и е поставена в багажника между бомбетата. Задеждането е до резервоара, под капака с преход.

Навъртях първите 800км. Снощи се наложи да се прибера до Смолян и преди час се прибрах на морето.

През почти целия път съм карал със скорост между 110-120, понеже бързах и на борд компа показа средно 87км/ч а разхода беше 10л/100км. Незнам но преди газифицирането, мисля че разхода беше същият +/- 10%.

Така че за сега съм доволен. Сигурен съм, че при нормално каране, ще си гори по-нормално в диапазона 7.5-9л/100км.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От BRC BG и си я монтирахме с едни приятели в Бургас.

Бутилката е 40л, 24см диаметър и е поставена в багажника между бомбетата. Задеждането е до резервоара, под капака с преход.

Навъртях първите 800км. Смощи си ходих до Смолян и преди час се прибрах на морето.

През почти целия път съм карал със скорост между 110-120, понеже бързах и на борд компа показа средно 87км/ч а разхода беше 10л/100км. Незнам но преди газифицирането, мисля че разхода беше същият +/- 10%.

Така че за сега съм доволен. Сигурен съм, че при нормално каране, ще си гори по-нормално в диапазона 7.5-9л/100км.

А какви екстри с ии сложил? Спомена,че цената е такава защото имало всичките му екстри ...........Дали имат бутилки ,на мястото на резервната гума, като при мен рез. гума е от тънките,и е под колата на скара ..........БУтилката ти италианска ли е, или Бг........?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какви екстри с ии сложил? Спомена,че цената е такава защото имало всичките му екстри ...........Дали имат бутилки ,на мястото на резервната гума, като при мен рез. гума е от тънките,и е под колата на скара ..........БУтилката ти италианска ли е, или Бг........?

Не мисля че съм казвал за екстри? То какви екстри може да има една такава инсталация?

Казах, че е монтирана по моите изисквания. Това там, онова така, тука ето така и прочие, като идеята ми беше да се виждат само обслужваемите части на системата.

Бутилката нямам идея от къде е, но не е турска със сигурност. Исках и аз на мястото на гумата, но е много плитък трапа и щеше да стърчи с 4см.

Бих качил снимки ама немога. Нещо не ми разрешава тази опция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че съм казвал за екстри? То какви екстри може да има една такава инсталация?

Казах, че е монтирана по моите изисквания. Това там, онова така, тука ето така и прочие, като идеята ми беше да се виждат само обслужваемите части на системата.

Бутилката нямам идея от къде е, но не е турска със сигурност. Исках и аз на мястото на гумата, но е много плитък трапа и щеше да стърчи с 4см.

Бих качил снимки ама немога. Нещо не ми разрешава тази опция.

А резервната гума от тънките ли е ,или си е нормална гума......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А резервната гума от тънките ли е ,или си е нормална гума......

Тънка е, но това не е било решаващо за дълбочината на нишата.

По скоро е по-плитка от тези на други автомобили, защото под него се пада задното гърне на автомобила, което е доста големичко(Ш-70см/Д-40см/В-10см).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз тия дни ще уговарям час за аутлендъра, като засега съм се ориентирал към Ланди, при сервизчето в Лазур до входа на стадиона.

 

Сложи ли джаджа за мазане на клапаните? Дали е необходима? (предложиха ми за + 100-150 лв към исканите 1200 лв за Ланди Рендзо).

 

Искрено се надявам при мен да стане под багажника на мястото на резервната.. утре специално ще проверя.. иначе може да ми се отще да имам нещо в багажника..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз тия дни ще уговарям час за аутлендъра, като засега съм се ориентирал към Ланди, при сервизчето в Лазур до входа на стадиона.

 

Сложи ли джаджа за мазане на клапаните? Дали е необходима? (предложиха ми за + 100-150 лв към исканите 1200 лв за Ланди Рендзо).

 

Искрено се надявам при мен да стане под багажника на мястото на резервната.. утре специално ще проверя.. иначе може да ми се отще да имам нещо в багажника..

По принцип е добре да й сложиш,тъй като на нашите клапаните им са "тънки", а и леглата са им слабички........но това е само на теория, иначе аз съм виждал на този мотор АГУ без въпросната система и вече около 60 хил. км. е минал и няма проблеми за сега.........Аз л;ично мисля да сложа,но .......къде се намира този сервиз за Ланди Рензо,в София ли? Защото цената м/у нея и БРЦ е доста голяма ( около 500лв. ) и не знам на коя да заложа и аз........

Мисля да изчакам още малко , та да споделите опит ........

При мен няма как да се сложи на мястото на рез. гума, тъй като най плоската тороидална бутилка е 20 см. а гумата ми е 14 см.........има риска да я отнеса някъде .......май ще сваля едната седалка отзад в багажника и там се отваря еднои приятно голямо място за бутилка с вместимост поне 60 литра.......ама още не съм решил де ...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този сервиз на Ланди е в Бургас. А колкото до цената, да по-ниска е ама слагат китайски боклук! В момента истинско Ланди в БГ неможе да се намери. Освен това със сигурност тази цена е без бутилка, да не говорим за такава на мястото на гумата, може би не са включили и монтаж и настройка. Незнам, ако 1200 лева е Ланди със всичко то тогава какво Ланди ще е? То ще идва на цената на разни незнайни марки LPG, които внасят от всякъде и слагат за по 1000 кинта. :icon_hmm:

Аз също се бях ориентирал към Ланди по първоначална информация, но това че са чайни ме насочи към BRC. Ако колата си заслужаваше, със сигурност щях да сложа Принс, ама на Лансер не върви да пляснеш сиситема за 5 бона.

Такова нещо за смазване на клапаните не съм слагал, макар и на мен да ми казваха, че е хубаво да има. Но ако не се лъжа цената беше доста по-ниска (под 100лв), от тази която колегата е написал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ама аз взех да се разубеждавам, защото се оказа, че тороидните бутилки, които те имат са 20 см високи, а моята резервна отдолу е 16-17 см. Т.е ще стърчи ужасно много надолу.. какво като съм със СУВ.... ще потърся дали има някъде подходяща бутилка, ако не.. ще си карам на бензин.

 

За мен в багажника е изключено, тъй като от време на време си ползвам 3тия ред седалки, а и пренасям по някоя по-голяма техника и свалям седалките..

 

Цената действително е 1200 или 1250 за всичко с монтажа и настройката.. само +40 за тороидна бутилка. По тяхно твърдение си е ланди, тъй като те са единствени уж официални представители на Ланди в Бургас и друго изобщо не слагали. Разбира се не знам колко е вярно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ама аз взех да се разубеждавам, защото се оказа, че тороидните бутилки, които те имат са 20 см високи, а моята резервна отдолу е 16-17 см. Т.е ще стърчи ужасно много надолу.. какво като съм със СУВ.... ще потърся дали има някъде подходяща бутилка, ако не.. ще си карам на бензин.

 

За мен в багажника е изключено, тъй като от време на време си ползвам 3тия ред седалки, а и пренасям по някоя по-голяма техника и свалям седалките..

 

Цената действително е 1200 или 1250 за всичко с монтажа и настройката.. само +40 за тороидна бутилка. По тяхно твърдение си е ланди, тъй като те са единствени уж официални представители на Ланди в Бургас и друго изобщо не слагали. Разбира се не знам колко е вярно.

Ами да ти кажа аз разпитвах за такава бутилка и ми казаха че минималната височина е 18см.

За цената момчетата са правили запитване към производителя. Цената за 4цил беше 1180 евра, само системата с скоби, тедки, маркучи и останалите джунджурии. Софтуера, както при BRC е безплатен и се дърпа от нета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след двудневен монтаж вчера по обяд колата вече работеше и с алтернативно гориво, за по-малко от половината на цената на бензина. Системата е направена уникално просто за монтаж, и същевременно надеждна и прецизна. Компютъра на газовата система се сработи чудесно с този на колата, точно за 5мин както е описано в книжката с инструкции. След свързването на системите на газовата уредба и тази на колата, не се наложиха никакви допълнителни настройки. Разликата в разхода на газ, по показания на Лаптоп с BRC софтуер е 3.6% в повече от разхода на банзин.

Абе Василе ти съвсем откачи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...