Премини към съдържание

Спейс стар въпрос!


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имам следния въпрос, ще купувам спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел. Бордовия компютър показва странни разходи за горивото. Изминахме към 10км и пове4е и не спадна под 14/100 ?!?!? Това го намирам за напълно ненормално - дори да е моментния разход. Закарахме я на сервиз с диагностика и на двигателя и казаха, че е запазена и двигателя е в много добро състояние. Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена. Моля, кажете ми възможно ли е наистина да прави такъв разход???

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В краина сметка какъв е двигателя, 1.8ГДИ или 1.9ДИ-Д. И за двата разхода е висок и нереален. А в този сервиз неходете повече.......Няма как да се вдигне разход от нещата които се сменят при обслужване. Или поне неможе да се вдигне толкова много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миленски - сигурно е 1.9ДИ-Д.

То ГДИ-то чак такава ламя не може до е....:icon_tongue:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може показанията да са нулирани точно преди тези 10 км и да не е имало време да се сменят, или да са мноооооооого стари непроменяни за много назад, ако колата не е в ред. На мен точно след нулиране и газ от бензиностанцията ми дава за малко такъв разход, но след 1-2 км всичко си идва по местата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: На мен поне 3 митсубишита са ми показвали странни разходи, един от пинините веднъж ми показа 24/100 което е почти 1/3 от реалния му разход, така се получава когато колата не е карана много или не е нулирано дълго време, колегата е обяснил вече, не се шашкай, спейса пък ми е показвал 2.9/100 на загрят мотор и по междуселски път, и това не е вярно така че,...... вярно показват тези дисплейчета но трябва да се гледа правилно. Нулирай си разхода и покарай поне 30 мин без да гасиш двигателя и ще видиш колко ти гори. :mitsu-smiley: :icon_n_king: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега , карам същата кола 1,9DID вендъж имах същият проблем и го реших като сипах за 50лв нафта и нулирах всичко на борд компа покарах 20тина км. и се оправи всичко

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Все едно каква е колата бензин или дизел принципа на трип компютъра е един и същ, въпроса е там че продавача на посочената кола (спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел) не е дал правилен отговор на купувача и го е заблудил:

"Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена" Грешен отговор! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам следния въпрос, ще купувам спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел. Бордовия компютър показва странни разходи за горивото. Изминахме към 10км и пове4е и не спадна под 14/100 ?!?!? Това го намирам за напълно ненормално - дори да е моментния разход. Закарахме я на сервиз с диагностика и на двигателя и казаха, че е запазена и двигателя е в много добро състояние. Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена. Моля, кажете ми възможно ли е наистина да прави такъв разход???

На борд компютъра всичко е относително ,и ако е бил паднал акумулатора или е разкачван за нещо, после показанията на компа са грешни за определен период от време.....като се покара така няколко дни, разхода по показания би трябвало да падне и да дава почти реалния разход.......

Също така, ако е разкачан акумулатора ,или е правено нещо по мотора ,то в началото ЕКУ-то на ГДИ-то един вид се самонастройва известно време,докато си влезе във всички режими на работа на мотора......ако имаш проблем с помпата за високо налягане, то мотора ти също ще харчи повечко, тъй като ЕКУ-то ти ще забие един режим на работа , който е известен с Stich F/B и няма да влиза в другите режими на работа като ГДИ режима.........

Просто си трябва кадърна диагностика за да се види какъв е точно проблема,тъй като те могат да са много ,а аз изброих само 2-3 от тях............ако сте от Пловдив, то отидете при Милен............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Все едно каква е колата бензин или дизел принципа на трип компютъра е един и същ, въпроса е там че продавача на посочената кола (спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел) не е дал правилен отговор на купувача и го е заблудил:

"Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена" Грешен отговор! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

.......и да ,и не......ако има много зпушен въздушен филтър пак дава голям разход, ако има калпави свещи, пак дава гоилям разход.......който вече е реален ,докато ако разкачош акумулатора за по дълго време, показанията са нереални, тъй като мотора си харчи нормално..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо обикновено става ако показанията са нулирани и след това двигателя е работил доста време на място. След като мръдне колата показанията може да почнат от 99.99l/100 и да спада с изминалия пробег. Друг вариант е да се кара с неразумна скорост или да и има нещо на колата. Нулирайте и средния разход и я покарайте нормално. Ако пак има някакви проблеми, Milen_z ви е градски. Той може да ви каже дали си заслужава, след като я види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

може ли някой да ми каже колко е резерва на спейс стар 1,3i 16v 2000g.

 

Мисля, че беше 55л колега, но не съм сигурен. Но е там някъде максимум 60л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз знам колко е резервоара,питах когато светне лампи4ката;)

 

Извинявам се за грешката не съм обърнал внимание. Мисля, че 50 или 60km ми показва оставащо гориво когато светне лампата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз знам колко е резервоара,питах когато светне лампи4ката;)

 

Здравей колега, аз мисля че е 3л, защото от пълен резервоар 55л -пробег 646 км до светване на лампата и веднага зареждане на бензиностанция влезнаха 51л бензин. Пост номер 36 в темата Какъв е разхода градско и извънградско на Spece Star

 

П.С. На мен след светване на лампата бордовия компютър ми показа че имам още 17км аванс. Но това не е реално при този разход от 7,9л/100км за целият пробег. Би трябвало да показва 38 км които мога да мина с тези 3л при такъв разход.

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

питам защото на мен ми показва винаги 50км,че мога да измина.пък с цял резервоар минавам 1100км. не знам за вас защо така ви показва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...