Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Спейс стар въпрос!


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имам следния въпрос, ще купувам спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел. Бордовия компютър показва странни разходи за горивото. Изминахме към 10км и пове4е и не спадна под 14/100 ?!?!? Това го намирам за напълно ненормално - дори да е моментния разход. Закарахме я на сервиз с диагностика и на двигателя и казаха, че е запазена и двигателя е в много добро състояние. Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена. Моля, кажете ми възможно ли е наистина да прави такъв разход???

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В краина сметка какъв е двигателя, 1.8ГДИ или 1.9ДИ-Д. И за двата разхода е висок и нереален. А в този сервиз неходете повече.......Няма как да се вдигне разход от нещата които се сменят при обслужване. Или поне неможе да се вдигне толкова много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миленски - сигурно е 1.9ДИ-Д.

То ГДИ-то чак такава ламя не може до е....:icon_tongue:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може показанията да са нулирани точно преди тези 10 км и да не е имало време да се сменят, или да са мноооооооого стари непроменяни за много назад, ако колата не е в ред. На мен точно след нулиране и газ от бензиностанцията ми дава за малко такъв разход, но след 1-2 км всичко си идва по местата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: На мен поне 3 митсубишита са ми показвали странни разходи, един от пинините веднъж ми показа 24/100 което е почти 1/3 от реалния му разход, така се получава когато колата не е карана много или не е нулирано дълго време, колегата е обяснил вече, не се шашкай, спейса пък ми е показвал 2.9/100 на загрят мотор и по междуселски път, и това не е вярно така че,...... вярно показват тези дисплейчета но трябва да се гледа правилно. Нулирай си разхода и покарай поне 30 мин без да гасиш двигателя и ще видиш колко ти гори. :mitsu-smiley: :icon_n_king: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега , карам същата кола 1,9DID вендъж имах същият проблем и го реших като сипах за 50лв нафта и нулирах всичко на борд компа покарах 20тина км. и се оправи всичко

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Все едно каква е колата бензин или дизел принципа на трип компютъра е един и същ, въпроса е там че продавача на посочената кола (спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел) не е дал правилен отговор на купувача и го е заблудил:

"Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена" Грешен отговор! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам следния въпрос, ще купувам спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел. Бордовия компютър показва странни разходи за горивото. Изминахме към 10км и пове4е и не спадна под 14/100 ?!?!? Това го намирам за напълно ненормално - дори да е моментния разход. Закарахме я на сервиз с диагностика и на двигателя и казаха, че е запазена и двигателя е в много добро състояние. Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена. Моля, кажете ми възможно ли е наистина да прави такъв разход???

На борд компютъра всичко е относително ,и ако е бил паднал акумулатора или е разкачван за нещо, после показанията на компа са грешни за определен период от време.....като се покара така няколко дни, разхода по показания би трябвало да падне и да дава почти реалния разход.......

Също така, ако е разкачан акумулатора ,или е правено нещо по мотора ,то в началото ЕКУ-то на ГДИ-то един вид се самонастройва известно време,докато си влезе във всички режими на работа на мотора......ако имаш проблем с помпата за високо налягане, то мотора ти също ще харчи повечко, тъй като ЕКУ-то ти ще забие един режим на работа , който е известен с Stich F/B и няма да влиза в другите режими на работа като ГДИ режима.........

Просто си трябва кадърна диагностика за да се види какъв е точно проблема,тъй като те могат да са много ,а аз изброих само 2-3 от тях............ако сте от Пловдив, то отидете при Милен............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Все едно каква е колата бензин или дизел принципа на трип компютъра е един и същ, въпроса е там че продавача на посочената кола (спейс стар 1.9 ГДИ 1999г модел) не е дал правилен отговор на купувача и го е заблудил:

"Питах човека и каза - "може би" защото не е обслужена" Грешен отговор! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

.......и да ,и не......ако има много зпушен въздушен филтър пак дава голям разход, ако има калпави свещи, пак дава гоилям разход.......който вече е реален ,докато ако разкачош акумулатора за по дълго време, показанията са нереални, тъй като мотора си харчи нормално..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо обикновено става ако показанията са нулирани и след това двигателя е работил доста време на място. След като мръдне колата показанията може да почнат от 99.99l/100 и да спада с изминалия пробег. Друг вариант е да се кара с неразумна скорост или да и има нещо на колата. Нулирайте и средния разход и я покарайте нормално. Ако пак има някакви проблеми, Milen_z ви е градски. Той може да ви каже дали си заслужава, след като я види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

може ли някой да ми каже колко е резерва на спейс стар 1,3i 16v 2000g.

 

Мисля, че беше 55л колега, но не съм сигурен. Но е там някъде максимум 60л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз знам колко е резервоара,питах когато светне лампи4ката;)

 

Извинявам се за грешката не съм обърнал внимание. Мисля, че 50 или 60km ми показва оставащо гориво когато светне лампата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз знам колко е резервоара,питах когато светне лампи4ката;)

 

Здравей колега, аз мисля че е 3л, защото от пълен резервоар 55л -пробег 646 км до светване на лампата и веднага зареждане на бензиностанция влезнаха 51л бензин. Пост номер 36 в темата Какъв е разхода градско и извънградско на Spece Star

 

П.С. На мен след светване на лампата бордовия компютър ми показа че имам още 17км аванс. Но това не е реално при този разход от 7,9л/100км за целият пробег. Би трябвало да показва 38 км които мога да мина с тези 3л при такъв разход.

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

питам защото на мен ми показва винаги 50км,че мога да измина.пък с цял резервоар минавам 1100км. не знам за вас защо така ви показва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...