Премини към съдържание

Разход на гориво


san

Препоръчано мнение

Здравейте,

искам да споделя разхода ми на гориво, който засякох последното пътуване.

 

Маршрута беше Видин - Монтана - Ботевград - Русе.

Компютъра показа среден разход на гориво 6.9 л/100 км, при средна скорост 70 км/ч, с включен климатик през целия път. Сам бях в колата, не натоварена, с бензил 95 от Лукойл.

 

По първокласните пътища максималната скорост 90 км/ч.

В отсечката Ботевград - Ябланица по магистралата максималната скорост ми беше 115 км/ч.

Без агресивно каране, минаване над 3000 оборота максимум 5 пъти.

 

Маршрута го минах изцяло с идеята да направя минимален разход.

 

Мисля, че това е максимума, който успях да изстискам като нисък разход.

Изключването на климатика не знам, колко ще смъкне разхода, но не го броя, защото без климатик си е убийствено в жегата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: От това по-добър разход дизел му кажи :) много добре за 1.8 бензинов двигател и с климатик е повече от задоволително, без клима може и да стигне до 6/100. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: От това по-добър разход дизел му кажи :) много добре за 1.8 бензинов двигател и с климатик е повече от задоволително, без клима може и да стигне до 6/100. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

За почивните дни бях в Гърция с пълен багажник,трима души в купето и пуснат климатик.Налях в БГ.от бензиностанция Еко новия "уж" икономичен бензин.На магистралата за Кавала-Солун със скорост 100 и включен крузконтрол ми даваше 7/100.Дали е от бензина или от постоянната скорост при крузконтрола незнам,но е много доволен рзход.Жалко,че е се случва веднъж,дваж в годината :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За почивните дни бях в Гърция с пълен багажник,трима души в купето и пуснат климатик.Налях в БГ.от бензиностанция Еко новия "уж" икономичен бензин.На магистралата за Кавала-Солун със скорост 100 и включен крузконтрол ми даваше 7/100.Дали е от бензина или от постоянната скорост при крузконтрола незнам,но е много доволен рзход.Жалко,че е се случва веднъж,дваж в годината :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Аз също мисля да започна да зареждам от Еко. Според колеги и приятели бензина на Еко е по-добър от този на Лукойл, били по-доволни. Уж го карали директно от Гърция, колко е вярно не знам.

 

Лятото, когато ходя на море ще я засега отново. Тогава колата ще е пълна.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: От това по-добър разход дизел му кажи :) много добре за 1.8 бензинов двигател и с климатик е повече от задоволително, без клима може и да стигне до 6/100. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Имам снимано 6.8/100 при средна скорост 70 или 72 км/ч беше непомня, но с климатик де.

Сега като идвах към морето, с двама пасажери по 80кг, багаж около 100кг и тръгване с пълен резервоар 70л, ми даде 7,5/100 при средна скорост от 74км/ч. Почти през 80% от пътя, съм бил на автопилот със скорост между 90 и 100 км/ч. Имаше няколко изпреварвания с над 130км/ч и малко гонка с един "GeTaI"със свръхзвуковата според GTI маняците 190км/ч, ама за около 3-4км.

Това за кола с толкова товар, бензинов двигател и CVT кутия е направо SUPER.

Идния месец,смятам и да я газифицирам с едно BRC и така мисля да спра с глупостите за първите 6 месеца на 2011г, че жената ще ме изгони!:icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм постигал по-нисък разход от 6.8 при това при ненатоварена кола,сам и без включен климатик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лятото, когато ходя на море ще я засега отново.

Следващия път като идваш във Видин се обади да ти кажа как да смъкнеш разхода до 6.5!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

София - Брюксел (2200 км.) с натоварена кола като турски гастарбайтер и скорост по магистралите м/у 110 и 130 км/ч, без климатик ми даде разход 8.2. Сипвах бензин и в Сърбия и в Австрия и в Германия, Маджарите ги прескачам вече че са кожодери. Някак си не съм съвсем доволен. Миналата година пък с един голям багажник отгоре ми даде ~9.3 по същия маршрут.

Забравих, Лансер 1.8 с CVT.

Редактирано от Spawn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе Василе, ти да не си си монтирал допълнителен резервоар, все си мисля че е 59л :)

Ранга, незнам твоя колко побира, ама моя когато на нивомера е вече нищо и вече всичко мига в жълто, с голяма бензиноколонка се минават още 82км и то там горе в баира (лично съм го засичал щото никъде не пише колко се минава след тази индикация). Та като светне голямата колонка и почне да мига в жълто, на зареждане до горе побира 62-63л.

Та така съм смятал. А нали знаеш, че на 1000м над морското равнище 1л не е 1кг. ;)

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

до горе побира 62-63л.

:icon_doh:

Васко, когато за първи път ти светне "резервата" имаш около 10 литра (7-10) в резервоара, а когато ти се появи голямата бензиноколонка около 5.

Сменяй бензиностанцията приятелю! Лъжат те с около 5 до 10 лв. на резервоар! От където и да го погледнеш това са 100 гр. уиски в кръчмата! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм постигал по-нисък разход от 6.8 при това при ненатоварена кола,сам и без включен климатик.

 

 

 

 

 

 

 

Голяма глупост съм написал.....не 6.8,а 8.6.............Другото,което ме гложди е,че както и на Европейските модификации така и на моят лансер дават 59 литра капацитет на резервоара.

 

При какви ли не варианти съм пробвал да заредя резервоара,но повече от 49 литра никога не съм успявал да сипя наведнъж.

 

Повече от странно,нали http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif ?!?!?!.............................още повече,че и двигателят ми е с по-голям обем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разход от 7.9-8.0 е нормален за 1.8 двигателя. Все пак живеем в планинска страна. За теб 8.6 би трябвало да е нормално, като се вземе под внимание, че твоя двигател е с 12 ракии по-голям.:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Следващия път като идваш във Видин се обади да ти кажа как да смъкнеш разхода до 6.5!

 

Ще се обадя, само да се засечем по едно и също време в града. Да няма пак, някой събор, някъде :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, незнам твоя колко побира, ама моя когато на нивомера е вече нищо и вече всичко мига в жълто, с голяма бензиноколонка се минават още 82км и то там горе в баира (лично съм го засичал щото никъде не пише колко се минава след тази индикация). Та като светне голямата колонка и почне да мига в жълто, на зареждане до горе побира 62-63л.

Та така съм смятал. А нали знаеш, че на 1000м над морското равнище 1л не е 1кг. ;)

 

Лъжат по бензиностанциите, както си искат.

Пример: Един колега зареждал, в Русе на Лукойл на бул. Христо Ботев, посока центъра. Разхода му се сторил необичайно висок. При следващото зареждане си държал ръката на пистолета и когато минало 20 литра изведнъж налягането в маркуча намаляло, но цифрите се въртели със същата скорост. Направил още едно такова зареждане да провери пак и същата работа.

Някъде лъжат повече, на друго място по-малко. Сигурно има места и където не лъжат, ама знаели се...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голяма глупост съм написал.....не 6.8,а 8.6.............Другото,което ме гложди е,че както и на Европейските модификации така и на моят лансер дават 59 литра капацитет на резервоара.

 

При какви ли не варианти съм пробвал да заредя резервоара,но повече от 49 литра никога не съм успявал да сипя наведнъж.

 

Когато си взех колата миналата година от БС Варна, беше на най-ярко светещата възможна резерва. :)

Заредих 58 литра на Петрол. От тогава насам пълня, когато ми светне лампата (+/- 10-20) километра, и също никога не съм пълнил повече от 49 литра. Това ме навежда на мисълта, че резервата е около 10 литра (т.е. достатъчно, за да изкараш още поне 100 км в градски условия, дори и с бензинов двигател).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с разхода на гориво аз, а и колегите, които карат дизелов Лансър X, може би трябва да пишем във форума на VW. :)

Въпреки това ето малко данни. До момента имам почти 18к километра за 9 месеца, при среден разход на гориво 8.2/100. При чист градски пробег (което ми се е случвало досега само веднъж между 2 зареждания) съм стигал 10 литра на 100 км. На извънградско обаче, с пуснат климатик, двама души в колата (включая мен), свалени задни седалки и натоварени към 300 кг мебели, разхода беше 6л/100. При същите условия, но без мебелите, разходът падна на 5.7. Средна скорост 120 км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с разхода на гориво аз, а и колегите, които карат дизелов Лансър X, може би трябва да пишем във форума на VW. :)

Въпреки това ето малко данни. До момента имам почти 18к километра за 9 месеца, при среден разход на гориво 8.2/100. При чист градски пробег (което ми се е случвало досега само веднъж между 2 зареждания) съм стигал 10 литра на 100 км. На извънградско обаче, с пуснат климатик, двама души в колата (включая мен), свалени задни седалки и натоварени към 300 кг мебели, разхода беше 6л/100. При същите условия, но без мебелите, разходът падна на 5.7. Средна скорост 120 км/ч.

То за печките е друго. Ама при средна 120км/ч, ми се вижда малко занижена тая стойност 5,7л/100км а? :icon_hmm:

Рангел е с печка и я кара доста, ако прочете ще каже става ли тоя номер със средна 120 разход 5,7!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh:

Васко, когато за първи път ти светне "резервата" имаш около 10 литра (7-10) в резервоара, а когато ти се появи голямата бензиноколонка около 5.

Сменяй бензиностанцията приятелю! Лъжат те с около 5 до 10 лв. на резервоар! От където и да го погледнеш това са 100 гр. уиски в кръчмата! :icon_thumbup:

Абе да лъжат, да лъжат, колко да лъжат?

Платих 152,60лв. При цена на литъра от 2.47лв, това са 61.78л. Карал съм 47км след като светна голямата жълта колонка на таблото. Незнам колко е имало вътре ама побра толкова.

По вътрешна информация, от хора работещи в НАП, КЗП и Агенция по Метеорология, които правиха засичане из смолянските бензиностанции, на допустимите отклонения в колкичеството на горивото отчетено на колонката и постъпило в резервоара, което по закон е 5% на 100л, тази бензиностанция е с най-малко отклонение.

Масово се движат в диапазона от 4.5%-4.9%. На тази, може би защото е още нова, отклонението е 1.9%.

При 1.9%, на 62л са 1,18л и като ги махнем става 60,6л са постъпили в резервоара!

Та колко да са ме излъгали на 62л? Ако имат 4,9% грешка на 100л, значи на 62л е 3.04%, преобърнато в гориво е 1,88л.

И какво излиза, че 61,78-1,88=59,9. В резервоара е имало още гориво, не 10л, но със сигурност 3-4л поне.

Пак са си над 60л както и да ги смятам.

Ако някой ми ги сметне иначе? :icon_hmm:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То за печките е друго. Ама при средна 120км/ч, ми се вижда малко занижена тая стойност 5,7л/100км а? :icon_hmm:

Рангел е с печка и я кара доста, ако прочете ще каже става ли тоя номер със средна 120 разход 5,7!

 

Е, да кажем, че съм карал най-често с такава скорост, в диапазона 110-130 км/ч. Не съм изчислявал изминати километри и време, та да засичам скорост. Иначе бордовият компютър показваше постоянно различни стойности за средна скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, да кажем, че съм карал най-често с такава скорост, в диапазона 110-130 км/ч. Не съм изчислявал изминати километри и време, та да засичам скорост. Иначе бордовият компютър показваше постоянно различни стойности за средна скорост.

 

Каквото е показал бордовия компютър в края на пътуването, това е средната скорост за цялото разстояние.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко, не знам какви са вашите метролози, но във Видин човека който проверява ми каза, че при нова бензиностанция грешката трябва да е 0%, а при регулярните проверки - не повече от 1%. В твоя случай си имал не повече от 2-3 литра в резервоара щом си бил на собствен ход.

Няма какво да се очудваме! Мои познати са отивали на собствен ход на газостанция и в 60 л. бутилка са събирали 68 л. газ пропан-бутан! :icon_hmm:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, да кажем, че съм карал най-често с такава скорост, в диапазона 110-130 км/ч. Не съм изчислявал изминати километри и време, та да засичам скорост. Иначе бордовият компютър показваше постоянно различни стойности за средна скорост.

Абе уж е така, ама не точно. Да ти даде 120 средна на компа, трябва да си карал доста пъти с 140-150 та и повече, щото със сигурност си карал с 80-70-60 та дори и 50. Прав е колегата, каквото показва на борд компа в края на пробега това е средната, а не наши си сметки. Да ти кажа за 3г и полвина почти имам доста сериозни карания на дълги за страната дистанции. Не съм виждал такава средна скорост на дисплея. 370 км съм ги минавал за 3ч и 40мин. Ако не ме лъже паметта компа на колата показваше 108 или 111 средна скорост, карах доста бързичко.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко, не знам какви са вашите метролози, но във Видин човека който проверява ми каза, че при нова бензиностанция грешката трябва да е 0%, а при регулярните проверки - не повече от 1%. В твоя случай си имал не повече от 2-3 литра в резервоара щом си бил на собствен ход.

Няма какво да се очудваме! Мои познати са отивали на собствен ход на газостанция и в 60 л. бутилка са събирали 68 л. газ пропан-бутан! :icon_hmm:

Абе незнам колко лъжат. Общо взето не ме и интересува кой знай колко. Неможем да оправим нещата тука от форума. Трябва да спрем да караме за 1м всички, ама няма как да стане.

А до колкото за газта, там са много хватките. Зависи как е направена самата бутилка. В амисъл поплавъка, да оставя ли задължителната резерва за разширяване или да пълни до горе, дали е студено на вън или е топло, с какво налягане пълни колонката и разни такива. Ако е било зимата, с поплавък който да пълни до горе и газостанция с по-високо от допустимото налягане на помпите, номера става.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам снимано 6.8/100 при средна скорост 70 или 72 км/ч беше непомня, но с климатик де.

Сега като идвах към морето, с двама пасажери по 80кг, багаж около 100кг и тръгване с пълен резервоар 70л, ми даде 7,5/100 при средна скорост от 74км/ч. Почти през 80% от пътя, съм бил на автопилот със скорост между 90 и 100 км/ч. Имаше няколко изпреварвания с над 130км/ч и малко гонка с един "GeTaI"със свръхзвуковата според GTI маняците 190км/ч, ама за около 3-4км.

Това за кола с толкова товар, бензинов двигател и CVT кутия е направо SUPER.

Идния месец,смятам и да я газифицирам с едно BRC и така мисля да спра с глупостите за първите 6 месеца на 2011г, че жената ще ме изгони!:icon_angel:

 

:icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: аз съм вече на същото дередже от такива неща по моята кола на Ева (моята годеница), вече й става лошо и, и аз ще взема да спра, че доста неща накупих по колата и тя като чуе вече нещо че за колата ще купувам и настръхва :icon_blush: и каза че ако продължавам така, ще ме изгони сериозно !!!:rulez:

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...