Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте пичове! :)

Тези дни съм намислил да си купувам туба и усилвател, но имам няколко въпроса...

CD-то ми е Сони.. взех до преди няма и година за 240 лв. т.е. биващо е...

за усилвател съм намислил ето ТОЗИ

а за колона ето ТАЗИ

 

Въпросите ми са стават ли, надеждни ли са и заслужават ли си парите... ако някой може да предложи нещо по-добро в рамките на тази сума ще съм много благодарен :)) кабелите са ми прекарани... само тубата и усилвателя чакат :))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колега аз съм с Това нещо в колата и съм много доволен.Цената му е добра ,а и е с вграден усилвател.

Хубавото в това ,че е готово ... слагаш и пускаш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слабо ми е колега... а и ми казаха да не си вземам вградено с усилвател... ще вземам отделно... хубаво би било кутията да е с колоната, ама такива видях само от евтините... търся нешо до към 260-300 лв... общо усилвател + тубата ... това е 200 ватово дето ми даваш, а и не знам защо не ми вдъхва доверие за 100 лв всичко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Това нещо в колата и съм много доволен.Цената му е добра ,а и е с вграден усилвател.

Хубавото в това ,че е готово ... слагаш и пускаш :)

 

На линка който си посочил, виждам един пасивен буфер с говорител тъндър (реплики на пайнер до колкото знам). Тия тъндъри са страхотни дръвчета :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слабо ми е колега... а и ми казаха да не си вземам вградено с усилвател... ще вземам отделно... хубаво би било кутията да е с колоната, ама такива видях само от евтините... търся нешо до към 260-300 лв... общо усилвател + тубата ... това е 200 ватово дето ми даваш, а и не знам защо не ми вдъхва доверие за 100 лв всичко :)

 

А защо да не си вземеш активен буфер пък?! Всичко е относително...а и като искаш само бас мисля, че ще е по добър вариант..."яката музика" не се прави просто с един суб в багажника който да те блъска у глЪвЪтЪ :) Така, че ако целиш само бас, според мен е по-добър вариант активен суб който е със сметнато стъпало и обем, от колкото да купуваш някакъв говорител и да правиш разни кутии с неизвестен обем от талашити :) Лично мнение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове! :)

Тези дни съм намислил да си купувам туба и усилвател, но имам няколко въпроса...

CD-то ми е Сони.. взех до преди няма и година за 240 лв. т.е. биващо е...

за усилвател съм намислил ето ТОЗИ

а за колона ето ТАЗИ

 

Въпросите ми са стават ли, надеждни ли са и заслужават ли си парите... ако някой може да предложи нещо по-добро в рамките на тази сума ще съм много благодарен :)) кабелите са ми прекарани... само тубата и усилвателя чакат :))

Погледни тук: http://www.ljclub.net/ и вместо този Блаупункт си вземи употребяван, но по-добър усилвател. Човекът чийто е сайтът е много точен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хубаво би било кутията да е с колоната

 

Не е защото в повечето случаи не е съобразена с говорителя (продават ги отделно кутиите) и не се получава хубаво. Варианта е да се вземе такова озвучително тяло, чиято кутия е от производителя му, а не сглобено в магазина с кутия на която може да се монтира същия размер говорител. Най-добре би било ако не може да се намери фабричен суб, някой да сметне кутията и да се направи или да се купува говорител спрямо готова такава.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Моето мнение е за касата не си взимаи туба...:icon_crying: касата трябва да има плътност, тубата няма тази плътност и акустика.За усилвателя както каза колегата XEN по хубаво си вземи по стар,но качествен и по силен за този говорител 1200 вата рмс усилвател свири много добре.Имал съм такав,за това споделям.Според мен ако искаш най-точен съвет сподели с какъв бюджет разполагаш и колко силно искаш да ти свири. Това е лично мнение.

Позздрави!:drinks::drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :) благодаря за многото коментари ( бях се отчаял, че няма да ми се обърне внимание :D )

Към колегата Mitko_90

колега, нямам желание да купувам втора употреба говорител... за усилвател бих се навил както казаха другите по-горе... нещо по-качествено втора ръка, но говорител не мисля да вземам така...

Към колегата Vladimirov

колега, аз точно това имах предвит :) да са сглобени от производителя... братлетло в калибрата принципно има OTP туба дето си е така всичко на едно и се чува доста прилично, а е само за 100 лв... има-няма 100 вата :P

Емо, прав си за хубавата музика :) разбира се, че не е всичко бас, но нямам чак такива мераци да правя някакви впечетляващи инвестиции за музика... то ако става въпрос карам само на задни колони в колата, че предната ( до мене ) леко пръщи :D но това не ме бърка като карам само на задни... Иначе ми казаха, че тия дето са тубата+усилвателя изобщо не докарвали тоя бас дето си вадят другите... до колкото знам обема на кутията иначе трябва да е 46 литра за 30 сантов говорител (think)

Killer, бих отпуснал до към 300 лв, повече не ми се дават, все пак не гоня постижения, имам приятели с всичко за 150 лв и пак има добър ефект, но пък при мен в галанта.. не е като при хечовете.. за това искам нещо по-мощно :) никой не каза нищо за тези дето съм дал...

П.П. колко силно, принципно искам да ме чуват в Бургас като си карам на плажната алея във Варна, ама на :D до 300 лв колкото- толкова :D

Редактирано от Akso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега аз съм на мнение,че дори да е втора употреба когато е качествен свири. http://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%B1%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B0-jbl-gt4-12-822672.html

ето това бих ти предложил аз .JBL са марка наложила се на пазара с качество и звук. или това : http://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D1%83%D0%B1%D0%B2%D1%83%D1%84%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-833821.html говорителя е хубав.

 

или това много е на далавера http://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8/%D0%B1%D0%B0%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-582041.html.

Сажалявам за спама.Дано да съм бил полезен с нещо. :rolleyes::rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е ако намериш и усилвателя и говорителя втора употреба и точно ще се вместиш в тези 300лв. със доста прилично изпълнение. За кутията има доста програми които могат да направят сметките вместо теб, даже и симулации, дори и в обема на колата. Ако няма как да я сглобиш я поръчваш в някоя мебелна фирма и няма да излезе по-скъпа от готовата в магазина.

Иначе и това SONY е добро за цената си:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/303227/P11080501/Авто-колони-SONY-XS-L12S

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз не мога да разбера защо Pioneer-а който съм дал е 136 лв, а пише, че е 400w, а има с по 50 лв по-скъпи дето са 150w ?! И тези неща дето съм ги дал тука не са ли прилични? Аз както казах не се надявам да озвучавам цяла Варна :) Пък нещата в Техномаркет са с 24 месеца гаранция... тия усилватели и туби втора ръка, ако изгорят на първата седмица какво правим? :(

Колеги, много съм ви благодарен за мненията, съжелявам, че така задавам по 3000 въпроса, ама искам да направя добра покупка и да остана доволен - както е с Галанта :) А в момента го изплащам и давам 1/2 от заплатата си за него, че да махна заема по-бързо... така, че не ми се набутва много много с тази музика :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз не мога да разбера защо Pioneer-а който съм дал е 136 лв, а пише, че е 400w, а има с по 50 лв по-скъпи дето са 150w ?! И тези неща дето съм ги дал тука не са ли прилични?

 

Ама има и по стотина вата за 1000лв.... Не всичко е мощността. Има много други параметри, например чувствителността на говорителя. Например ако този твоя 400W е с чувствителност 87dB, а другия е с 93 този 150W ще свири дори малко по-силно от по-евтиния вариант.

 

http://img180.imageshack.us/img180/9355/schart.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/5106/schart2.jpg

 

За говорителя или работи или не. Вече като изгори му се сменя намотката. Гаранцията не вярвам да ти я признаят ако е изгорен или скъсан.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за таблизата, колега! Сега съм по-наясно какво да търся :) ще видя, след 4 дни съм в БГ, ще пообиколя и ще реша :) но най-вероятно усилвателя ще е 2-ра ръка, че да е нещо прилично

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и други работи, които трябва да се гледат, например линейността на амплитудно-честотната характеристика, да няма пропадане точно там където ти трябва въпреки, че чувствителността като цяло е по-голяма и т.н. Има сайтове за аудиотехника на български, ако имаш мерак може да почетеш малко и да си малко по-наясно с избора, въпреки че при субовете където се продават не виждам много големи разлики в характеристиките им.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз през последните 20 минути това което измислих е да се разходя по магазините, да видя какво ще ми предложат, да чуя каквото си харесам и така да купувам... то от тука стана ясно, че няма да мога да си избера преди да съм отишъл на място и да чуя кое, как е аз просто избрах две които, ме удовлетворяват откъм цена и марка... а да питам в същност усилвателя каква роля играе?! в смисъл, ако някакъв за 150 лева ( нов ) ми е достатъчен има ли смисъл от по-мощен? това указва ли влияние върху звука? Хич хабер нямам май... ако е по-мощен усилвателя, а колоната по-слабичка май има вероятност да изгори... ако пък е слаб усилвателя може да не захрани колоната и да не и се ползва капацитета... тук наясно ли съм? :D май изцяло ще трябва да се доверя на служителите на магазините.. което малко ме притеснява :S щото принципно са там за да ми вземат парите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някой ми каза Xploid на Sony изобщо да не ги гледам, какво ви е мнението? Значи колебая се за ТОВА Sony най-стабилното дето видях от техномаркет е... гледам ги и там щото от една страна там мога да го взема на изплащане и така мога да си позволя да си взема нещо доста по-скъпо, но въпроса е заслужава ли си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз сега се сетих, че старите ми буфери седят горе и събират паяжините...ако те вълнува продавам им басовете...пък и кутиите подарявам...

 

http://mask-ii.hit.bg/Images/Music/Bass_.JPG

http://mask-ii.hit.bg/Images/Music/Zte5_JPG.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а да питам в същност усилвателя каква роля играе?! в смисъл, ако някакъв за 150 лева ( нов ) ми е достатъчен има ли смисъл от по-мощен? това указва ли влияние върху звука?

 

Може и евтин усилвател да сложиш, ако е само на баса, стига да може да го захрани. Гледай им за по-сигурно RMS мощността, не пиковата.

 

Сонито не му е виновно на онзи който ти го е казал. Нали горе разправях за кутията, та този първия модел на пайнер (или малко по-мощен) сме го слагали на готова кутия и свиреше като 100-150W, със сонито от линка, който аз съм дал свиреше доста по-добре, а дори беше малко по-слабо. По-важно е да си направиш читава кутията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що не си слушаш задните колони без да се набутваш с 300 лв.?

 

 

 

Хахахахаха, напълно съм съгласен! Като чета такива неща като тия тук, се хващам за главата...

Редактирано от HolyMan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и евтин усилвател да сложиш, ако е само на баса, стига да може да го захрани. Гледай им за по-сигурно RMS мощността, не пиковата.

 

Сонито не му е виновно на онзи който ти го е казал. Нали горе разправях за кутията, та този първия модел на пайнер (или малко по-мощен) сме го слагали на готова кутия и свиреше като 100-150W, със сонито от линка, който аз съм дал свиреше доста по-добре, а дори беше малко по-слабо. По-важно е да си направиш читава кутията.

 

Г-н Уикипедия, аз пък ще ти кажа, че цялата X-Ploid серия на сони са абсолютни дръвцета...прави им каквито искаш кутии. Не ми разправяй, че само кутията е важна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж това...http://buplen.snimka.bg/automobiles/vsyako-bishe-kara-mitsubishe.271213.6799126

ако те кефи ми пиши на лични. :icon_rock:

Редактирано от totomoto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ще ти кажа, че цялата X-Ploid серия на сони са абсолютни дръвцета.

 

Може и да е вярно, не съм се занимавал със всичките, а само с един модел, може и да си прав и другите да не стават. Отделно има и много по-дървени от тях, ама са и много по-евтини за сметка на това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...