Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Повдигане на задницата на Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, как мога да си вдигна задницата с около 3-4 см? Има ли по-дълги пружини или става по друг начин? Аутлендъра е 2008г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, как мога да си вдигна задницата с около 3-4 см? Има ли по-дълги пружини или става по друг начин? Аутлендъра е 2008г.

Става с подложки от долната част на пружината........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 години ...

Всичките са с провиснали "дупета"-по скоро приклекнали за атака http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя го повдигнах с подложки в долната част на пружината, 4-5 см.В горната част на амортрисьора сложих тампон 1,5 см, за да слезе надолу малко, иначе ще дойде къс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опасност от трошене на карета или проблем с хода на амортисьора се чудя дали ше има.

Аз ги купих и втоеникше ходя да ги слагам при майстора си.

Па квото сабя покаже:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подложките са временно решение, освен това има риск с времето да се изметнат/изкривят и да създадат по сериозен проблем.

Решението е нови пружини, като най-препоръчвани са усилени Heavy duty -> LESJÖFORS 4215628. А за тези които искат задницата още по високо Extra heavy duty-> LESJÖFORS 4215635, но за тези трябват и спейсъри за амортесьорите които трудно се намират в BG. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера колата беше в сервиз за повдигане на задницата.

След 30 мин. ми се обади майстора да ми каже,че тампоните нещо не го кефят” как лягат на пружината( те изобщо не лягат). Отидох, видях нещата наживо и направих няколко снимки , и директно към доставчика от който ги закупих. След около няколко телефонни разговора се оказа,че не са за моя модел точно, и за моя модел имало но 55мм , а това е доста високо за мен( не искам да повдигам повече от 4-5 см),а майстора ми каза ,че колкото е висока ппдложката да добава поне още минимум още 30мм(3см).

И сега останах само с разглобяване и сглобяване и разходи....еконт и труд...

Някой да даде идея за тествани тампони или пружини?

Притесняваме, че и пружините да сменя пак ще е така..

Благодаря!

P.S как се качва снимков материал в сайта?

Например сега исках да покажа тампоните с пружината?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откъде изобщо си успял да намериш подложки за Аутлендър.Аз не намерих за модела и приспособих от друго.Точно 4 см се повдигна, но ако имах по високи , бих го повдигнал 5 см, щеше да е още по добре.Не разбрах защо трябва да добавиш още 3 см към вис. на подложката.По скоро като улегне малко , от 55, ще стане 50 мм, което е идеално.Естествено трябва да се удължи амортисьора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Което съм чувал от сервизи, които слагат подложки е, че най-надеждни и голям избор има в DBK- Dimitrov

 

Аз също обмислям на моя Лансер да сложа отзад подложка 4 - 5 см.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на сайта на Димитров. Ще опитам и тях, а относно височината на тампона ако е 4см е гарантирано,че се повдига още 2.

Незнам от къде но според мен от промяната на геометрията и ъгъла на останалите компоненти от окачването.

Чел съм го по доста форуми,че ако залагаме поне още 2см над височината на тампона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моите подложки са 4 см.Повдигането беше отначало 3,8 мм(гумата на подложките е много твърда, но все пак 2мм поддава), след известно време улегна до 3,5 см.Меря до ръба на калника.Вече много време си стои така.Не ми е първата кола, която повдигам, много са -вкл. леки коли и джипове.Винаги колкото съм слагал подложка, толкова се е повдигало или малко по-малко.Това когато се повдига с подложки на пружините, слагал съм и над , и под пружината.Ако се повдига по друг начин , тогава не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече подложки на пружините?

Тези тампони се поставят над пружината..на мястото на оригиналните тампони. Явно имаш в предвид тези които са вътре в пружината? Ако е така не искам такъв тип.

Ще поръчам тези от DBK-Dimitrov

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При Аутлендър става дума за над пружината.При други коли може да се поставя под(означава най-долу, на мястото на долната ориг. подложка) , или над пружината.НЕ става дума за подложки между навивките, срещу които съм много против също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахме се:)

Сега остава да намеря такива подложки, които да паснат на моята колица и да си реша проблема с клекналата задница...

Много е грозна така гледката...

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DBK Dimitrov има точно за модела но са 30мм(3 см). Незнам какъв ще е ефекта, но не намирам други конкретно за модела и затова ще заложа на тях. Надявам се деугата седмица да тествам и да кажа резултата.

Ако някой има идея все пак за повече от 3см нека сподели, и от къде да си ги закупя.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех колата от сервиза. Тампоните за повдигане си пастнаха идеално, и резултата е налице ( повдигната задница).

Поръчвайте смело от DBK Dimitrov.

Незнам как се качват снимки тук за да покажа:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!

Даже и газ си сложих днес на машинката..така си ми хареса, и реших да я накажа:)

Много съм доволен от повдигането (няма разлика с предницата).

Абе влюбен съм в машинката, дано ми служи вярно:)

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ти помогне и да качиш малко снимки от получения резултат! Може и други да те послеваме !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За качването на снимки....

Първо ги качвате някъде онлайн, след което копирате линка и през панела по горе ги качвате тук!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползвате Tapatalk, ще може да качвате снимки директно. ba9e5feaf09d6f81cc96eed81a588c02.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...